Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Zakonska kazna za silovanje

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime19.05.10 12:46

Kaznenim zakkonom je propisano:

Silovanje

Članak 188.

(1) Tko drugu osobu uporabom sile ili prijetnje da će izravno napasti na njezin život ili tijelo ili na život ili tijelo njoj bliske osobe prisili na spolni odnošaj ili s njim izjednačenu spolnu radnju,

kaznit će se kaznom zatvora od jedne do deset godina.

(2) Tko počini kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka na osobito okrutan ili osobito ponižavajući način, ili ako je istom prigodom prema istoj žrtvi počinjeno više spolnih odnošaja ili s njim izjednačenih spolnih radnji od više počinitelja,

kaznit će se kaznom zatvora najmanje tri godine.

(3) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročena smrt silovane osobe, ili je teško tjelesno ozlijeđena, ili joj je zdravlje teško narušeno, ili je silovana ženska osoba ostala trudna,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora najmanje tri godine.

(4) Ako su kaznenim djelom iz stavka 2. ovoga članka prouzročene posljedice iz stavka 3. ovoga članka,

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora najmanje pet godina.


nisu li ove kazne premale?
općenito mislim da su kazne zatvora kod nas premale.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime19.05.10 13:05

Naravno da su premale,to i je žalosno u našoj divnoj državi,što možeš i ubiti čovjeka odeš kod psihijatra i jbte prođeš i bez kazne,jedna moja poznanica autom je uradila čovjeka umro je na kraju,dal je odgovarala naravno da ne,žalosno i to se neće promjeniti idućih sto godina.Pogledaj ti tu do 5 g ma ni toliko ne dobiju,strašni su nam zakoni No
[Vrh] Go down
mentalistica
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 786
Datum registracije : 14.05.2010

Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime19.05.10 13:10

Ovo je sramota.

Onaj tko nikada ženu nije imao, tom se isplati silovat jer neće dobit nikakvu kaznu. Žalosno.

Još je žalosnije da osoba koja je uhvaćena s travom dobije veću kaznu nego silovatelj.

Nemamo se čemu žalit niti zašto jer su zakoni takvi kakvi jesu. Dok se to ne promjeni, svatko će raditi što ga volja jer se isplati.
[Vrh] Go down
goc
Ljubitelj foruma
goc


Male
Aries Goat
Broj postova : 4354
Godine : 33
Lokacija : daleko od svih..
Datum registracije : 21.07.2009

Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime19.05.10 13:11

kazna treba bit kastriranje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime19.05.10 13:13

bravo

Goc, bravo!
[Vrh] Go down
Mixi
Zagrijao tipkovnicu



Male
Libra Cat
Broj postova : 310
Godine : 60
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 25.04.2010

Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime19.05.10 13:26

goc je napisao/la:
kazna treba bit kastriranje.
Mozda izgleda preostro ali ako ove stvari ljudi rade danas drugo i ne zasluzuju.Mada mislim da su to ipak bolesnici,a kastriranje nije lose resenje koliko god izgledalo surovo.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime19.07.10 9:26

U biti zvuće kao ne moraju biti tako male kako je zakonom propisano ali ovi minimumi od 3 pa 5 godina su zbilja minimuni. Stvar što su sudci ti koji moraju vagati kome je za nejgov zločin dovoljan minimum a kome treba dati maximum ili pročnaći sredinu. Tužno i najtužnije su sudac koji bi trebao biti nešto poebno u tom pravu večinom bude neka seljačina kojeg boli dupe za sve. Ne sluša ništa i ne vidi i ne čuje. Hvala bogu ima i pravih sudaca. Ja sam jednom bila kod jednog i cijelim putem do sudnice mi je bila muka zamišljala sam ga kao nekog Udbinog ispitivača..a nakraju se ispostavilo da je to jedan tako divan ..pametan ..intelignetan ..ljubazan čovjke. Tako nae je super nasvejtovao reko što nam je činiti kako da prođemo mi u cjeloj toj priči najbolje.
A nažalost takvih je malo.
Ove kazne kakve jesu za žrtvu su uvijek mizerne.
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime25.04.11 9:49

u brate goc bolje batine ili zatvor ali ako je covek nedokazan i posle zatvora onda kastriranje kako je goc rekla.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zakonska kazna za silovanje Empty
PostajNaslov: Re: Zakonska kazna za silovanje   Zakonska kazna za silovanje I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zakonska kazna za silovanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Teža kazna za silovanje bračnog druga no 'stranca'
» Klasnić osumnjičen za silovanje
» Karzai ozakonjuje silovanje u braku
» Za izgubljenu utakmicu, kazna
» Kazna kao moralni problem?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Pravo-
Forum(o)Bir: