Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kraj XP-u na prijenosnicima

Go down 
+2
Kikica
Goran
6 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 9:12

Kraj XP-u na prijenosnicima C7976d47960608a496f58a4991b105b2

Ako iz nekog razloga svakako želite imati prijenosnik s predinstaliranim Windowsima XP, kupite ga prije 22. listopada ove godine kada na zahtjev Microsofta proizvođači računala prestaju s distribucijom ovoga OS-a. Umjesto XP-a Home, nudit će se Windows 7 Starter Edition, a navodno se ne očekuju veći narodni nemiri jer već sada kupci u 81% slučajeva ionako biraju prijenosnike s instaliranim Windowsima 7.

Službena podrška za Windowse XP SP3 trajat će, pak , do travnja 2014-te, a za SP2 do lipnja ove godine.

Usprkos ovome, proizvođači računala navodno nisu zadovoljni Microsoftovim potezom. Osnovni razlog je taj što su Windowsi 7 ipak i dalje skuplji za licenciranje od XP-a te povećavaju konačnu cijenu računala s OS-om, a tu je i strah od tabletnih računala za koja se očekuje da će oduzeti veliki dio tržišta klasičnih prijenosnika.

Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 9:38

Ma nek oni stavljaju što ih volja..mi srušimo i stavimo što nas volja.. Kraj XP-u na prijenosnicima 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 9:48

aa Kiki i ja sam mislio tako ali džabe ti da stavljaš Xp kad hardver neće da ga podržava.To je monopol da bi se Windows 7 progurao na tržište što pre...
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 9:59

Kod mene je Windows 7 Ultimate.Ja sam zadovoljna,svidja mi se i nekako mi je bolji od xp Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 10:02

Tornado je napisao/la:
aa Kiki i ja sam mislio tako ali džabe ti da stavljaš Xp kad hardver neće da ga podržava.To je monopol da bi se Windows 7 progurao na tržište što pre...
..ma joj znam.. ali nema se danas baš love da se igramo s najnovijim hrdv. stavrima..što nama dođe pod ruku to je več staro mjesecima tako da još uvijek nađemo soft. podršku na netu..treba samo malo tražiti..
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 10:04

Dragance je napisao/la:
Kod mene je Windows 7 Ultimate.Ja sam zadovoljna,svidja mi se i nekako mi je bolji od xp Smile
Po čemu je bolji, što su novo stavili? Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 10:10

Moj muž još uvijek stavlja XP..iako kaže da je 7 bolja..(ja se nisma s njom susretala..pa ne znam po čemu)..ali ne damu se tražiti softvere za njega...
Kaže kad bi se ja potrudila pa poskidala soft. možda bi on počeo trpati 7.. Kraj XP-u na prijenosnicima 12363
Sve si mislim da još dugo nećemo 7 trpati na kompjutere Kraj XP-u na prijenosnicima 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 10:10

Win 7 je još uvek bez dobre podrške i ima bugova oko recimo nekih drivera za grafičke kartice.


Sestrić mi se žalio da neće da mu idu neke nove igrice na njemu...
[Vrh] Go down
Dragance
Totalno relaxiran
Dragance


Female
Scorpio Buffalo
Broj postova : 1556
Godine : 38
Datum registracije : 04.06.2010

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 10:13

Svi smo mi nekako pomalo nostalgicni za xp-om,valjda se previse navikli ili sta vec...U sustini se sve svede na isto,naravni nisu izmislili nista bitno drugacije ali eto,meni je 7-ica nekako lijepsa big smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 10:14

Aka, dizajn je bolji dakle... Smile

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime13.06.10 10:17

Dizajn je stvarno bolji ali još uvek ima dosta 'rupa' u sistemu...
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime03.01.11 18:30

Goran je napisao/la:
Dragance je napisao/la:
Kod mene je Windows 7 Ultimate.Ja sam zadovoljna,svidja mi se i nekako mi je bolji od xp Smile
Po čemu je bolji, što su novo stavili? Smile

imam i ja win 7 ultimate 7600 32-bit (e sad šta mu je ovo 7600 nemam pojma).općenito win 7 bolje raspoređuje procese koje trebe obaviti i rasterećuje procesor na neki način i još neke stvari.i meni isto neće neke igre ni na win 7 home basic ni na ovom ultimate naročito starije.battlefield 2 mi je izbacivalo neko vrijeme svako malo iz igre i iz čista mira praši 100 na sat.far cry 1 i 2 su puno bolje nego na xp pro sp2,npr serious sam 2 na xp nisam mogo igrat sa zvukom koliko je komp blokiro svako malo,a na win 7 (čak i home basic) je i sa winampom i sa zvukovima iz igre na grafici 1280X1024 i još neke sitnice na maximali išlo bez problema.
istina da win 7 još ima bugova ko što je badomen reko dok se na torentima pojavi neka hakirana verzija onda ljepo skinut tu i instalirat za 1-2 god dok rješe ove bugove.svaki program općenito na kraju krajeva ima bugova kad tek izađe
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Bobić
Ljubitelj foruma
Bobić


Male
Broj postova : 3373
Datum registracije : 29.07.2010

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime03.01.11 18:56

Neznamjesam li tu vec pisao ali Win 7 koristim od prve bete prijelaz naravno s xp-a
dosta dugo vremena vrtio sam ih oba u dual bootu.
Xp je jedan od jako dobrih OS i neki ce vjecno ostati na njemu,,,
no niti win 7 nimalo ne zaostaje cak stovise meni je mnogo bolji, stabilni i s mnogo boljom hardverskom podrskom.
Sad sam na ultimate verziji legalnoj (7600 je build, iliti jedna od verzija, finalna naravo) i moja preporuka je da se manete torenta i skidanja s njih, uzmite original i bit cete mirni mnogo duze nego s piratima,,,
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime03.06.11 22:31

xp je majka
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kraj XP-u na prijenosnicima Empty
PostajNaslov: Re: Kraj XP-u na prijenosnicima   Kraj XP-u na prijenosnicima I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kraj XP-u na prijenosnicima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Noc kraj vode
» Kraj analogne televizije
» Kraj sezone za Henin
» Kako joj reći da je svemu kraj?
» Pocetak i kraj rijeke Bosne

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Software, operativni sustavi, hardware, programiranje-
Forum(o)Bir: