NBA  Empty
PostajNaslov: Re: NBA    NBA  I_icon_minitime18.11.10 13:25

Prvaci se vratili pobjedama

NBA  Kosarka

Shannon Brown postigao je 16 od svoga 21 poena u posljednjoj četvrtini a Kobe Bryant zabio 31 tijekom cijele večeri pa su LA Lakersi u Milwaukeeju sa 118:107 stigli do devete pobjede u sezoni.

Prekinuli su tako niz od svoja dva uzastopna poraza te ujedno spriječili Brandona Jenningsa, koji je strpao 31 uz šest asistencija, da Buckse odvede do četvrtog uzastopnog slavlja.

"Shannonu su svi govorili da mora naučiti kako šutirati skok šut prilikom dolaska u NBA i shvatio ih je ozbiljno, radio je naporno pa se sada može nazivati pravim tricašem", Phil Jackson će nakon što je njegov bek strpao sedam od devet lopti, od čega četiri od pet iza linije za tri.

Jedna od najvažnijih stigla je pet i pol minuta prije kraja kada je Milwaukee posljednji put stigao na - 7, da bi Brown zabio s devet metara za ponovnih + 10 (107:97) i kraj domaćinovih nadanja.

Osim Bryanta i Browna, istaknuo se Pau Gasol s još jednim double-doubleom 18+10. Na drugoj strani Jenningsu su se pridružili Drew Gooden s 22 koša i 13 skokova te Andrew Bogut s 12 poena i 18 skokova, od čega čak devet napadačkih.

Bez Brandona Roya koji još uvijek ne zna što će s izraubanim koljenom, Portland je u Memphisu stigao do svoje osme pobjede za redom u FedExForum Centru, u kojem nije izgubio od 2005 godine.

Ovoga puta trebala im je utakmica karijere Wesleya Matthewsa i njegovih 30 poena kojima je, prvi put startavši ove sezone u petorci, briljantno uskočio na Royevo mjesto.

"Nedostajao sam momčadi, zapeli su sa mnom i s mojim problematičnim šutom. Zapeo sam sam sa sobom ali naporno sam radio i napokon se večeras vratilo", reći će Matthews nakon noćašnjih 5/6 za tricu.

Međutim, malo bi i to bilo da su kod 95:93 za goste manje od minute prije kraja, Grizzliesi realizirali barem jedan od dva napad što su ih imali. Prilikom ovog drugog O.J. Mayo izgubio je loptu u driblingu, Andrew Miller na drugoj strani položio za konačnih 100:99 a 9,8 sekundi prije kraja Mike Conley promašio za moguću pobjedu domaćina.

LaMarcus Aldridge za Blazerse je zabio 23 uz četiri skoka a Miller uz devet asista dodao i 18 poena. Drugi uzastopni poraz Memphisa obilježili su Zack Randolph s 19 koševa i 14 skokova te Rudy Gay s 20 poena i osam uhvaćenih lopti.

New York Knicks imali su čak četvoricu preko 20 poena te još jednog s 19 ali na kraju ponovno uz skromnu obranu ostali bez pobjede i u Denveru.

Carmelo Anthony predvodio je Nuggetse s 26 poena i devet skokova za neizvjesno slavlje 120:118. Nakon utakmice sa čak 80 slobodnih bacanja osvrnuo se i na moguću razmjenu koja bi ga odvela baš u Knickse.

"Večeras na to nisam pomislio niti jedan jedini put. Što će biti vidjet ćemo ali to bi bilo obezvrjeđivanje moje momčadi", kazat će.

Za koju je uz njega veliki doprinos u novu pobjedu ugradio i Al Harrington s 22 poena i četiri skoka. Amare Stoudemire 28. rođendan proslavio je s 24 poena i šest skokova, Danilo Gallinari dodao je 21 uz deset uhvaćenih lopti a Wilson Chandler 23.

U Washingtonu su Wizardsi protiv Toronta stigli do treće pobjede a u nedostatku ozlijeđenog Johna Walla predvodio ih je probuđeni Gilbert Arenas.

Agent Zero ubacio je 20 poena uz sedam skokova i šest asista te ohrabrio suigrače. "Gledajući ga prošlu utakmicu vidio sam da vraća samopouzdanje. Nadao sam se i molio da večeras izađe na parket i napravi istu stvar. Sjajno je imati ga ponovno na visokom nivou, svima nam to mnogo znači", priznat će Andray Blatche čiji učinak od 22 poena i sedam skokova također nije bio za bacit.

U sigurnih 109:94 još je i Kirk Hinrich ugradio 20 poena uz 12 asista. Toronto su pak predvodili Linas Kleiza s 15 i pet skokova te Sonny Weems sa 16 koševa.

Cleveland je prekinuo crni niz od četiri uzastopna poraza na domaćem parketu slaveći sa 101:93 nad Philadelphijom. Vodio ih je Daniel Gibson s 18 poena dok je Joey Graham dodao 13. Kod Sixersa najučinkovitiji Thaddeus Young sa 17 poena.

Atlanta je pak u gostima skinula Indianu i stigla do osme pobjede a do konačnih + 10 (102:92) usmijerio ih je sjajni Josh Smith s 25 poena, osam skokova te čak sedam blokada. Danny Granger za Pacerse ubacio je 22 uz šest skokova.

Chicago Bullsi su sjajnom četvrtom četvrtinu koju su završili s + 11 Houstonu nanijeli i sedmi poraz sezone. Derrick Rose utrpao im je 33 a Lou Deng 16 uz 10 skokova. Luis Scola zabio je 27 a Brad Miller 21, međutim dovoljno tek za krajnjih - 3 (92:95).

NBA  GetImage

Floridski derbi, susret Orlanda i Miamija pripao je Miamiju 104:100, no priča večeri je briljantna igra LeBrona Jamesa koji je završio utakmicu sa 51 košem, 11 skokova i osam asistencija. U drugom derbiju Spursi su košem McDyessa u zadnjim stotinkama svladali Lakerse 89:88.
LeBron James je prošlog ljeta stigao u Miami s etiketom 'kralja'. A da ga ne veličaju bez razloga, pokazao je protiv Orlanda, kada je praktički sam odvukao svoj Miami do pobjede 104:110. James je već u prvoj četvrtini ubacio 24 poena, a do kraja utakmice 51 uz 11 skokova i osam asistencija. U redovima Heata vrlo dobri su bili i Bosh sa 13 poena, šest skokova i četiri asistencije te Wade sa 14. Kod Orlanda su najbolji bili Nelson sa 22 poena, šest skokova i isto toliko asistencija te Howard sa 17 poena i čak 16 skokova.

I na drugom dijelu SAD-a igrao se derbi. U Los Angelesu su se sastali domaći Lakersi i San Antonio Spursi. U vrlo napetoj utakmici gosti iz Teksasa pobijedili su Lakerse 89:88 košem Antonija McDyessa dvije stotinke prije kraja utakmice. U pobjedničkoj ekipi najviše koševa postigli su Parker (21) te Ginobili 14 uz osam asistencija. Lakerse je opet predvodio Bryant sa 16 poena, deset asistencija i devet skokova.

Golden State je bez većih teškoća došao do nove pobjede, ovog puta protiv Milwaukeeja 100:94, prvenstveno zahvaljujući izvrsnom Ellisu koji je ubacio 24 poena uz šest asistencija i pet skokova.

NBA  0000000000360155_450_0

Zanimljiva se situacija dogodila noćas u NBA ligi, a ta je da su u svih osam odigranih susreta slavili - gosti. Spursi su bili i više nego uvjerljivi u Washingtonu, Oklahoma je slavila u Sacramentu, a Dallas je još jednom slavio u Houstonu.

Dallas Mavericksi su stigli do osme pobjede u posljednjih 11 susreta u Houstonu protiv Rocketsa sa sinoćnjih 106:102. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija jer su Mavericksi u jednom trenutku imali i +23, no u drugom su poluvremenu dopustili domaćima da se vrate u egal zahvaljujući odličnom šutu za tri poena.

Rocketsi su dvije minute prije kraja došli na samo -3 (92:95), međutim, Dirk Nowitzki, Jason Terry i Jason Kidd su uzvratili svojim uzastopnim poenima te su mirno priveli utakmicu kraju. Nowitzki je susret završio s 22 poena i šest skokova, a odličan je bio i Predrag Stojaković s 22 poena (šut 8/12). Kyle Lowry je predvodio domaćine s 26 poena (šut 10/24) i osam asistencija, a 17 poena upisao je Kevin Martin (šut 6/15, trice 0/4). Aaron Brooks je također imao lošu šutersku večer u redovima domaćih s ukupnim šutom od 2/14 i samo sedam poena.

San Antonio Spursi su se nakon iznenađujućeg poraza od 76-ersa noć prije, iskalili na Washington Wizardsima postigavši čak 72 poena u prvom poluvremenu (u porazu od Sixersa u cijeloj su utakmici ubacili 71 poen). Wizardsi su u istom razdoblju postigli tek 45 poena, pa je odluka o pobjedniku pala već nakon 24 minute igre. Spursi su u jednom trenutku imali i vodstvo od čak +41, a nakon utakmice trener Wizardsa Flip Saunders je izjavio: "Ne mogu vam riječima opisati kako se sad osjećam. Razočarano i osramoćeno".

Tony Parker (osam asistencija) i George Hill su ubacili po 18 koševa za pobjednike, 16 poena je dodao Gary Neal, a DeJuan Blair je upisao novi double-double s 13 poena i 12 skokova. Za Wizardse su po 16 poena ubacili Andray Blatche (devet skokova) i Cartier Martin.

Neizvjesnu su utakmicu u Atlanti odigrali Hawksi i Bobcatsi iako se krajem prvog poluvremena činilo da će ova utakmica biti sve osim neizvjesna. Hawksi su serijom 24:2 otišli na 51:29 i činilo se da je utakmica gotova, no Bobcatsi su se serijom 10:1 uspjeli približiti još u prvom poluvremenu, a u nastavku su nastavili stizati prednost domaćih.

Kod rezultat 86:86 Joe Johnson je promašio šut za dva te je dao priliku Bobcatsima da preko Stephena Jacksona stignu do pobjede, a upravo se to i dogodilo. Jackson je pogodio sa zvukom sirene za 88:86 i veliko slavlje gostiju. No, Johnson je ipak imao kakav takav razlog za slavlje nakon utakmice. Naime, Johnson je ostvario pet asistencija te se tako izjednačio s legendarnim Dominiquem Wilkinsom na šestom mjestu svih vremena u ovom klubu s 2.321 asistencijom.

Stephen Jackson je utakmicu završio s 32 poena (šut 12/24) od čega 1/6 za tricu), a 22 poena dodao je Shaun Livingston (šest skokova i pet asistencija). Odličan je bio i Gerald Wallace sa 16 koševa, 13 skokova i sedam asistencija.

Hawkse je predvodio Josh Smith (28 poena) koji je nakon utakmice izjavio: "Ne znam kako da vam objasnim što se dogodilo. Igrali smo vrlo dobro u prvom poluvremenu, kontrolirali smo svoju sudbinu u ovoj utakmici, a oni su samo nastavili kopati. Za to im treba odati priznanje". 16 poena i deset skokova upisao je Al Horford koji se vratio nakon dvije utakmice izbivanja zbog potresa mozga.