Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Život na dar

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Život na dar Empty
PostajNaslov: Život na dar   Život na dar I_icon_minitime26.12.08 11:37

U Općoj bolnici Dubrovnik više je liječničkih timova eksplantiralo organe darivatelja, kojemu je u subotu u dubrovačkoj bolnici ustanovljena moždana smrt, te su putem hrvatskog Centra za transplantaciju i Eurotransplanta privatnim zrakoplovima hitno upućena na transplantaciju u medicinske centre u Njemačkoj i Zagrebu.
Podaci o darivatelju tajni su. Zna se samo da je riječ o tridestogodišnjem mladiću, koji je prije nekog vremena stradao u automobilskoj prometnoj nesreći.
– U Dubrovnik je jučer ujutro doputovalo osam liječnika, troje iz Njemačke i petoro iz Hrvatske, koji su uz liječnički tim dubrovačke bolnice uspješno eksplantirali sedam organa, među kojima su srce, gušterača, bubrezi, jetra i rožnice koji će, vjerujemo, pomoći bolesnicima na listi za presađivanje organa. Srce će biti transplantirano pacijentu u Njemačkoj, a ostali organi pacijentima u Hrvatskoj – rekao je Vlahušić.

Mladićevi organi spasit će sedam života.

Kakvo je vaše mišljenje o darivanju organa poslije smrti? Imate li donorsku karticu?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Život na dar Empty
PostajNaslov: Re: Život na dar   Život na dar I_icon_minitime30.01.09 12:24

voljan sam dati svoje organe ako mi se nešto dogodi...moji su upoznati sa mojom željom....
a donorsku karticu tek moram nabaviti.....
ionako sam sada često kod doktorice, pa ju pitam...Smile
[Vrh] Go down
 
Život na dar
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vaš život i život vaše djece nakon razvoda
» Život bez želja je život bez cilja
» Što je život?
» Život
» Život na sjeveru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Zdravlje i rekreacija :: Zdravlje :: Svaštara-
Forum(o)Bir: