Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Trgovine ne rade nedjeljom

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:11

Svanula je prva nedjelja u novoj godini a radnici u trgovini mogu isplanirati ležernu neradnu nedjelju. Naime, početkom ove godine stupa na snagu novi zakon po kojem su trgovine nedjeljom zatvorene osim u periodu od 1. lipnja do 1. listopada (zbog sezone) te tijekom prosinca.
Iznimka su prodavaonice na benzinskim postajama, graničnim prijelazima, odmorišta na auto-cestama, kolodvorima i zračnim lukama te lukama i pristaništima nautičkog turizma, koje će nedjeljom moći raditi tijekom cijele godine.

Loša strana ove vijesti su moguća otpuštanja radnika zbog manjeg broja radnih sati. Neke priče kažu da se to već događa u Getrou, ali oni demantiraju tvrdeći da se radi samo o reorganizaciji tvrtke.

Koliko je zakon dobar ili ne vrijeme će pokazat Smile

Osobno, smatram da je ovo dobra stvar i da nema potrebe da se nedjeljom radi. Imamo preostalih 6 dana u tjednu i možemo komodno obaviti svu potrebnu trgovinu tada, a treba dati trgovcima jedan dan odmora u tjednu. Doduše, ima tu još jako puno stvari koje treba uzeti u obzir, ali smatram da je najbitnija komponenta upravo ova ljudska Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:16

Slažem se da ljudi ne rade nedjeljom,ali bi mi bilo žao da zbog toga budu ovi masovni
otkazi što najavljuju...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:17

Ja sam protiv bilo kakvih zabrana. Meni se ovaj način provođenja zakona za mene nije dobro. :x
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:21

Kako bi ti to Teo proveo? Ako im daju na izbor trgovine će sve raditi ... to je bez daljnjega, nijedan trgovac neće zatvoriti svoj dućan a konkurencija da mu radi???
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:26

Teofil je napisao/la:
Ja sam protiv bilo kakvih zabrana. Meni se ovaj način provođenja zakona za mene nije dobro. :x
Što misliš da su Nijemci budale i da su tek tako zabranili trgovinama rad nedjeljom?
I trgovci su ljudska bića, oni imaju obitelji i treba im odmor. Stvarno je 6 dana dovoljno da si kupimo sve što nam treba. Neka ljudi idu u crkve nedjeljom, a ne u supermarkete.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:28

Pa da se uvede kontrola poštuju li poslodavci zakon o radu koji ima limit koliko radnik treba raditi. Plaća li za rad subotom 25% više i nedjeljom 35% više. Te da se u kolektivne ugovore uvede da ako radnik nedjeljom zbog grižnje savjesti ne mora raditi kao što je to u Mađarskoj. Protiv neodgovornih poslodavaca treba uvesti drastične kazne po hitnom postupku.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:30

Goran je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
Ja sam protiv bilo kakvih zabrana. Meni se ovaj način provođenja zakona za mene nije dobro. :x
Što misliš da su Nijemci budale i da su tek tako zabranili trgovinama rad nedjeljom?
I trgovci su ljudska bića, oni imaju obitelji i treba im odmor. Stvarno je 6 dana dovoljno da si kupimo sve što nam treba. Neka ljudi idu u crkve nedjeljom, a ne u supermarkete.
Poznam čovjeka koji za svog poslodavca i dalje radi nedjeljom unatoč zakonu koji je donesen. Pa nikom ništa.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:35

Teofil je napisao/la:
Pa da se uvede kontrola poštuju li poslodavci zakon o radu koji ima limit koliko radnik treba raditi. Plaća li za rad subotom 25% više i nedjeljom 35% više. Te da se u kolektivne ugovore uvede da ako radnik nedjeljom zbog grižnje savjesti ne mora raditi kao što je to u Mađarskoj. Protiv neodgovornih poslodavaca treba uvesti drastične kazne po hitnom postupku.

Joj, Teo, ovo je utopija. Vjerujem da znaš kako se radi i koliko se mulja. Ja znam da meni nijedan prekovremeni nije bio plaćen, o radnom vremenu da ne govorim, a nedjelje su bile plaćene više ali onoliko sati koliko se njima htjelo a ne onoliko koliko se radilo. Pa ljude se iskorištava koliko god se može, a mi samo pognemo glavu jer ne želimo izgubiti i taj posao jer pitaj Boga di ćeš nać drugi.
Pa ako niš drugo sad su doma nedjeljom, pa barem zna se zašto nema tih sati na plaći.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:38

tana je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
Pa da se uvede kontrola poštuju li poslodavci zakon o radu koji ima limit koliko radnik treba raditi. Plaća li za rad subotom 25% više i nedjeljom 35% više. Te da se u kolektivne ugovore uvede da ako radnik nedjeljom zbog grižnje savjesti ne mora raditi kao što je to u Mađarskoj. Protiv neodgovornih poslodavaca treba uvesti drastične kazne po hitnom postupku.

Joj, Teo, ovo je utopija. Vjerujem da znaš kako se radi i koliko se mulja. Ja znam da meni nijedan prekovremeni nije bio plaćen, o radnom vremenu da ne govorim, a nedjelje su bile plaćene više ali onoliko sati koliko se njima htjelo a ne onoliko koliko se radilo. Pa ljude se iskorištava koliko god se može, a mi samo pognemo glavu jer ne želimo izgubiti i taj posao jer pitaj Boga di ćeš nać drugi.
Pa ako niš drugo sad su doma nedjeljom, pa barem zna se zašto nema tih sati na plaći.
Ako funkcionira u Mađarskoj može i kod nas. Za Mađarski Zakon o radu niko nije reakao da je utopija.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 13:57

Ne znam kako je to u Mađarskoj pa ne bi ulazila u to. Ne poznam dovoljno zakone ni naše a kamoli drugih država da mi mogla kompetentno raspravljati o tome. Ja mogu samo dati svoj osvrt kao osoba koja je radila u trgovini, i ono što sam vidjela i osjetila mi je dovoljno da znam da se kod nas zakoni zaobilaze koliko se stignu. Stoga se slažem da bi trebalo povećati kontrolu i kazne za poslodavce, samo se bojim da opet ne ispaštaju radnici kako to obično biva. No
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 15:10

Teofil je napisao/la:
tana je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
Pa da se uvede kontrola poštuju li poslodavci zakon o radu koji ima limit koliko radnik treba raditi. Plaća li za rad subotom 25% više i nedjeljom 35% više. Te da se u kolektivne ugovore uvede da ako radnik nedjeljom zbog grižnje savjesti ne mora raditi kao što je to u Mađarskoj. Protiv neodgovornih poslodavaca treba uvesti drastične kazne po hitnom postupku.

Joj, Teo, ovo je utopija. Vjerujem da znaš kako se radi i koliko se mulja. Ja znam da meni nijedan prekovremeni nije bio plaćen, o radnom vremenu da ne govorim, a nedjelje su bile plaćene više ali onoliko sati koliko se njima htjelo a ne onoliko koliko se radilo. Pa ljude se iskorištava koliko god se može, a mi samo pognemo glavu jer ne želimo izgubiti i taj posao jer pitaj Boga di ćeš nać drugi.
Pa ako niš drugo sad su doma nedjeljom, pa barem zna se zašto nema tih sati na plaći.
Ako funkcionira u Mađarskoj može i kod nas. Za Mađarski Zakon o radu niko nije reakao da je utopija.
Zaboravljaš da mi živimo u Hrvatskoj - državi u kojoj ako si HDZ-ovac ili si dobar sa Šukerom i Sanaderom ne moraš plačati ni porez, a kamoli radnike. bljuv

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 15:43

Goran je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
tana je napisao/la:
Teofil je napisao/la:
Pa da se uvede kontrola poštuju li poslodavci zakon o radu koji ima limit koliko radnik treba raditi. Plaća li za rad subotom 25% više i nedjeljom 35% više. Te da se u kolektivne ugovore uvede da ako radnik nedjeljom zbog grižnje savjesti ne mora raditi kao što je to u Mađarskoj. Protiv neodgovornih poslodavaca treba uvesti drastične kazne po hitnom postupku.

Joj, Teo, ovo je utopija. Vjerujem da znaš kako se radi i koliko se mulja. Ja znam da meni nijedan prekovremeni nije bio plaćen, o radnom vremenu da ne govorim, a nedjelje su bile plaćene više ali onoliko sati koliko se njima htjelo a ne onoliko koliko se radilo. Pa ljude se iskorištava koliko god se može, a mi samo pognemo glavu jer ne želimo izgubiti i taj posao jer pitaj Boga di ćeš nać drugi.
Pa ako niš drugo sad su doma nedjeljom, pa barem zna se zašto nema tih sati na plaći.
Ako funkcionira u Mađarskoj može i kod nas. Za Mađarski Zakon o radu niko nije reakao da je utopija.
Zaboravljaš da mi živimo u Hrvatskoj - državi u kojoj ako si HDZ-ovac ili si dobar sa Šukerom i Sanaderom ne moraš plačati ni porez, a kamoli radnike. bljuv
Zato kao država s takvom vladom nećemo u EU tako skoro. No
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 16:01

Nije bitno kad ćemo u EU, nije to neko magično mjesto gdje nestaju svi problemi, bitno je kako mi živimo, a živimo u globalu jako loše.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 19:56

Evo već sindikati govore ako im se plati nedjelja koju rade da će se složiti da otvoriti trgovine.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 20:08

Ovo je glupo što ne rade pekare, pekare bi trebale raditi.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 20:13

Pekare rade ali do 14 sati isto kao kiosci.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 20:16

Sad slušam na RTL-u da je u Zg radila samo pekara na glavnom autobusnom kolodvoru.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime04.01.09 20:19

Valjda nisu dobro proučili zakon, ali trgovine u bolnicama i aerodromima, suvenirnice, kiosci i gradska tržnica može raditi do 14 sati
[Vrh] Go down
boomba
Zagrijao tipkovnicu
boomba


Male
Broj postova : 782
Datum registracije : 12.10.2008

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime06.01.09 18:27

za par mjeseci će donijeti novi zakon i poništiti ovo bljuv
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime12.01.09 9:02

naši su već počeli nedjeljom kupovati u susjednim državama
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime12.01.09 13:11

Pa ja to ne mogu shvatiti ... ili sam ja luda ili oni ... toliko im je napeto šopingirati nedeljom da im nije teško ni preko grane Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime19.01.09 15:07

Na treću neradnu nedjelju od stupanja na snagu odredaba Zakona o trgovini čini se da o većem broju ljudi na misama nema govora
Osim časne sestre koja je dirigirala crkvenim zborom i zaprijetila fotoreporteru Slobodne Dalmacije tužbom jer je slikao misu, vjernici u svetištu Mati slobode na Jarunu spremno su i rado odgovarali na pitanje o tome jesu li brojniji otkada se ne radi nedjeljom.

'Ne, ni govora, ja sam vjernik koji redovito dolazi na nedjeljnu misu i ni po čemu se ne bi reklo da nas je više', kazao je za Slobodnu Dalmaciju 48-godišnji Stjepan Križanić koji je ponosno slušao kćer koja pjeva u crkvenom zboru.

Pojasnio je da on kao vjernik ne misli da treba zabraniti rad nedjeljom, nego ga treba pošteno platiti onima koji žele i mogu raditi.

I Marijan Hren, 72-godišnjak iz te župe, odlučno negira bilo kakvo povećanje broja vjernika otkada je stupio na snagu Zakon o neradnoj nedjelji.

I ostali vjernici u drugim zagrebačkim crkvama slažu se da se broj vjernika na misama nije povećao otkad je zabranjen rad trgovina nedjeljom.

'Ma kaj više vjernika, gospon, pa to su bedastoće. Znam, neki bi štel reći: nisam mogel na misu jer sam morao raditi, ma kaj god!' kazala je gospođa Irena Sumić, koja 'cijeli život ide na nedjeljne mise'.

Jedna gospođa je ustvrdila da ne treba imati iluzije da će se gužve iz šoping-centara preseliti u crkve.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime19.06.09 14:23

Ustavni sud proglasio je ništavnim Zakon o zabrani trgovina nedjeljo, znači da će trgovine opet raditi nedjeljom cerekalo:
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime19.06.09 17:04

Pa to je normalno, isto kao što će im poništiti i zabranu pušenja u kafičima.Sreča pa su ti sudci normalni ljudi. Nisam za to da se radnika tjera i da nedjeljom radi, ali zašto ja ili taj netko, nesmijem svoju trgovinu držati otvorenu 24h sata, ako mi ima tko raditi, tko će mi to zabraniti.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime23.06.09 17:24

Vladi je glavni argument pri donošenju zakona o zabrani rada nedjeljom bio taj da se često radnici ne plačaju za rad nedjeljom. Valjda bi trebali kvalitetnije organizirati inspekcijske službe, a ne braniti nekome rad. Sad je ustavni sud ukinuo tu odluku i na čemu smo sad, niti radi inspekcija, niti će tko natrag zaposliti otpuštene trgovce i otvoriti u međuvremenu zatvorene trgovine.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Trgovine ne rade nedjeljom Empty
PostajNaslov: Re: Trgovine ne rade nedjeljom   Trgovine ne rade nedjeljom I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trgovine ne rade nedjeljom
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» SOS trgovine za siromašne u Sloveniji
» Uz prijetnju pištoljem iz trgovine odnijeli 1.300 KM
» Kamere u kabinama trgovine sa donjim rubljem
» Bend Muse: videospot o opasnostima trgovine ljudima.
» Vlasnik noćnog bara u Busovači uhapšen zbog trgovine ljudima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Ostalo :: Arhiva-
Forum(o)Bir: