Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime01.07.10 21:09


Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 123_2
Tekst na plavom ekranu možda i liči na gomilu besmislica, ali vam najčešće može pomoći da pronađete uzrok problema.



Plavi ekrani se prikazuju kada Windows naiđe na problem koji mu onemogućuje da pravilno radi. Kada se pojavi plavi ekran, možete samo da isključite i ponovo pokrenete računar. Međutim, ako se plavi ekran učestalo pojavljuje, imate problem koji morate ispitati. Verovali ili ne, ti ekrani sadrže i neke korisne informacije (premda ne baš detaljne). Kada sledeći put slika na monitoru poplavi, preduzmite sledeće pre nego što ponovo pokrenete računar:

• Opis problema: Zapišite ceo tekst koji se pojavljuje između prvog odeljka koji ništa ne znači (“A problem has been detected…”) i odeljka koji počinje rečima “If this is the first time…”

• Tehnički detalji: Zapišite sve što se pojavljuje pod naslovom ‘Technical information’. (Napomena: Ako se sistem ponovo pokrene pre nego što pročitate šta na ekranu piše, pokušajte da isključite automatsko ponovno pokretanje pomoću trika Skota Dana opisanog na adresi find.pcworld.com/60819.)

Kada se računar ponovo podigne, na Googlu potražite strane s terminom "plavi ekran smrti" (Blue Screen of Death) i nekim od termina s vašeg plavog ekrana, naročito onim što su ispisani velikim slovima sa crticama umesto razmaka. Ako pretraga na Webu ne da nikakve korisne informacije, prisetite se šta ste nedavno promenili u računaru. Možda ste promenili hardver ili ažurirali neki upravljački program pre nego što je problem učestao?

Loši upravljački programi često izazivaju plave ekrane u Windowsu. Ako ste nedavno ažurirali neki upravljački program, pokušajte da ga vratite na prethodnu verziju. Plavi ekran može biti i posledica neispravne memorije. Pomoću besplatnog programa Memtest 86, koji možete preuzeti s lokacije memtest.org, lako ćete testirati memorijske module.

Plave ekrane često prouzrokuje pregrevanje i stoga proverite da se nije blokirao neki ventilator. Ako se radi o stonom računaru, otvorite kućište i očistite ga od prašine; dok je kučište otvoreno, proverite da li su sve unutrašnje veze čvrste.

Kao što biva i sa svim drugim velikim problemima u Windowsu, krivac možda i nije hardver, već baza Registry. Pokrenite neki program za “čišćenje” registra kao što je besplatan softver EasyCleaner.




Izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime02.07.10 0:23

jao cim pogledam ovo plavenilo , muka mi dode, koliko sam se toga nagledala na proslom pc Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 634108 Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 272887
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime02.07.10 0:26



veruj mi ja sam dobio fobiju od tog plavetnila dok ga nisam sredio.. Laughing

[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime02.07.10 0:53

bome i ja...i sad mi se nest plavi pred ocima... Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime02.07.10 0:56

Passion je napisao/la:
bome i ja...i sad mi se nest plavi pred ocima... Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 12363


a pa to je refleksija od mojih očiju.. Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime02.07.10 1:02

Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 33242 ...plavooki...a Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 816407
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime02.07.10 1:06



od tolikog plavetnila ekrana poplavele i oči.. cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime02.07.10 1:08

Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? 12363 moje jos nisu...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime26.08.10 2:22



skoro mi se sestrić žalio da ga zezao plavi ekran i nikako nije moga da reinstalira windows...problem je bio u matičnoj ploči...koštalo ga 25 evra popravka...dobro da mu se završilo samo na tome...

i uhhh..što mrzim taj 'plavi ekran smrti'...kad se pojavi odmah sumnja na kei kvar hardvera, mada postoji mogućnost i da je do sistemske greške...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? Empty
PostajNaslov: Re: Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?   Zašto  računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto računar stalno prikazuje "plavi ekran smrti"?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 7 razloga zašto ste stalno gladni
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» Horoskop otkriva: zašto je on takav, zašto nije nazvao?
» AOC predstavio USB ekran
» Sony izumio savitljivi ekran

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Informatički savjeti-
Forum(o)Bir: