Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Problemi s domaćim zadacima i učenjem

Go down 
+2
Rokerka
Teioo
6 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime15.06.10 10:47

Svako bar nekad ima probleme s domaćim zadacima i učenjem. Ipak, to ne treba da vas obeshrabri, niti da vas navede da odustanete od škole i od pokušaja da imate dobre ocene - oni koji ne odustaju su oni koji kasnije uspeju u životu.
Loša ocena je nešto što se može desiti i najboljim đacima, tako da jedna ili dve loše ocene ne treba da vas navedu da paničite - a čak i da su vam sve ocene loše, panika ne pomaže, već sistematski rad na tome da gradivo naučite i da ocene popravite. Ukoliko su vam ocene loše, pokušajte da vidite zašto su takve (bili ste dekoncentrisani na kontrolnom, nikako vam tokom učenja nije uspevalo da razumete gradivo, dobili ste lošu ocenu jer niste učili ama baš ništa...), a onda, sami ili uz pomoć, radite na rešenju problema.
Domaći zadaci i učenje i kontrolni i pismeni i ispiti mogu lako da deluju kao nešto na pokretnoj traci, nešto što vam se ne radi, a kao da se nikad ne završava; koliko god da uradite, ima još da se radi. Ali, to samo znači da treba efikasno organizovati vreme tako da postignete ono što treba da se postigne. Nađite mesto za učenje i rad na domaćima na kome ćete imati mir (ni članovi porodice, ni televizija ni kompjuter ni mobilni da vam ne odvlače pažnju), odaberite metod učenja koji vam odgovara - i bacite se na posao! I, kad god je moguće, gledajte da domaće i učenje ne ostavljate za poslednji trenutak, tada ćete biti već umorni i nervozni i pod stresom jer još ništa niste uradili, a čeka vas "brdo" stvari.
Šta ako neke predmete baš mrzite? Teško da ćete navesti sebe da ih zavolite, mada možete pokušati da nađete bar nešto u njima što vam je koliko-toliko zanimljivo (i probajte da ne mrzite predmet samo zato što vam se ne dopada nastavnik koji vam predaje taj predmet). Podsetite sebe da će vam bolje ocene (iz svih predmeta, ne samo iz onih koji vam se dopadaju!) pomoći da kasnije upišete školu koju želite, a upisivanje škole koju želite će vam pomoći da se bavite poslom koji vam se dopada - poslom koji ćete obavljati tokom većeg dela svog života, pa je bolje da to bude nešto što vam se sviđa nego nešto što ćete mrzeti. Sada je vreme kada se pripremate da jednog dana radite posao koji volite, umesto da svakog dana s mržnjom idete na posao, i tako sve do penzije.

izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime15.06.10 10:51

ja sam uglavnom noću učio...tad se najbolje skoncentrišem...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime15.06.10 10:52

Problemi s domaćim zadacima i učenjem 553802 ja nisam nikada ucila..vecito slusala na casu..i uvek redjala cetvorke Problemi s domaćim zadacima i učenjem 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime15.06.10 10:54

ooo pa Bleky, a zamisli da si malo i učila završila bi na Kembridžu.. Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime15.06.10 10:57

Problemi s domaćim zadacima i učenjem 553802 ko zna
[Vrh] Go down
Teioo
Totalno relaxiran
Teioo


Female
Leo Dog
Broj postova : 1670
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 15.04.2009

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime23.06.10 1:21

Ja ponekad imam problema s učenjem jer mi gradivo jednostavno nije zanimljivo i mislim da mi neće kasnije nimalo biti potrebno u životu. No uvijek si nađem neki poticaj za učenje. Tako mi je onda lakše i imam razloga učiti.
Kod nekih predmeta imam loše nastavnike pa zbog toga i mrzim predmet i nemam nimalo volje da ga učim. No zapravo kada bolje pogledam, gradivo neko zna biti i zanimljivo samo što sam ja mislila da nije takvo zbog profesora.
A što se tiče domaćih zadaća, e tu sam redovita. To mi nije problem napraviti. Puno bi radije cijeli dan radila domaće zadaće, nego nešto učila Problemi s domaćim zadacima i učenjem 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime23.06.10 1:23


Teioo..jel' prepisuješ nekad u školi??. cerekalo:
[Vrh] Go down
Teioo
Totalno relaxiran
Teioo


Female
Leo Dog
Broj postova : 1670
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 15.04.2009

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime23.06.10 1:33

Ako misliš na zadaće, da Problemi s domaćim zadacima i učenjem 765814 Uglavnom iz hrvatskog. Druge predmete sama sredim.
A ako misliš pod testovima, naravno Problemi s domaćim zadacima i učenjem 765814 To je već postala rutina. Problemi s domaćim zadacima i učenjem 969280
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime23.06.10 1:37



ma ja sam prepisivao kad god sam mogao...naravno nije za pohvalu ali je koristilo nekad.. Laughing
[Vrh] Go down
Teioo
Totalno relaxiran
Teioo


Female
Leo Dog
Broj postova : 1670
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 15.04.2009

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime23.06.10 1:43

Problemi s domaćim zadacima i učenjem 12363 Pa nije to loše, zna i meni puno puta koristit. A molim te, ne postoji osoba koja barem jednom nije nešto prepisala (pod tim mislim i pod testom i zadaće i sl.) Problemi s domaćim zadacima i učenjem 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime23.06.10 1:49

Problemi s domaćim zadacima i učenjem 266623 ja nisam prepisivala Problemi s domaćim zadacima i učenjem 12363
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime14.08.10 13:11

Sve mi ide lako ako je zanimljivo. Na primer biologiju mogu da naucim za pola sata perfektno, dok mi za istoriju za 5 treba 2 sata najmanje...jednostavno me istorija ne zanima... Problemi s domaćim zadacima i učenjem 765814 A sto se tice domacih, uglavnom zaboravlim da ih uradim...pa to u skoli pre casa Problemi s domaćim zadacima i učenjem 969280
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime08.09.10 19:35

Ja sma uglavnom učila...nikada hhhhh Laughing Laughing

Ali kada je trebalo za pismeni učiti onda navečer kada svi zaspu..upalila bih si radio i šišaj..pročitam dva tri puta ..napišem šalabahter i dosta. Laughing
Šalabahter mi je ugl služio kao podsjetnik..a imali smo jednog prof..kada bi nas ulovio s njim nebi ništa radio..jer nam ej dozvoljavao da si napravimo male podsjetnike na papiriču..moj bi imao naslov i po riječ dvije o čemu se radi u grdivu. A ostalo bi se sjetila.

Ugl..on je govorio..ako smo se i potrudili da si napišemo šalabhter več smo samim tim morali čitati gradivo.. i napisali..pa kaže valjda vam je ostalo nešto u glavama.. bar za 2 Laughing

Inače sam mrzila učiti i školu..ja sam kao Ivica u pjesmici Pijana slova ..ja njih gledam a ona se sva razbježala po knjizi bilježnici ..trče mi po stolu Laughing
[Vrh] Go down
LaTiTeA
Zagrijao tipkovnicu
LaTiTeA


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 286
Godine : 39
Lokacija : Sl.Brod
Datum registracije : 11.08.2010

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime08.09.10 19:45

kad vidim ove svoje koje sve metode za prepisivanje imaju Laughing Laughing strašni su Laughing

često primjetim one koji prepisuju...ali ako baš nisu preočiti pustim ih Smile

jednom sam pronašla kod jednog učenika papirić za vrijeme ispita, ali je napisan na neku foru koja je samo njima poznata..očito Smile jer ja pojma nisam imala što na tom papiru piše, a oni tvrde da nije šalabahter zaboravio
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime08.09.10 19:54

hahahah jaoo žao mi te je..evoluiraju klinci ali samo u pisanju šalabahtera Laughing
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime04.02.11 19:27

Ja s tim problema nemam,domaći napravim kad se sjetim,al ocjene su mi zadovoljavajuće,imam samo dva predmeta na popisu onik koje MORAM dić za jednu ocjenu (mat i fiz),a ostalo se da malo pomalo sredit već nekako...

Učim prije testa,za engleski mi treba pet-deset minuta da povatam o čem se radi jer engleski obožavam,kao i biologiju,kemiju...Ma volim sve predmete,,samo ako je gradivo zanimljivo,ili barem u udžbeniku ima štogod zanimljivog...Lažu oni koji kažu da im gradivo nije zanimljivo,samo se nisu potrudili ni udostojili malo zavirit u knjigu pa ni ne znaju šta ona skriva ;))

Matematkiu obožavam onda kad vježbam od samog početka,od prve lekcije novog gradiva,onda rasturam sve u šesnajst i nema tog šta će mi pokvarit raspoloženje kad trebam napravit zadaću jer znam da mi neće bit teško i da ću sve znat..A i ne budem li znala,mama mi je u osnovnoj s 5 matematiku prolazila,imam koga pitat cerekalo
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime03.05.11 21:43

nocu pred san se najbolje uci
[Vrh] Go down
Sponsored content





Problemi s domaćim zadacima i učenjem Empty
PostajNaslov: Re: Problemi s domaćim zadacima i učenjem   Problemi s domaćim zadacima i učenjem I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Problemi s domaćim zadacima i učenjem
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bosna prestaje biti spas domaćim kriminalcima
» Log in problemi
» Najgori problemi
» Teen problemi (Ljubav, škola, ovisnot...)
» Problemi s noktima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: