Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Ogovaranje

Go down 
+6
mobile
Blizanka
Bobby
Mellisa
Kikica
Sunshine24
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime04.11.10 13:05

First topic message reminder :

Ogovaranje je prvenstveno govor o negativnim osobinama, manama ili životnim situacijama drugih ljudi. Namjerno ili nenamjerno isticanje negativnoga pred drugim osobama koje za to ne znaju, a da za to nema nikakva valjana razloga jest ogovaranje. Onaj tko, makar i prešutno, prihvaća neosnovane sudove o drugima sudjeluje u ogovaranju i rušenju dobra glasa svoga bližnjega. Najteži oblik jest kleveta, tj. izmišljotina i laž koji štete glasu drugoga i daju prigodu za krive sudove o osobama.

Izvor: http://www.baykro.de/index.php?option=com_content&view=article&id=154&Itemid=2

Vjerujem da smo se svi, prije ili kasnije, našli u situaciji da čujemo razne priče na naš račun, odnosno ogovaranje. Mene prvenstveno zanima kako reagirate i da li reagirate na namjerno ogovaranje? Ružne riječi o vama, neistine…da li vas zabole?
Ili prešutite?

[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 34011
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime12.04.14 20:45

Blizanka je napisao/la:
Ogovaranja je uvijek bilo i uvijek ce biti..ne obazirem se na te price ..ogovarat ce nas oni koji su nam zavidni...koji ne mogu sredit svoj zivot  pa se bave tudim ...

s ovim Blizankinim se slažem...iskren da budem, sad mislim na forumsko ogovarnje, jer svi smo mi tu i viđamo se...osobe koje cijenim i dobro znam i oni mene da kucnem u drvo nisu nikad ogovarali ili što ružno kazali...broj tih osoba manji je od 5...a, što se tiče inih koji me ne znaju, tj. "znaju me bolje od mene"...tu je bilo svega i svačega da Vam se smuči...počev od spajanje mene i osobe koju uopće nikada nisam sreo ili vidio na forumu, pa do pisanja osoba meni dragoj osobi o meni, tj. ogovaranja i tračanja...zanimljivo je da kad sam ja bio na tim mjestima, nitko mi nije nikada u lice išta rekao...nego su samo toj osobi prinosili itd. npr. za jednu osobu koju live poznajem s foruma bio je trač da je lažni inavalid, kao da kupi raju na samosažaljenje...međutim osobu lično znam, vidio je i bio kod nje i stvarno je invalid, nažalost, ali ima veći duh za život i volju od onih "zdravih" koji su je ogovarali...reći ću samo jedno, osoba piše priče, pjesme i sve sa žlicom u ustima...jer je paralizirana...a, eto drugo se pričalo...zadnje ogovaranje je da sam homosexualac itd. čak mi je i dečko izabran...vidjeli su nas itd. ništa drugo, kad sve saberem, znam di sam bio, što sam kazao ili ne...ako im je to duševna hrana nek se hrane...istim načinom kao oni da odgovorim nije priroda mene...što mislim reći ću u lice i amen...jezik me često koštao, ali jbg. to sam ja...toliko na ovu temu...
[Vrh] Go down
Otelo
Ljubitelj foruma
Otelo


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 5039
Godine : 62
Lokacija : Skoplje.. MKD..
Datum registracije : 10.05.2012

Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime15.04.14 21:02

ogova ranje i trac je ljudska osobina i nebojmo se priznati da nam ponekad i u odredjenom drustvu moze biti blagoprijatna..U redu je slusati abrove o sebi i drugim ljudima sve dok ne prodju granice ukusa..Nekad su ti abrovi izmisljeni i granice se sa neukusom.. No ko sto rekoh.ljudi..
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 34011
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime28.10.14 12:02

Gost je napisao/la:

Vjerujem da smo se svi, prije ili kasnije, našli u situaciji da čujemo razne priče na naš račun, odnosno ogovaranje. Mene prvenstveno zanima kako reagirate i da li reagirate na namjerno ogovaranje? Ružne riječi o vama, neistine…da li vas zabole?
Ili prešutite?
 




naravno da smo se našli i svatko tko kaže da ga je briga i svejedno mu/joj laže...ok, jedno je kada se nešto malo doda na Vas...ili kada Vas ogovara osoba koju poznajete i zna Vas...ali kada Vas ogovara osoba koja Vas uopće ne poznaje i nije sa Vama slova prozborila, onda je već druga stvar...to je meni osobno bolesno ponašanje takvih...doći negdje i ogovarati ljude koje ne poznajete...a, takav vid ogovaranja jako je zastupljen na netu, konkretno na forumima...vjetar u leđa im daje to što ne znate tko Vas u stvari ogovara i nikad nećete saznati...osoba ima samo nick, ništa više...ali i to je dovoljno da o Vama se ružna slika stvori...jer gledano sa strane publike koja čita ta ogovaranja, psihološki oni su na strani ogovaratelja, nesvjesno naravno...jer im je pretpostavka u glavi da Vas osoba poznaje i da ima što da kaže o Vama...a, stvarnost je sasvim drugačija...većinom uzroci tih ogovaranja su ljubomora i zavist...gledano sa forumske strane, to je ljubomora ako ste sa nekim dobri i super se slažete, e onda dođu forumski "dušebrižnici" i krenu sa ogovaranjem i bacanjem kosti...jer to ima je duševna hrana i jedini način da priđu osobi kojoj do tada iz tko zna kojih razloga nisu mogli...tužna, ali žalosna činjenica...osobno za mene su vezane 2 vrste odgovaranja...prva je da sam sa milijun žena u vezi, glupost da ne može biti veća...a, druga je ta da kada sam na forumu ako pišem PP sa nekim da je to odmah vođenje ljubavi itd. čak je dotle išlo da su me spajali sa osobama koje uopće ne znam i niti imam pojma...ovdje na ovom forumu poznajem par osoba dobro, neću reći znam...nikada ne možete netkoga znati...a, ovo ostalo ne poznajem uopće, znam samo nick i to je sve...međutim to nitko ne vjeruje i svi misle da sam ja matični ured svih foruma na netu...što nema blage veze sa istinom...par osoba koji me jako dobro znaju, znaju da to nije istina...samo blato je teško saprati, ai kada ga saperete ne vjeruju Vam da ste čisti...npr. jako je zanimljivo kod tih ogovaranja vezanih za mene, da mi nitko od tih "dušebrižnika" nije se nikad javio na PP i argumentirano napisao, slušaj to si pisao ili uradio sa tom i tom osobom...nego samo se baci kost drugima kao on je ovo i ono...ja i ono što znam o pojedinim ljudima, npr. do onih kojih mi je stalo, nema šansi da trećoj osobi kažem bilo što...sem one rečenice da je ta osoba za mene ok...i tu se završava sva priča...jer sve stvari koje radim u životu polazim kako bi meni bilo...jer tako se stječe povjerenje ljudi...ono što znate o njima čuvajte i zadržite za sebe...ako Vam se što nije dopalo od njih, kažite im u oči...ne ogovarajte ih...misli se na ružno ogovaranje...ko što reće Otelo, ima i pozitivnog, samo loše se daleko čuje... kafa
[Vrh] Go down
Mihica
Zagrijao tipkovnicu
Mihica


Female
Cancer Broj postova : 825
Godine : 144
Datum registracije : 28.03.2013

Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime16.11.14 17:53

to je odlicna stvar..zaboravis na svoje probleme haha Laughing
[Vrh] Go down
Lavanda
Ljubitelj foruma
Lavanda


Female
Broj postova : 6355
Lokacija : polje lavande
Datum registracije : 27.12.2012

Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime16.11.14 18:50

ništa prekomjerno,da se skrati vrijeme u društvu ;)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime20.12.14 11:06

Blizanka je napisao/la:
Normalno da zaboli kad cujes da te ogovarao neko za koga si mislio da ti je blizak ili si ga smatrao prijateljem ..ne moze mislim niko reci da ga je bas briga ..
Baš  tako,  zaboli  to jako,
ja kad sam   se našla u takvoj  situaciji  i to  tu  srce me  zabolilo  iskreno  samo su  suze  krenule 
došlo mi je da  odem i nikad više  ne povirim,ali   opet sam tu  i krenula  dalje,
ali ona  bol  je uvije  tu u meni  jer  nije lako   kad te netko   koga  voliš  ogovarao iza  tvojih  leđa 
to  boli  baš pravo.A  onda  malo staneš pa  promisliš 
 više ti ta  osoba   ne može  biti   draga srcu   nikako 
ne  gledaš ju  više   istim očima,jednostavno  kao da se izgubilo   to neko povjerenje  u tu osobu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ogovaranje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ogovaranje   Ogovaranje - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ogovaranje
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihologija općenito :: Kompleksi, fobije i frustracije-
Forum(o)Bir: