Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Tattoo Art - Umetnost tetoviranja

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Bokssha
Početnik
Početnik
Bokssha


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 36
Godine : 36
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 20.08.2010

Tattoo Art - Umetnost tetoviranja Empty
PostajNaslov: Tattoo Art - Umetnost tetoviranja   Tattoo Art - Umetnost tetoviranja I_icon_minitime22.08.10 4:51


Prvi tragovi tetovaze su pronadjeni na telu ledenog coveka, koje datira od 3300. godine p.n.e.
Tetovaze su pronadjene i na telima mumija koja potiču iz 2000 g. p.n.e.

Tetovazu su ponovo otkrili evropljani kada su tokom svojih istrazivanja došli u kontakt sa polinezijskim i americkim Indijancima.
Rec tattoo potiče od tahicanske reci tattau, koja znaci obeležiti .

Ima razlicito znacenje u razlicitim kulturama , ali oduvek ,najcesci motiv za tetoviranje bio je ukrasavanje tela.
Odredjene su sluzile i za markiranje,obelezavanje ranga i statusa odredjenih grupa ljudi ,kao indetifikacija.
Tahicanske tetovaze su uglavnom nosile poruke o zivotu onoga koji ih je nosio.

Danas je,pored pomodarstva,umetnosti , prisutna i licna potreba izarazavanja svojih stavova,iskustava,misli i secanja putem slika na telu .
Misljenje o ovom vidu umetnosti je podeljno , neki vole i odobravaju , neki ne mogu da shvate .
Iako ima dosta ljudi koji tetovazu smatraju za nesto licno i ima znacenje , ima i onih koji se tetoviraju samo da bi bili "in" , i posle nekoliko
godina tetovaza im postaje teret...

Ja obozavam tetoviranje... uvek sam volela da idem da gledam kako to rade moji poznanici , oni koji se tetoviraju i oni koji tetoviraju.
Svoju prvu tetovazu uradila sam sa 17 godina...a onda i drugu pa trecu... I u meni se probudila zelja da se bavim time , bar iz hobija...


Sta vi mislite o tetoviranju ? Da li imate neku tetovazu ili mozda planirate?


Najzastupljeniji stilovi tetoviranja :

Tribal - Tribal je nastao kao moderna izvedenica tradicionalnih tetovaza plemena Iban i Kayan sa Bornea . Najcesce se sastoji od apstraktnog skupa crnih linija i siljaka.

Celtic & Viking - Keltski, vikinski, germanski pletir od starih klesarija, rezbarija i dekoracija se prilagodio modernom tetoviranju. Cesto se koristi i kao nadopuna prikazima ratnika, carobnjaka , mitskih bica...

Haida - Potice od Haida plemena americkih indijanaca. Prikazivanje njihovih totema, slikarija i tetovaza koje su svojom popularnoscu stekle status zasebnog stila.

Realizam - Ovaj stil imitira prirodu u maksimalnoj mogucoj meri.

Fantasy - Idealizovane scene i likovi iz istorije, mitologija, religija i bajki... Vile, carobnjaci, jednorozi, zmajevi, mitski ratnici...

Japanski - ili Jakuza stil koji vekovima reciklira ikonografiju samuraja, zmajeva, riba i budistickih bozanstava. Uglavnom rasirenih po celim raspolozivim povrsinama tela.

Traditional - Klasicna forma tetoviranja okuplja celu menazeriju starinskih, mornarskih, vojnickih i cirkuskih tetovaza zajedno sa pripadajucim praznoverjima da stite od smrtii i bolesti ili donose srecu u kartama i ljubavi,itd...

Neotraditional - Moderna, tehnicki i umetnicki doteranija varijanta iste ikonografije koja nije nuzno vezana istim znacenjima. To je sarenilo puno srca, hula plesacica, igrackih karata i kocki, ruza, ...

New School - Novi stil koji okuplja likove iz stripova, crtanih filmova, grafita, mrtvackih glava, demona i raznih motiva iz drugih stilova tetoviranja obradjenih na sarolik i karikiran nacin. U ovom stilu nema pravila i ogranicenja .

Biomehanika - Biomehanicki stil nastao je pod uticajem SF umetnosti. Ljubitelji ovog stila tetoviraju likove vanzemaljaca, njihove tehnologije, arhitekture ili razrezotine u koži koje naizgled otkrivaju delove anatomije robota ili vanzemaljaca.

[Vrh] Go down
http://zezalica.serbianforum.info
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Tattoo Art - Umetnost tetoviranja Empty
PostajNaslov: Re: Tattoo Art - Umetnost tetoviranja   Tattoo Art - Umetnost tetoviranja I_icon_minitime24.08.10 17:03

Nemam niti jednu. Nebih si ju sada više ni pravila nigdje. Ali simpa su mi one male tetovažice oko gležnja na stopalu ili oko prsta na ruci kao prsten. Smile
Zbilja postoje ljudi koji su pravi umjetnici u tome. Mada nisam nikada upoznala niti jednog osobno.
[Vrh] Go down
svilena
Zagrijao tipkovnicu
svilena


Female
Gemini Goat
Broj postova : 947
Godine : 56
Datum registracije : 05.08.2010

Tattoo Art - Umetnost tetoviranja Empty
PostajNaslov: Re: Tattoo Art - Umetnost tetoviranja   Tattoo Art - Umetnost tetoviranja I_icon_minitime09.09.10 9:59

Bokssha je napisao/la:



Ja obozavam tetoviranje... uvek sam volela da idem da gledam kako to rade moji poznanici , oni koji se tetoviraju i oni koji tetoviraju.
Svoju prvu tetovazu uradila sam sa 17 godina...a onda i drugu pa trecu... I u meni se probudila zelja da se bavim time , bar iz hobija...


Sta vi mislite o tetoviranju ? Da li imate neku tetovazu ili mozda planirate?


..volim umjetnost, pa tako i Tattoo Art.. i volim vidjeti lijepu tetovažu..
..nemam predrasude o onima koji ih nose..i ne komentiram tuđi izbor..
..imam jednu koja obilježava nešto iz mog života i puno mi znači.. to je nešto moje.. i ima mi značenje.. uradila sam je u zrelim godinama zbog sebe, a ne zbog drugih ili radi mode..



[Vrh] Go down
http://mojainternetgalerija.blog.hr/
markisa
Početnik
Početnik
markisa


Male
Cancer Cat
Broj postova : 29
Godine : 36
Lokacija : Karavukovo
Datum registracije : 31.05.2011

Tattoo Art - Umetnost tetoviranja Empty
PostajNaslov: Re: Tattoo Art - Umetnost tetoviranja   Tattoo Art - Umetnost tetoviranja I_icon_minitime31.05.11 23:41

Poz svima . Ja sam bas zainteresovan da se bavim tetoviranjem ali ova ekonomska kriza malo me usporava hmmm Imam 1 tetovazu na ramenu i mislim da je super ko izabere pravi izbor i da nadje pravu simboliku u toj slici koju uradi na sebi .
[Vrh] Go down
Gerilla
VIP član
Gerilla


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 10970
Godine : 42
Datum registracije : 28.04.2010

Tattoo Art - Umetnost tetoviranja Empty
PostajNaslov: Re: Tattoo Art - Umetnost tetoviranja   Tattoo Art - Umetnost tetoviranja I_icon_minitime31.05.11 23:50

Imam dve tetovaze na sebi. Meni nikada nisu bili jasni razlozi onih ljudi koji su protiv toga...
Ako je dobro odabrana tetovaza i na dobrom je mestu-nemamo se cega stideti.Hrabrost je uraditi tattoo...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tattoo Art - Umetnost tetoviranja Empty
PostajNaslov: Re: Tattoo Art - Umetnost tetoviranja   Tattoo Art - Umetnost tetoviranja I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tattoo Art - Umetnost tetoviranja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Umetnost i kič
» Umetnost navigacije
» Mesto za zaljubljenike u umetnost i nauku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Kulturno umjetnička svaštara-
Forum(o)Bir: