Broj postova : 4356
Lokacija : Kuca
Datum registracije : 10.08.2010

Sedmi naslov za Rusa Empty
PostajNaslov: Sedmi naslov za Rusa   Sedmi naslov za Rusa I_icon_minitime03.10.10 18:42

Mikhal Youzhny je pobjednik ATP turnira u Kuala Lumpuru. Do svog sedmog naslova u karijeri, Rus je došao preko zemljaka koji igra pod zastavom Kazahstana, Andreya Golubeva. Finale je trajalo dva sata i 32 minute i na kraju možemo reći da su presudile nijanse.

Golubev je dobio prvi set u tie breaku, iako su do tie breaka oba tenisera po jednom izgubila svoj servis. Youzhny je imao 6-3 u tie breaku i dva servisa, ali je Golubev napravio velikih 6-1 za 9-7 i vodstvo od 1-0 u setovima.
Ono što je propustio u tie breaku prvog seta, Youzhny je nadoknadio u drugom sa trostrukim breakom. Kod 5-1 je za trenutak zastao,ali je set vrlo brzo priveo kraju 6-2.U setu odluke je Golubev osvojio 74 posto poena na prvi servis, 65 posto na drugi dok je Youzhny bio još boji.Na prvi servis 86 posto, na drugi 68. To je jedan od razloga što u trećem setu nije bilo niti jednog breaka, pa čak ni break prilika.Opet je Youzhny odlično krenuo, poveo jke 6-3, ali je za razliku od prvog seta, u trećem iskoristio prvu meč loptu.
Youzhny je prije Kuala Lumpura igrao polufinale US.Opena, a ove godine je još jedan turnir i to na zemlji u Munchenu. Do sada je u karijeri slavio u Stuttgartu, St. Petersburgu, Rotterdamu,Chennaiu, Moskvi i ove godine u Munchenu.