Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Paukova mreža

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Paukova mreža Empty
PostajNaslov: Paukova mreža   Paukova mreža I_icon_minitime25.06.10 9:11

Paukova mreža ispušta snažno ljepilo i elastična je poput žvakaće gume.
Kombinacija ljepljivosti i elastičnosti čini paukovu mrežu do 100 puta čvrščom nego što se smatralo do sada.
Paukova mreža ispušta snažno ljepilo i elastična je poput žvakaće gume što ju žrtvi onemogućuje svaki pokušaj bijega.
Ali Dhinojwala sa sveučilišta Akron u Ohiou testirao je mrežu kuglastog pauka pomoću mikroskopskih sondi i zaključio da upravo kombinacija ljepljivosti i elastičnosti čini mrežu sto puta čvršćom nego što se smatralo do sada.
Kad je pokušao naglo počupati sondu ljepilo s mreže se zgušnjavalo, a kad je isto pokušao sporo, mreža je postajala elastičnija, piše Newscientist.
Uspjeh lova pauka temelji se upravo na ovom rezultatu, jer je ljepilo najgušće kad se plijen zabije u mrežu i pokušava se otrgnuti iz nje. Tada gusto ljepilo uspješno apsorbira njegove usporene pokrete
Dnevno.hr
_____________________________________________________________________

Jao što mrzim kada po onom babljem ljetu ta njegova mreža leti po zraku..pa malo malo pa ti se poljepi po tebi pa ju vučeš za sobom kao u svatovima okičen auto... Paukova mreža 12363 Pa ju onda pokušavam skinuti sa sebe i mašem po ulici oko sebe kao luđak Paukova mreža 12363 fuj emti paučinu Paukova mreža 12363
Jel vama ugodno zamotati se u nju? Sve se bojim da uživate kada uđete u neku prostoriju gde niste bili neko vrijeme i na lice vam se uhvati paukova zamčica Paukova mreža 12363
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Paukova mreža Empty
PostajNaslov: Re: Paukova mreža   Paukova mreža I_icon_minitime26.09.10 14:24

Jedno vreme sam cuvala pauka jednog u sobi. Davala sam mu musice da jede, al mama mi ga ubila. :/ Inace se plasim insekata, ali pauci me fasciniraju, ne znam zbog cega. I kad odrastem istetoviracu paukovu mrezu na ruci. Smile A Kikice, nisi jedina koju nervira to lepljenje. Jos, sto kazes, najgore kad pocnes da mlatis tako da se oslobodis, a ljudi te gledaju i krste se Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Paukova mreža Empty
PostajNaslov: Re: Paukova mreža   Paukova mreža I_icon_minitime26.09.10 14:27

..joj ili idem nešto van i vidim gdje je razapeo paučinu i izbejgavam tu ..a zapnm o drugu glavom Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Paukova mreža Empty
PostajNaslov: Re: Paukova mreža   Paukova mreža I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Paukova mreža
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Svijet paukova
» mreza.forum.net.bz
» Bonbon - nova mobilna mreža
» Povoljno održavanje društvenih mreža
» Čuvajte se 'besplatnih javnih WiFi mreža'!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Životinjski svijet :: Sisavci, ptice i ostale životinje-
Forum(o)Bir: