Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako doživljavate kritiku?

Go down 
+22
Florence.
Lavanda
Born to die
mila01
Luna2
TArtis
tanjuška
sookie
sanja05
Dusan
LuckyM5
Blonde
Gracija...
evitaa
Lost_in_Stereo
Oleg520
Dita von Teese
Kikica
Nymphadora
LaTiTeA
Procyon
Blizanka
26 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next

Kritiku doživljavate
pozitivno
Kako doživljavate kritiku? T7mw5w_th59%Kako doživljavate kritiku? I_vote_rcap
 59% [ 10 ]
negativno
Kako doživljavate kritiku? T7mw5w_th41%Kako doživljavate kritiku? I_vote_rcap
 41% [ 7 ]
Ukupno glasova : 17
 

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 10:01

Kritika (iz francuskog jezika: critique; izvorno iz starogrčkog: κριτική [τέχνη], kritikē [téchnē], izvedeno iz κρίνειν krínein, „[raz-]likovati, razmotriti“) označava primjerice umjetnost procjene, ili stavljanja u pitanje.
Postoje razni profesionalni kritičari u određenim područjima kao primjerice u umjetnosti, glazbi, filma, kazališta, restorana, kritike znanstvenih publikacija itd..
U svakodnevnici pojam obično uključuje ukazivanje na grešku ili loše upravljanje s implicitnim pozivom na promjenu lošeg stanja.

Izvor: Wikipedija

Ovdje bi se osvrnula na kritiku u svakodnevnom životu.
Zanima me kako doživljavate negativnu kritiku, kritiku u smislu ukazivanja na greške?
Da li vas pokreće u smjeru toga da popravite greške, bez ljutnje prema osobi koja vam je uputila kritiku ili nastavljate po svome misleći da ''vama neće nitko soliti pamet''?
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 10:14

Kritiku dozivljavam kao nesto pozitivno ..jer uvijek drugi mnogo bolje vidi nego ja sama ..samo priznajem nekada u sekendi mozda odreagujem pogresno na kritiku ..ono u smislu .."ma daj ti ces mi reci" ali nikad ne ostanem na tome ..uvijek razmislim o tome sta je neko htio mi reci ..na sta skrenuti paznju ili volim razgovorom da mi se ukaze u cemu grijesim i zato kritiku prihvatam i nikad se ne ljutim niti vrijedam na nju ....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako doživljavate kritiku? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 10:16

baš tako bliz. mislim da je umijeće znati prihvatiti kritiku na pozitavan način i poboljšati sebe. :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 10:45

sve zavisi ko i kako kritikuje, iza dosta kritika se skriva i zloba tako da
ja na razne nacine prihvatam kritike, mislim da znam od koga su dobro namjenjene
i skuzim od koga nisu
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 10:50

Treba na kritiku gledati pozitivno....da se nadovezem na moj gornji post jer zaboravila sam napisati da prihvatam kritiku ali da treba i znati od koga tu kritiku prihvatiti ...jer uvijek ima onih ljudi koji te kritikuju da bi se osjecao manje vrijednim ..zato ja prihvatam vecinom kritiku od meni bliskih i dragih osoba jer znam da mi nikad nece sa kritikom misliti zlo ..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako doživljavate kritiku? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 10:52

Passion je napisao/la:
sve zavisi ko i kako kritikuje, iza dosta kritika se skriva i zloba tako da
ja na razne nacine prihvatam kritike, mislim da znam od koga su dobro namjenjene
i skuzim od koga nisu

passion ..upravo je to bilo to sto sam zaboravila napisati .. bravo slazem se

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako doživljavate kritiku? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 10:58

da, ako kritika ima cilj - poboljšanje stanja, govorimo o nekoj vrsti konstruktivne kritike
ali, iz iskustva poznajem ljude koji čak i tu konstruktivnu kritiku doživljavaju kao udar na sebe i na svoje sposobnosti
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 11:07

samokriticnost je jedna od vrlina koju je tesko steci ..i zato ima ljudi koji ne prihvataju ni dobronamjernu kritiku ..po mom misljenju ti ljudi su ili suvise egoisticni da je prihvate ili imaju manjak samopostovanja pa svaku kritiku prihvataju kao udar na svoj ego

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako doživljavate kritiku? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 11:10

Kritiku ne samo da treba znati primiti, već i dati. Mnogo toga je u tome na koji način dajemo kritiku nekome, a isto tako i tko je taj netko kome dajemo kritike. Pri davanju kritike se ne treba povoditi za riječima, već osobnom procjenom jer iako netko kaže da mu pozitivna kritika ne škodi, mnogi zapravo ne znaju primiti kritiku, tj. prime ju na način da imaju potrebe kontrirati kako god i osjećati prema nama nekakvu lošu volju zbog toga. To je većina, zato oprez pri davanju kritika.

Osobno kritiku prihvaćam u ovisnosti ne samo o tome tko mi ju i na koji način daje, već i o tome kako sam raspoložen u tom trenutku. Prije je to bilo teže, ali nakon nekog vremena i iskustva puno mi je manje stalo o tuđem mišljenju o meni, pa zato lakše prihvatim kritiku na pozitivan način nego prije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 11:27

pri davanju kritika moramo ''zaposliti'' psihologa u sebi
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 11:35

Prije svega se trebamo zapitati zašto uopće dajemo kritiku nekome. Kritika lako stvori negativnu energiju između osoba, pa treba s njom oprezno. No ionako filozofirati o tome je jedno, a praksa je drugo. :kavica:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 11:37

pozitivnu - negativnu kritiku. zašto je dajemo? nekome je to u opisu posla između ostalog. a netko davanjem pozitivno- negativne kritike želi poboljšati stanje bilo na poslu bilo u privatnom životu osobe kojoj daje kritiku...
[Vrh] Go down
LaTiTeA
Zagrijao tipkovnicu
LaTiTeA


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 286
Godine : 39
Lokacija : Sl.Brod
Datum registracije : 11.08.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 11:41

Ovisi tko mi da kritiku... neke prihvatim pozitivno..neke malo manje pozitivno Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 11:59

Procyon je napisao/la:
Prije svega se trebamo zapitati zašto uopće dajemo kritiku nekome. Kritika lako stvori negativnu energiju između osoba, pa treba s njom oprezno. No ionako filozofirati o tome je jedno, a praksa je drugo. :kavica:

Pitam se dal nekad kritikujemo na drugom bas ono sto nam nesvijesno na nama samima smeta ili mozda zato kod drugog vidimo bolje te "mane", ja sam iz toga razloga bas oprezna sa kritikama


Zadnja promjena: Passion; 02.09.10 12:12; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 12:08

Da bismo kod drugih bolje vidjeli mane koje sami imamo, prvo bismo trebali biti svjesni svojih mana uopće. Ako to nismo, onda je sasvim moguće ovo prvo, da drugom kritiziramo baš ono što nam nesvjesno smeta na nama samima. To je sasvim dobar put ka licemjernosti, da drugom prigovaramo ono što i sami radimo.
[Vrh] Go down
Nymphadora
Početnik
Početnik
Nymphadora


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 64
Godine : 27
Lokacija : Alone in this garden of pain....
Datum registracije : 24.05.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 18:59

Ahahaha, nikako xD
Sujetna sam.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 20:00

Bas ne volim kod ljudi ovo sto Procyn spominje..a to je da druge kritikuju za ono sto i sami rade..i ako mu skrenes paznju na to onda se naljuti jer "pobogu nikad on to ne radi"

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako doživljavate kritiku? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 23:14

Večinom se na prvu nadurim..u smisli što češ ti meni bla bla ..ali kada se odmaknem od tog razgovora ..tek onda mi dođe do glave na što mi je ukazano s njom. Mada ih zbilja ne volim..joj grozna sam i reagiram užasno.. ali kažem to je uvijek samo na prvu..a kasnije radim na njoj. I jako jako teško će izaći iz usta u pravu si..kada to uspijem reći sama se sebi divim Laughing
[Vrh] Go down
Nymphadora
Početnik
Početnik
Nymphadora


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 64
Godine : 27
Lokacija : Alone in this garden of pain....
Datum registracije : 24.05.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 23:15

Jep, tako nekako.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 23:22

Laughing ..a mrzim se..ali što da radim..kada sam nekritiko podnosljiva Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 23:26

Zavisi od koga je ta kritika,inače ako me prijatelj kritizira saslušam ga i razmišljam o njegovoj kritiki,većinom bude u pravu
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 23:29

Ma i kod mene budu u pravu. rijetko kada ju dobijem ali ne znam ju primiti prijateljski..dođe mi da uff..a glupo..jer stvarno kad se ohladim uviđam ..mada znam i kada mi se ista upučuje da je s razlogom..ali nešto mi neda da kažem..je u pravu si.. isti tren.
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 23:29

Nikako.
[Vrh] Go down
Oleg520
Ljubitelj foruma
Oleg520


Male
Broj postova : 5165
Datum registracije : 29.07.2010

Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime02.09.10 23:38

Uvek raspoložen za raspravu (osim ako je očigledno da je u pitanju zla namera)... Kako doživljavate kritiku? 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime11.09.10 18:58

Pa ubijem kriticara... Laughing


Ne , salim se. Ko sto kaze Passion ovisi ko vam uputi i kako i s kojim ciljem kritiku. Kritiku prihvatam , ali jos bolje je biti samokritican da ne moras cekati da te netko kritikuje...nismo svi isti...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako doživljavate kritiku? Empty
PostajNaslov: Re: Kako doživljavate kritiku?   Kako doživljavate kritiku? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako doživljavate kritiku?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kako najlakše prekinuti vezu? (saznajte kako ga se lako i bezbolno riješiti)
» Kako da...?
» >>Kako Oni...<<
» >>Eto kako<<
» LAV -Kako se slažem sa...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Druženje :: Ankete i razni testovi-
Forum(o)Bir: