Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Svađajte se civilizirano

Go down 
+3
mentalistica
Dita von Teese
mihaela
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:33

Nema para koji se s vremena na vreme ne "zakači", a ako vam neko kaže "mi se nikada ne svađamo" - sigurno nije baš potpuno iskren.

Konflikti i neslaganja su deo svakodnevnog života. Nema para koji se s vremena na vreme ne "zakači", makar oko neke banalnosti, a ako vam neko kaže "mi se nikada ne svađamo" - sigurno nije baš potpuno iskren.

Iako mogu delovati vrlo dramatično, svađe su prirodna stvar. Ipak, to ne znači da treba da idete u krajnosti i isterujete svoje po svaku cenu. Sve dok se svađate "pošteno" nema problema.

Ne bi trebalo da se služite niskim udarcima, kao ni da nazivate partnera pogrdnim imenima. U normalnoj raspravi između dvoje odraslih ljudi niko ne bi trebalo da izgovori rečenicu "Tako si glup(a)".

Uopštavanje vas ne približava razrešenju. Tokom rasprave se držite onoga što ju je izazvalo. Ako svađu začinite rečenicama "Ti uvek...", "Ti nikad...", ili što je još gore, potegnete "Ista si kao tvoja majka" argument, nećete daleko odmaći.

Držite se teme, ne napadajte partnera tamo gde je najranjiviji i ne služite se podlostima. Ako kažete nešto jako ružno posle će vam biti žao, a partnera nećete baš lako ubediti da "niste tako mislili".

Naročito opasno može biti pozivanje na ranije nesporazume. Ako ste jednom prešli preko nečega, ne bi trebalo taj problem da potežete kao tajno oružje kad god se svađate.

Kad ste izvan sebe od besa, prestanite sa raspravom. Dajte sebi desetak minuta da se smirite, povišeni ton neće osnažiti vaše argumente, uostalom velika je šansa da se za dve nedelje nećete ni sećati oko čega ste se svađali.

I, ono što je možda najvažnije - nije strašno nekad reći "izvini". Ako vam je zbog nečega žao, onda to i recite i nemojte nikada gubiti iz vida koliko u stvari volite osobu sa kojom ste u vezi.

(MONDO)

Svađajte se civilizirano V173132p0
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:35

Daj ne mogu da verujem koliko pametnjakovici idu daleko sa tim njihovim savetima...kada je u praksi sve drugacije
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:39

To je sad moderno Blekice Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:41

Svađajte se civilizirano 12363 vidim novine pune saveta
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:45

Ne bi trebalo da se služite niskim udarcima, kao ni da nazivate partnera pogrdnim imenima. U normalnoj raspravi između dvoje odraslih ljudi niko ne bi trebalo da izgovori rečenicu "Tako si glup(a)".

Držite se teme, ne napadajte partnera tamo gde je najranjiviji i ne služite se podlostima. Ako kažete nešto jako ružno posle će vam biti žao, a partnera nećete baš lako ubediti da "niste tako mislili".

Ovo je jadno, znak nepoštivanja i tako podlo da ja nemam rječi,nikad se ne bi služila niskim udarcima ni u prijateljstvu,a kamoli u vezi.
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:49

Sto se tice mog "partnera",da ga tako strucno nazovem i mene,kad se svadjamo sve je dozvoljeno sem vredjanja.Mi jako volimo nase svadje,zato sto nikad nisu ozbiljne,uglavnom se svadjamo oko gluposti,da se optuzujemo-optuzujemo se,da vicem-vicem,ja,ali ne i on.I onda kad postane nemoguc,ja lijepo ustanem i kazem,ej 'ajd da se pobijemo ko ljudi,jer sa tobom nema normalne rasprave,onda usledi smijeh do suza. Svađajte se civilizirano 969280
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:56

O Dita pa to je divno uregod ja ne mogu reći,bilo je svega u ovih 12g i žešćih svađa i onih koji završe smijehom,samo podlosti ne podnosim,a ostalo a Bože moj ne može uvijek sve biti divno,baš u svakom trenutku mislim.
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:58

Ja ne znam da se svadjam civilizovano Laughing Kad me ne slusa ja bijem cerekalo
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 0:58

...verovatno zato i nemam decka :miha
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:02

Ma nije zato Miha,i ja sam prava zmija kad se svadjam sa ovim mojim,ali eto imam srecu da on nikad nije na kraj srca,zapravo ni jedno ni drugo nismo,ono posvadjamo se ko ljudi,ispraznimo se i ko da nista nije bilo,nikad nam se nije desilo da posle svadje ne pricamo,ali nikad.Valjda zato sto on ima dobru narav,pa mu se lako nasmijati.Da je neko drugi u pitanju ko zna sta bibilo.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:06

Meni se je desilo da ne pričamo nakon svađe,sve zavisi od karaktera,tvrdoglava ja,tvrdoglav on i jbga spoj spaljen al zato pomirba bude slatka cerekalo:
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:06

Najsladji je sex posle svadje cerekalo
[Vrh] Go down
mentalistica
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 786
Datum registracije : 14.05.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:08

Utješite me i recite da nitko ne sluša ove savjete.
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:09

Sve i da hocu da slusam , kad popizdim, ne slusam ni najrodjenije a ne savete Laughing
[Vrh] Go down
Dita von Teese
Ljubitelj foruma
Dita von Teese


Leo Dog
Broj postova : 3308
Godine : 113
Datum registracije : 12.02.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:13

mentalistica je napisao/la:
Utješite me i recite da nitko ne sluša ove savjete.
Ja ih nisam ni procitala! Svađajte se civilizirano 12363
[Vrh] Go down
mentalistica
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 786
Datum registracije : 14.05.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:14

Dita von Teese je napisao/la:
Ja ih nisam ni procitala! Svađajte se civilizirano 12363

Ima nade Svađajte se civilizirano 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:15

A zašto ih se ne bi slušalo tj u ovom slučaju čitalo,ja se recimo vrijeđam na ovakve podlosti koje sam navela u mom postu i da pojedini ljudi oko mene to shvate i nauče se svađati puno lakše bi bilo svima Smile
[Vrh] Go down
mentalistica
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 786
Datum registracije : 14.05.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:18

Zašto se uopće svađat?

Ja sam bila u vezi u kojoj nismo znali što je svađa, nego samo razgovor i kompromis. Nema podizanja glasa ni ništa.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:19

znači nije bilo podizanja ničega.. Laughing Laughing
[Vrh] Go down
mentalistica
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 786
Datum registracije : 14.05.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:20

Pa jel ti moraš svugdje chatat? Svađajte se civilizirano 12363

I di si ti izvukao ničeg? Svađajte se civilizirano 12363

Lijepo sam napisala "glasa" Svađajte se civilizirano 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 1:21

Zašto se svađati,voljela bi i ja da se ne svađa al to ti je kao da kažeš želiš mir po cijelome svijetu Laughing ma ne pa ja smatram da je u redu se svađati,ako je u granicama pa nismo svi isti da će biti sve kao u bajci baš u svakoj minuti provedenoj u vezi,braku itd.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime19.06.10 9:55

Dita von Teese je napisao/la:
mentalistica je napisao/la:
Utješite me i recite da nitko ne sluša ove savjete.
Ja ih nisam ni procitala! Svađajte se civilizirano 12363

Bome niti ja..mjestimično-letimično gdje koju riječ Svađajte se civilizirano 12363
Svađamo se normalno i bude nekad vrijeđanja..on mene nekad pa ja nejga nekad..ma kao u skoro svakom braku i vezi. Svaka svađa me dira..bez osbzira s kim je bila i koje rijeći i tonovi su se koristili.
Ali sito tako uvijek znam da će se sve izgladiti..kada se smire strsati tako se nikad ne bediram zbog toga. Sve je to sastavni dio života.
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime02.03.11 18:15

Citat :
Ne bi trebalo da se služite niskim udarcima, kao ni da nazivate partnera pogrdnim imenima. U normalnoj raspravi između dvoje odraslih ljudi niko ne bi trebalo da izgovori rečenicu "Tako si glup(a)".

Uopštavanje vas ne približava razrešenju. Tokom rasprave se držite onoga što ju je izazvalo. Ako svađu začinite rečenicama "Ti uvek...", "Ti nikad...", ili što je još gore, potegnete "Ista si kao tvoja majka" argument, nećete daleko odmaći.

Držite se teme, ne napadajte partnera tamo gde je najranjiviji i ne služite se podlostima. Ako kažete nešto jako ružno posle će vam biti žao, a partnera nećete baš lako ubediti da "niste tako mislili".

Naročito opasno može biti pozivanje na ranije nesporazume. Ako ste jednom prešli preko nečega, ne bi trebalo taj problem da potežete kao tajno oružje kad god se svađate.

Kad ste izvan sebe od besa, prestanite sa raspravom.

U gore navedenom citatu izrečeno je dosta obrazaca ponašanja većine parova. Svi do jednog za mene su nepojmljivi da se nađu u mom vokabularu. Nikada se nisam spuštao na tu razinu, ta razina komunikacije je dokaz nedostatka ljubavi i poštovanja prema partneru.
Recimo bijes si praktički nikada ne dozvoljavam. Što je bijes? Nekontrolirana ljutnja, dokaz da osoba nema kontrolu nad samim sobom. Čemu si to dozvoliti? Time dokazuješ da ne poštuješ sebe prvenstveno, a onda ni partnera.
Ona nisam tako mislila ne pali kod mene. Većinom se kaže ono što se misli, a onda ova poštapalica postane alibi za nepotrebnu uvredu.
Onaj tko iole poštuje i voli partnera, nikada se neće spustiti na nivo teških uvreda, time se pokazuje koliko je netko sitna duša i koliko u sebi nema elementarnu ljubav i samokontrolu.
Partnera uvijek treba uvažavati u diskusiji i uvijek u podsvijesti mora biti mi se volimo i nadići ćemo ovu situaciju, za nekoliko dana nećemo se je ni sjećati. Zajednički cilj treba biti rješavanje problema, a ne rasplamsavanje i natjecanje u egoizmu.
A pozivanje na ranije nesporazume za mene je vrhunac debilnosti. Jednom završena diskusija među mudrim ljudima je zauvijek završena.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime02.03.11 18:31

ajme Gorane pretjeruješ...ja sam se nekidan svađala sa mužem nenormalno,vikali smo jedno na drugo kao da smo najveći neprijatelji a ne muž i žena.gotovo je došlo do fizičkog obračuna,rekao je da sam ja kriva što mu sve ide loše,ja njemu da se goni iz mog života a kasnije smo cmizdrili ko kišne godine i ponavljali kako sve izrećeno nije i ono što zaista mislimo...Ne možeš reći:

Citat :
Onaj tko iole poštuje i voli partnera, nikada se neće spustiti na nivo teških uvreda, time se pokazuje koliko je netko sitna duša i koliko u sebi nema elementarnu ljubav i samokontrolu.

ja odgovorno tvrdim da ga volim,ali u svađi me zna toliko povrijediti da bez vremena o razmišljanju što ću mu reći poželim i ja njemu vratiti istom mjerom.I vjerujem mu kad mi nakon svega kaže da me voli,da vjerujem mu...lako je filozofirati i davati savjete kao što je ovaj citat gore,bračni život je nešto drugo,i tek kad bi pazili da živimo po tim nazovi pravilima sve bi otišlo kvragu jer budimo realni,većina ljudi koja živi po njima prisiljava sebe na to i nikad ne iznese svoje mišljenje i osjećaje...a zašto?zato jer bračni savjetnici govore drugačije
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime02.03.11 18:36

Citat :
ajme Gorane pretjeruješ...ja sam se nekidan svađala sa mužem nenormalno,vikali smo jedno na drugo kao da smo najveći neprijatelji a ne muž i žena.gotovo je došlo do fizičkog obračuna
Nisam siguran tko tu pretjeruje, vi ili ja. :kavica:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Sponsored content





Svađajte se civilizirano Empty
PostajNaslov: Re: Svađajte se civilizirano   Svađajte se civilizirano I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svađajte se civilizirano
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Svađajte se - sa samim sobom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji-
Forum(o)Bir: