Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime08.12.10 11:53

KARLOVAC - Milan Mikić (25) iz Plaškog proglašen je krivim i na Županijskom sudu u Karlovcu nepravomoćno osuđan na 30 godina zatvora zbog ubojstva iz koristoljublja Anke Klipe(88) iz Latina nedaleko Plaškog.
Mikić je u lipnju staricu izudarao, a potom je zadavio kako bi se domogao njezine ušteđevine - 300 kuna.
Sudac Ante Ujević u obrazloženju presude rekao je da je onaj koji digne ruku na staricu od 90 godina za svaku osudu, osobito ovako strašno, brutalno i hladnokrvno.
- Osuda mora biti snažna, kao što su posljedice teške. Njegova namjera je bila jasna, lišiti staricu života i uzeti joj novac - rekao je sudac Ujević dodajući da je okrivljenome jedina olakotna okolnost bilo dosadašnje nekažnjavanje.
Mikić je prizano ubojstvo, ali je u svojem iskazu bio vrlo konfuzan. Prvo se želio braniti šutnjom, pa je onda ipak odlučio iznijeti obranu. Prvi iskaz bio je kontradiktoran onome danom u istrazi, dok je u novoj verziji u sve uključio šogora Gorana Oskoruša. Prije ga nije teretio, kako je rekao, jer mu je ovaj prijetio ubojstvom tek rođenih blizanaca.
- Ušli smo na kat tražiti novac za hranu. Ona je došla i rekla da uskoro stiže policija i onda zamahnula na mene sjekirom. Udario sam je šakom u glavu nakon čega je pala. Na podu sam je udario još dvaput. Bila je živa. Otišao sam u prizemlje, a Oskoruš joj je stao na vrat. Ne znam što je dalje bilo. Uzeo sam u kuhinji 300 kuna koje smo Goran i ja podijelili - ispričao je Milan Mikić.
Sudsko vijeće nije vjerovalo ovoj verziji, već je smatralo da je Mikić sve učinio sam.
- Je li bila treća osoba, nebitno je i nije na nama da utvrđujemo. Okrivljeni je na početku preuzeo potpunu krivnju, ali mislim da se s njome nije suočio - kazao je sudac Ujević.
Sudski vještak za daktiloskopiju Željko Sekulić utvrdio je po otiscima prstiju i dlana lijeve ruke da je okrivljenik bio na mjestu zločina, a vještakinja patologije dr. Mira Mlinac Lucijanić rekla je kako je smrt nastupila uslijed stezanja vrata pri čemu je došlo do lomljena jezične kosti. Utvrdila je i višestruke prijelome kostiju lica nastale udarcima šakom, moguće i nogom ili palicom.
Svjedok Zoran Bukva pronašao je staricu u sobi na katu kamo zbog bolesti i starosti ona nije mogla doći sama. S vratiju joj je vidio noge, a tijelo joj je bilo zatrpano jastucima. Goran Oskoruš, šogor okrivljnika, od svoje setre, njegove supruge, čuo je da je Mikić priznao da je ubio baku i to nakon što je, kako se branio, ona na njega zamahnula sjekirom.

izvor: Jutarnji list
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime09.12.10 15:46

Užas glavom u zid
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime09.12.10 15:50

i onda mi nemamo smrtnu kaznu.....
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime09.12.10 15:51

..a ja sam za nju..ima ih bome gamadi koja ne zaslužuje da diše i kod i dosta mač ..one pedofile bih po abecednom redu sve u komoru mač
[Vrh] Go down
Dusan
Ljubitelj foruma
Dusan


Male
Pisces Pig
Broj postova : 5696
Godine : 29
Lokacija : Relax Forum
Datum registracije : 10.09.2010

Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime09.12.10 16:36

Sta mu je to trebalo?
[Vrh] Go down
http://www.relax-forum.com
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime09.12.10 17:28

Kikica je opasna...Ti bi to sve po kratkom postupku! Laughing

ma daj...ionako nas ima malo,kažu da će popis stanovinštva vrlo vjerovatno pokazati da nas ima i manje od 4 000 000...Ne bi rekla da nas treba bit manje neg što nas ima...Al opet... Poznat mi je jedan takav slučaj,i predobro,na žalost... Al je u ovom slučaju dobio 8 godina zatvora...Jer se sam prijavio,valjda...Ma ko će ga znat,tamo u vladi niko ništa ne radi kak spada,svi obećaju,a obećanja ne ispunjavaju,sve su to prazne riječi bačene u vjetar...Svako je svakom nešto i neko,svi su si u rodu,svako ima imunitet i niko nikada ni za što nije kriv,niti se suzbija kriminal i ostao,da sad ne nabrajam...Najjednostavnije rečeno-u našoj "pravnoj" državi niko ne radi svoj poso!

A taj lik je mogo tih 300 kn,il kolko mu je već trebalo,baš i isprosit!Možda bi mu trebalo nekoliko dana,al bar ne bi dobio toliku kaznu.Probo se izvuć,al najlakše je svalit krivnju na drugoga!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime09.12.10 18:38

Naša "pravna" država uopće ne funkcionira... Maloprije sam gledala na tv kako je čovjeku koji je u zadru ubio taksistu bez ikakvog razloga, danas smanjena kazna sa 25 na 15 godina zatvora... Dogodine će mu i to prepolovit...

Pa zar ljudski život vrijedi samo nekoliko godina zatvora? Kako da se onda neko boji pravnog sustava?

Kako da u tom pravnom sustavu spasimo starice s ušteđevinom od 300 kn da ih budala ne ubije? Kako da naučimo našu djecu da se ubijati ne smije i da se zločin ne isplati?

Strašno i prestrašno... Ja glasam za uvođenje smrtne kazne... Ima li negdje topic na tu temu da idem glasati iz ovih stopa?
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime09.12.10 18:58

Ima Gricka,evo TU.

cerekalo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora Empty
PostajNaslov: Re: Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora   Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ubio nemoćnu, staricu (90) zbog 300 kuna. Osuđen na 30 godina zatvora
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Peleov sin je osuđen na čak 33 godine zatvora zbog droge...
» Policajac ubio staricu na pješačkom prijelazu
» Sarajevo: Fudbalski trener koji je dilao drogu osuđen na godinu zatvora
» Pobjegao iz zatvora zbog Ane Ivanović
» Godina studiranja košta više od 31.510 kuna

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: