Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju Empty
PostajNaslov: Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju   Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju I_icon_minitime27.05.10 11:06

Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju 100512017

Napraviti pauzu tokom radnog vremena uz kafu ne čini se kao težak posao a, prema novoj studiji, to može povećati produktivnost ljudi.
Istraživanje koje je uradio tim sa Instituta Hygiene and Tropical Medicine u Londonu pokazalo je da kofein ljudima poboljšava pamćenje i koncentraciju omogućavajući da umanje broj grešaka koje čine.

Naučnici, također, kažu da doza kofeina može pomoći ljekarima koji rade druge smjene da smanje broj pogrešaka, ali isto tako je korisna za ljude koji voze nakon dugog radnog vremena.

Istraživanje je provedeno nad mladim osobama koje često mijenjaju smjene na poslu. U okviru 13 studija širom svijeta, oni su radili test pamćenja, rasuđivanja i koncentracije.

Jedna grupa osoba dobila je kafu, dok je drugoj dat placebo. Oni koji su pili kafu postigli su bolje rezultate, od onih koji su prije testa dobili placebo, pokazali su rezultati studije.

Naučnici kažu da se učinak se vidio bez obzira jesu li oni jeli hranu koja sadrži visok procenat kofeina, pili kafu ili energetski napitak

"Kofein može smanjiti broj pogrešaka kod ljudi koji rade u smjenama, te poboljšati njihovu koncentraciju", rekla ja Katharine Ker, naučnica koja je predvodila studiju, prenosi Daily Telegraph.
(Sarajevo-x.com)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju Empty
PostajNaslov: Re: Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju   Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju I_icon_minitime27.05.10 11:17

a zato ja tako dobro radim svoj posao :;):
[Vrh] Go down
scorpio57
Totalno relaxiran
scorpio57


Scorpio Rooster
Broj postova : 2012
Godine : 66
Lokacija : sb
Datum registracije : 18.05.2010

Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju Empty
PostajNaslov: Re: Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju   Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju I_icon_minitime27.05.10 11:59

ih šta sam je ja popio Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju 12363
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju Empty
PostajNaslov: Re: Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju   Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju I_icon_minitime27.05.10 16:00

Ma kava je zakon Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju 462401 samo meni ne pomaže Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju 73820
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju Empty
PostajNaslov: Re: Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju   Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju I_icon_minitime01.05.11 18:20

mogu li ja da ti se pridruzim mozda ce ti pomoci
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju Empty
PostajNaslov: Re: Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju   Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Uvijek nađite vremena za kafu i poboljšajte koncentraciju
» Nađite posao u drugom gradu
» Sa koliko godina ste poceli piti kafu
» Rasipništvo parlamentaraca: Za kafu, sok i kolače 6.000 KM mjesečno!
» Istina uvijek pobjeđuje?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Gastronomija :: Pića i napitci-
Forum(o)Bir: