Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Da li odobravate pokusaje kloniranja?

Go down 
+5
Ary
užas
Wall-e
Wind
Oleg520
9 posters

Da li odobravate pokusaje kloniranja?
da
Da li odobravate pokusaje kloniranja? T7mw5w_th25%Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_vote_rcap
 25% [ 3 ]
ne
Da li odobravate pokusaje kloniranja? T7mw5w_th75%Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_vote_rcap
 75% [ 9 ]
Ukupno glasova : 12
 

Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime26.07.10 19:13

Vecina njih su skeptici po tom pitanju pa me interesuje zasto?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime26.07.10 22:59

ja sam protiv toga, jer mislim da nije naše da pravimo živote na neprirodan način, a pogotovo kopije ljudi.. to je nije naša dužnost nego od Boga i glupo mi je to kad sebi ljudi uzimaju sebi za pravo tako veliku stvar da rade.. ali opet to je samo moje mišljenje...
[Vrh] Go down
Oleg520
Ljubitelj foruma
Oleg520


Male
Broj postova : 5165
Datum registracije : 29.07.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime31.07.10 22:46

To je djavolja rabota...protiv sam svega onoga sto ide u korist zla.
Coveku je dato da zivi ljubav, da bude zahvalan i na dobru sto ima i na muci koja ga snadje, jer i jedno i drugo mogu mu biti na korist i spasenje!
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime31.07.10 23:13

Kao prvo, mislim da ovdje niko ne zna sta je uopste proces kloniranja,vec su samo povrsno nesto naculi o tome, a kao drugo, po cemu je kloniranje djavolja rabota??? Kloniranje nije pojam usko vezan za "dupliciranje ljudi"! Pa prvo o necemu treba nauciti dovoljno da bi to mogli kuditi ili hvaliti ili uopste pricati o doticnoj temi

I svi ste mi jako pobozni i puna vam usta hvale Bogu kada vam je sve ok, a kada vas stisne neka boljka, eh onda bi drugu muziku da svirate. I samom djavlu bi prodali dusu da vas rijesi neke teske muke,neke bolesti sto vam razdire tijelo. Licemjerno u najmanju ruku.

Po takvom konceptu razmisljanja, odnosno: "Hvala Bogu sta god dadne", medicina bi i danas bila negdje na margini vjesticarenja i crne magije.

Bog je dao covjeku mogucnost misljenja, da uci, razvija se, i kroz taj proces cini dobro i sebi i drugima.
Sve ostalo su bapske price
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime31.07.10 23:25

Slažem se sa Wind! Kloniranje bi nam moglo jako dobro doći u budućnosti. Sam proces kloniranja nije "igranje Boga" nego obični proces dupliciranja ili proizvodnje nekog organizma. Nevidim problem u tome ako se uzme neoplođena jajna stanica (koja se nemože nazvati živim organizmom), iz nje se izvuče jezgra te se u nju ubrizga jezgro koje je uzeti uz stanice već odraslog organizma. Najčešće su to jezgra stanica iz mliječni žlijezda koje su najaktivnije. Poslije nekoliko dana kada se stanice pođu djeliti i postajati embrij presađuju se u odraslu životinju.
[Vrh] Go down
užas
Zagrijao tipkovnicu
užas


Broj postova : 123
Datum registracije : 02.08.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime03.08.10 8:25

WIND je napisao/la:
Kao prvo, mislim da ovdje niko ne zna sta je uopste proces kloniranja,vec su samo povrsno nesto naculi o tome, a kao drugo, po cemu je kloniranje djavolja rabota??? Kloniranje nije pojam usko vezan za "dupliciranje ljudi"! Pa prvo o necemu treba nauciti dovoljno da bi to mogli kuditi ili hvaliti ili uopste pricati o doticnoj temi

I svi ste mi jako pobozni i puna vam usta hvale Bogu kada vam je sve ok, a kada vas stisne neka boljka, eh onda bi drugu muziku da svirate. I samom djavlu bi prodali dusu da vas rijesi neke teske muke,neke bolesti sto vam razdire tijelo. Licemjerno u najmanju ruku.

Po takvom konceptu razmisljanja, odnosno: "Hvala Bogu sta god dadne", medicina bi i danas bila negdje na margini vjesticarenja i crne magije.

Bog je dao covjeku mogucnost misljenja, da uci, razvija se, i kroz taj proces cini dobro i sebi i drugima.
Sve ostalo su bapske price

Potpisujem gore navedeno.
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime03.08.10 10:31

bila ja za ili protiv oni će to tako napraviti...a i da budem iskrena baš mi svejedno Smile
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime04.08.10 13:49

crkva se protivi kloniranju čak i djela ljudskog organizma jer se tada treba uzeti embrij i to je čovjek i sve i na kraju taj se embrij ubije da bi se uzeo taj organ koji treba i pizde protiv toga čak i ako je u pitanju život i smrt nekoga...u takve stvari odobravam kloniranje
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Gost
Gost




Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime05.08.10 9:38

Za neupucene Smile



Iz embrionalnih matičnih stanica može nastati gotovo sih 200 vrsta stanica od kojih je sačinjeno ljudsko tijelo, a na matične stanice se gleda kao na mogući neograničeni izvor ljudskih dijelova. Pogledajmo što se događa nakon oplodnje jajne stanice.
Nedugo nakon što dođe do oplodnje jajna stanica počinje se dijeliti. Nakon otprilike pet dana diobe kod ljudi se od novonastalih stanica formira sićušna kuglica, takozvana blastocista. To je u biti šuplja kuglica, koju čine troboflast, tj. vanjska ovojnica blastociste, te malena nakupina od tridesetak stanica, tzv. embrioblast. koja je pričvršćena za unutrašnju stijenku kuglice. S vremenom se iz troboflasta razvije posteljica, a embrioblast postane ljudski embrij.


Ima li razloga za zabrinutost
Najveći razlog za zabrinutost vezan je uz činjenicu da se izdvajanjem embrionalnih matičnih stanica zapravo ubija embrij. Time se, objašnjavaju u Državnoj akademiji znanosti, «ljudski embrij lišava svake mogućnosti da se razvije u kompletno ljudsko biće. Za one koji smatraju da život ljudskog bića počinje u trenutku začeća, istraživanjem embrionalnih matičnih stanica krši se načelo kojim se zabranjuje uništavanje ljudskog života i njegovo korištenje u druge svrhe, ma kako plemenite bile.»
Odakle laboratoriji nabavljaju embrije iz kojih izdvajaju matične stanice? Najčešće iz klinika za umjetnu oplodnju, u kojima se vrši umjetna oplodnja jajnih stanica izdvojenih iz tijela žene.


Znanstveni rizici i regenerativna medicina
Bez obzira na to koju se vrstu matičnih stanica koristilo, njihova primjena u liječenju također će imati velike nedostatke - čak i u slučaju da znanstvenici potpuno ovladaju tehnikom dobivanja tkiva potrebnog za transplantaciju. Jedan veliki problem tiče se imunološkog sustava primatelja, koji odbacuje svako strano tkivo. Trenutno se taj problem rješava jakim lijekovima koji oslabljuju imunološki sustav, što je povezano s nekim opasnim nuspojavama.

U nastojanju da pronađu rješenje za poblem imunološke reakcije, neki znanstvenici čak predlažu kloniranje pacijenata, s time da bi se njihovim klonovima dozvolilo da se razviju samo do faze blastociste, kada bi se iz nje mogle izdvojiti embrionalne matične stanice. Tkivo koje bi se izdvojilo iz tih matičnih stanica bilo bi genetski identično tkivu darovatelja i primatelja, uslijed čega bi u organizmu izostala imunološka reakcija. No pored toga što je ta ideja moralno neprihvatljiva mnogim ljudima, takvo bi kloniranje moglo biti beskorisno ukoliko se poduzima radi liječenja neke genetski uvjetovane bolesti. Rezimirajući problem imunološke reakcije, Državna akademija znanosti navela je: «Da bi se u regenerativnoj medicini moglo uspješno primjenjivati metodu transplantacije stanica, najprije se mora riješiti problem vezan uz njihovo odbacivanje, Što je ujedno i jedan od najvećih izazova s kojima se suočavanu istraživači s tog područja.

izvor
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime05.08.10 11:29

a crkva se i ovome protivi Da li odobravate pokusaje kloniranja? 12363
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime05.08.10 11:33

Šta me briga za crkvu kad ja podržajem. Smile
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime05.08.10 11:34

Wall-e je napisao/la:
Šta me briga za crkvu kad ja podržajem. Smile

legendo Da li odobravate pokusaje kloniranja? 19814
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime05.08.10 11:38

Pa zar nije tako, sta se oni petljaju u znanost, neka se drže svoje propovjedi i humanitarnog rada.
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime05.08.10 12:03

u pravu si skroz i zalažu se za siromaštvo bla-bla a crkva je najbogatija organizacija na svijetu po posjedima i lovi (imaju najviše posjeda i love) Da li odobravate pokusaje kloniranja? 27368
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
marijo19
Zagrijao tipkovnicu
marijo19


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 107
Godine : 33
Lokacija : Požega
Datum registracije : 26.08.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime28.08.10 17:21

Ne daj Bože da bude tog kloniranja onda to za mene više nisu ljudska bića nego nešto gore
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime29.08.10 10:18

nego nešto gore?ljudska su bića samo kopija il onakva kako ih napraviš
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime05.11.11 20:58

suzdrzana sam Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Da li odobravate pokusaje kloniranja? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime18.03.14 8:46

može sve da se klonira, samo mene nemojte... Laughing 
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime21.10.14 15:14

ne
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li odobravate pokusaje kloniranja? Empty
PostajNaslov: Re: Da li odobravate pokusaje kloniranja?   Da li odobravate pokusaje kloniranja? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li odobravate pokusaje kloniranja?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Druženje :: Ankete i razni testovi-
Forum(o)Bir: