Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zakon o ravnopravnosti spolova

Go down 
+5
Ary
californiamen
Kikica
Niky
Fallen_angel
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Kakva ravnopravnost spolova???   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime10.01.10 11:02

Hey ljudi Zakon o ravnopravnosti spolova 776231
Mene ova tema JAKO muči i pošto vidm da je tu ok ekipa volio bih čuti kaj mislite...
meni je osobno to živa glupost -.-
Mislim nemojte me krivo shvatiti, ne smatram muškarce superiornim bičima... Ali nismo isti... Drugačiji smo... I psihički i fizički...
I koja je onda fora s tom ravnopravnosti spolova??? Ja to ne kužim -.- Da trebamo imat jednaka prava trebamo... Ali da smo jednaki nismo...
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime10.01.10 11:11

Kakva ravnopravnost vidiš da ovdje vladaju žene Zakon o ravnopravnosti spolova 12363
[Vrh] Go down
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime10.01.10 11:14

Ma fakat ozbiljno pitam... Žene svakodnevno sve više i više digu famu oko toga a meni je to bzvz...
Mislim da trebamo imat ista prava trebamo... Ali koja je fora s tim ravnopravnošču???
Mislim u sportu smo odvojeni...
Fizički i psihički nismo isti... i normlano da sukladno sa tim iste poslove ne obavljamo isto... -.-
A kaj mi je nabolje ravnopravnost spolova, ali muško mora platiti račun i otvorit vrata jer je to pristojno, mora auto popravit i popravljat kuču jer je muško -.-

Mislim ne mislim da su žene niži rod ali jbt kakva božja ravnopravnost??? Po čemu??? -.-
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime10.01.10 11:14

Pa to si dobro rekao,ravnopravnost da al do koje mjere,prava da slažem se s tobom,al ni po jednoj logici ne mogu muškarci i žene biti jednaki.
[Vrh] Go down
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime10.01.10 11:15

Sada sam se ZAKRVIO sa jednom frendicom oko toga zato sam i posto temu tužni
Jer fakat mi to nema logike tužni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime10.01.10 11:17

Naravno da nema,al i ja sam nekad tupila trebamo biti ravnopravni,al nemogoće je,sve to ovisi od osobe do osobe,a ne jel muškarac ili žena,bar ja tako mislim.
[Vrh] Go down
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime10.01.10 11:20

Pa zavisi od osobe do osobe... nisu svi muški isti.. kao ni žene... Ali muški se od žena previše razlikuju da bi išli u isti koš... i fizički i spihički... Zakaj su u sportu odvojeni ako su ravnopravni? Zakaj dijete sud rađe daje majci? Mislim nismo ni pishički ni fizički isti... ne bolji,ni lošiji... Več samo drugačiji i to dosta...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 9:28

Za sve su "krive" i zaslužne te feministkinje..dobro su mislile..ali otišlo je predaleko.
Njima je bila namjera da žene dobiju prava glasa, da nas se prizna kao ravnopravne članove u društvu..da možemo slobodno misliti svojom glavom , ali da nas nitko ne zatvara i ne zaključava kao što je bilo prije nego su to uspijele to ostvariti..da možemo raditi kao doktori..da možemo biti novinarke..da možamo biti političarke..a ne samo učiteljice i med. sestre..
Dobro su mislile..da kada smo uspjele dobiti pravo glasa i dopustili ste nam nekako da radimo u granama koje su prije bile ne zamislive da bi žene mogle ući..sada se još uvijek borimo za iste plače, jer ikao smo kao ravno pravne s vama ne dobijemo istu plaču za isti posao kao muškarci.
Jasno da su to neki zlorabili, pa rekli želite ravnopravnost evo vam pa radite i teške fizičke poslove..kad toliko želite biti ravnopravne to vam je i odgovaralo, jer samo vas neke zamijenile..ali otišlo je sve nekim pogrešnim pravcem malo..od ujednačenih plača..prava glasa i naše mišljenje da smijemo iznositi u javnosti..to je završilo na tome da mi želimo prebacivati gjabe s vama i da vi peglate po kući perete prozore.
Dobro je što su neki omekšali pa pričuvate djecu dok mi radimo..ili im date jesti ako samo na poslu ili zauzete spremanjem ..čiščenjem....nismo više samo vaše služavke..no ni to nije svugdje tako..
Bit je da se neki muškarci boje da će izgubiti na muškosti ako maknu tanjur za sobom..i pospreme kupljene namirnice..a bože sačuvaj da operiramo zajedno za istim stolom..
Ravnopravnost spolova je divna za oba spola..jer svi smo ljudi i trebamo se poštivati uzajamno i pomagati jedni drugima, a ne držati se pečinskih običaja.
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 10:29

Fallen_angel je napisao/la:
Hey ljudi Zakon o ravnopravnosti spolova 776231
Mene ova tema JAKO muči i pošto vidm da je tu ok ekipa volio bih čuti kaj mislite...
meni je osobno to živa glupost -.-
Mislim nemojte me krivo shvatiti, ne smatram muškarce superiornim bičima... Ali nismo isti... Drugačiji smo... I psihički i fizički...
I koja je onda fora s tom ravnopravnosti spolova??? Ja to ne kužim -.- Da trebamo imat jednaka prava trebamo... Ali da smo jednaki nismo...

Kalifornijska izreka br. 338. - Onaj tko traži taj je slab, a muškarci uvijek traže - dakle: muškarci su slabiji spol.. Zakon o ravnopravnosti spolova 242101
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 11:02

Fallen_angel je napisao/la:
Hey ljudi Zakon o ravnopravnosti spolova 776231
Mene ova tema JAKO muči i pošto vidm da je tu ok ekipa volio bih čuti kaj mislite...
meni je osobno to živa glupost -.-
Mislim nemojte me krivo shvatiti, ne smatram muškarce superiornim bičima... Ali nismo isti... Drugačiji smo... I psihički i fizički...
I koja je onda fora s tom ravnopravnosti spolova??? Ja to ne kužim -.- Da trebamo imat jednaka prava trebamo... Ali da smo jednaki nismo...

Čekaj malo...ti tvrdiš da trebamo imat jednaka prava...pa onda znači da želiš tu ravnopravnost...

a to otvaranje vrata i plačenje računa(to je po bontonu)
..pa tko ti naređuje da to radiš...nikad ne gledam na to ako sam prva do vrata ja ću si ih sama otvorit...nije mi ni problem platit račun...
[Vrh] Go down
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 18:01

Pa prava treba imat ista.. Ali zašto bi to značil da smo isti??? Po čemu su muškarci i žene isti??? Nisu isti ni psihički ni fizički... -.-
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 18:04

Pa valjda po tome što su i jedni i drugi "ljudi"..ima ih doduše koji nisu..ali u biti večinom ipak jesu..i tako bi se trebali i ponašati...kao čovjek prema čovjeku..
[Vrh] Go down
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 18:10

Pa gle poštujem žene i naravno da se slažem s tim... Ali ne razumijem kako žene mogu tvrditi da su jednake??? Hvačla bogu da če neke poslovi dobivati večinom muškarci... Jer su bolji za taj posao... istp tako neke poslove dobijaju više žene... nismo isti , samo je u tome stvar...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 18:23

koliko god htjeli i zagovarali ravnopravnost ...ne cemo nikada biti ravnopravni sto se posla tice ...jer ja sigurno necu npr kad se kuca pravi ...mjesati ni beton ..niti nositi blokove ..a o kopanju temelja ...da ne pricam ...ili stemanju ...a isto tako znam da necu ocekivati da on pere sude ...ili ves .......i normalno je da ce posao dobiti muski ...recimo na izljevanju asfalta ...a zena na prodaji nakita ....i nije meni bit u tome bit ravnopravan ...meni je bit ravnopravnosti ...ono kad i ja mogu ravnopravno s njim se boriti i izboriti za nesto sto zelim ...a ne da me neko gura i kaze ma daj zena si....a normalno je da ne mozemo biti isti ...ne mogu ni dvije zene biti iste ...ni dva muskarca..a kamoli musko i zensko ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zakon o ravnopravnosti spolova Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 18:32

Pa žena se danas može izboriti za svoje ja isto kao i muškarac. pitanje je samo koliko ima jako svoje ja Smile
Meni je samo freaky to kaj toliko forsiraju tu ravnopravnost -.- Kada nemremo biti ravnopravni... Drugačiji smo Smile
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 18:44

slazem se ...nikad ne cemo biti ravnopravni ...ali dovoljno je postovati se ...cijeniti ..i razumjevati jedni druge ...i eto ti ravnopravnosti ...a ne da mi kaze idi na krov popravi krov ...jer ravnopravni smo ....a ako me postuje i cijeni kao zenu ...sve ce pomoci i sve cemo skupa uraditi ili podjeliti poslove ...a sto se ljubavi tice ...i tu mislim da smo vecinom mi slabije ... :lol:nama sto je krupno i strasno ...vama su gluposti ...pa eto ni tu ne mozemo biti isti ...jer ja ako placem zbog neceg ...normalno da ce me utjesiti ali ce pomisliti Boze zbog cega place Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Zakon o ravnopravnosti spolova Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Fallen_angel
Totalno relaxiran
Fallen_angel


Male
Aquarius Cat
Broj postova : 1077
Godine : 37
Lokacija : Zgreb mali
Datum registracije : 06.01.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 18:45

Hehe A jbg... Ti barem imaš nekog da te tješi... mene neče nitko tješiti dok plačem tužni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime13.01.10 19:54

Fallen ja mislim da ti tu izjavu "isti" previse bukvalno shvacas.
Radi se samo o tome da imamo "ista" prava a ne da smo isti, pa to je nemoguce.
I oba spola imaju svoje jacine, moramo se dopunjavat a ne uvijek jedan protiv drugog.
Mene najvise raspali dok jedna zena u istom poslu ne moze napredovat i zaradit ko muskarac, pa taman tri put bolja bila..
to je nepravda
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime17.04.10 13:55

E stvarno treba ta ravnopravnost bre! Ja kažem ružnu reč i ja sam prosta...a muško može da psuje do mile volje i on je baja...pa neću tako da se igram Zakon o ravnopravnosti spolova 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime02.06.10 14:30

Iz Zakona o ravnopravnosti spolova

Članak 1.
Ovim se Zakonom utvrđuju opće osnove za zaštitu i promicanje ravnopravnosti spolova kao temeljne vrednote ustavnog poretka Republike Hrvatske, te definira i uređuje način zaštite od diskriminacije na temelju spola i stvaranje jednakih mogućnosti za žene i muškarce.

Članak 5.
Ravnopravnost spolova znači da su žene i muškarci jednako prisutni u svim područjima javnog i privatnog života, da imaju jednak status, jednake mogućnosti za ostvarivanje svih prava, kao i jednaku korist od ostvarenih rezultata.

Neke od kazni propisanih Zakonom o ravnopravnosti spolova

Članak 31.
(1) Tko s ciljem prouzročenja straha drugoga ili stvaranja neprijateljskog, ponižavajućeg ili uvredljivog okruženja na temelju razlike u spolu, bračnom ili obiteljskom statusu, ili spolnoj orijentaciji povrijedi njegovo dostojanstvo, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 5.000,00 do 30.000,00 kuna.

Članak 36.
Mediji koji objavom programskog sadržaja ili oglašavanjem predstave žene i muškarce na uvredljiv, omalovažavajući ili ponižavajući način s obzirom na spol i spolnu orijentaciju kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom do 1.000.000,00 kuna.

Obratite pažnju na visinu novčane kazne…..

Primjenjuje li se taj Zakon?
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime02.06.10 15:05

muškarac i žena su ravnopravni u krevetu Zakon o ravnopravnosti spolova Icon_study
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime02.06.10 15:06

o mudrosti velike looool
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime02.06.10 15:19

istinita Zakon o ravnopravnosti spolova 182555
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime02.06.10 15:20

aha. kao i kuhanje naglavačke.
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime02.06.10 15:22

pa aj ja i ti da nosimo po vreću cementa Zakon o ravnopravnosti spolova 12363
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zakon o ravnopravnosti spolova Empty
PostajNaslov: Re: Zakon o ravnopravnosti spolova   Zakon o ravnopravnosti spolova I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zakon o ravnopravnosti spolova
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zakon o pravu na pristup informacijama
» Zakon o posebnom porezu na alkohol
» Zakon o zaštiti životinja
» Zakon privlačnosti - Tajna
» Da li zakon jednako štiti sve?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Pravo-
Forum(o)Bir: