Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kovane i prokromske ograde i ukrasi

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 44
Datum registracije : 04.03.2009

Kovane i prokromske ograde i ukrasi Empty
PostajNaslov: Kovane i prokromske ograde i ukrasi   Kovane i prokromske ograde i ukrasi I_icon_minitime19.05.10 9:38

Kovane ograde su klasičan spoj ljepote i snage, koji uspijeva odoljeti zubu vremena već stoljećima. Naravno, današnje kovane ograde zapravo nisu kovane, već varene ali ta ih činjenica ne čini manje lijepima od nekadašnjih, naprotiv, moderne tehnologije čine ovu granu bravarskih radova jednu od najtraženijih na tržištu.

Naime, nekadašnje kovane ograde su se izrađivale pod kovačkom vatrom, elementi su se međusobno zakivali, a izrada pojedinih elemenata je bila mukotrpna i neprecizna, jer se je rijetko koji elemenat uspijevao napraviti tako da izgleda kao onaj prije njega.

Današnji elementi od kojih se kovane ograde sastavljaju ( ruže, c-komadi ) su velikom većinom napravljeni na specijalnim strojevima, tako da je svaki dio identičan onom prethodnom.

Također se na današnje kovane ograde ugrađuju elektromotori za daljinsko otvaranje vrata radi lakšeg parkiranja u dvorište.

Kovane i prokromske ograde i ukrasi 17571171 Kovane i prokromske ograde i ukrasi 69025908


Prisutnost prokroma na fasadama zgrada, unutrašnjim dekoracijama i izrada modernog namještaja moguća je zahvaljujući sposobnosti prokroma da pokrije sve zahtjeve modernog dizajna kao i tehnike izvođenja jer je:
Kovane i prokromske ograde i ukrasi Bulet1 privlačan i trajan, jednostavan za održavanje, neosljetljiv na koroziju i mehanička oštećenja
Kovane i prokromske ograde i ukrasi Bulet1 higijenski i otporan na vatru i s tog aspekta jedan je od najsigurnijih materijala
Kovane i prokromske ograde i ukrasi Bulet1 jednostavan za oblikovanje i spajanje a koristeći pločasti i cijevni materijal moguće je s ovim prokromom izvesti i najsmjelije kreacije
Kovane i prokromske ograde i ukrasi Bulet1 materijal je ekološki prihvaljiv, biološki neutralan a moguće ga je i reciklirati

Kovane i prokromske ograde i ukrasi 41624229 Kovane i prokromske ograde i ukrasi 66636706


Kovane i prokromske ograde i ukrasi 34197100 Kovane i prokromske ograde i ukrasi 25479335


_________________________________________________________________________________________

Osobno su mi draže ove od prokroma..tako lijepe i sijajne..a ove fol kovane su mi kao ograda za groblje Kovane i prokromske ograde i ukrasi 765814
Koje su vama draže.. koju imate..koju bi rado imali ..oko svog doma ako živite u kući?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kovane i prokromske ograde i ukrasi Empty
PostajNaslov: Re: Kovane i prokromske ograde i ukrasi   Kovane i prokromske ograde i ukrasi I_icon_minitime16.02.11 9:20

imala sam baš ovaku sjajnu i kad je pas narasto i počeo jako lajat na poštara bojali smo se da ne iskoči van...stavili smo kovanu ali samo kapije jer ko bi cijelo dvoriste ogradio ,preskupe su
[Vrh] Go down
Bojan888
Početnik
Početnik



Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 1
Godine : 35
Datum registracije : 16.11.2022

Kovane i prokromske ograde i ukrasi Empty
PostajNaslov: Re: Kovane i prokromske ograde i ukrasi   Kovane i prokromske ograde i ukrasi I_icon_minitime24.11.22 16:22

Meni su osobno ljepše kovane, ali jednostavnog tipa, ne one načičkane... to mi je užas, a svako ima svoj ukus... one su mi jako lijepe u kombinaciji sa svijetlom fasadom, baš su mi elegantne https://www.metal-matjasec.hr/sites/5df0ae8033335b7391ac5626/theme/images/kovani_balkoni/balkon_23.jpg?1637606482
lijepe su mi jako i drvene, volim drvo, prirodni materijal i baš daje toplinu... ali one su mi opet možda za neku vikendicu negdje u šumi na nekom proplanku ili planini https://www.emajstor.hr/clanak/501/vanjske_ograde_moderne_drvene_balkonske_ograde
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kovane i prokromske ograde i ukrasi Empty
PostajNaslov: Re: Kovane i prokromske ograde i ukrasi   Kovane i prokromske ograde i ukrasi I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kovane i prokromske ograde i ukrasi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tko bi im odolio – jestivi ukrasi za bor
» Noć vještica: ukrasi i dekoracije za vaš dom
» Žive ograde
» Aluminijumske ograde i gelenderi
» Postavila 20 metara ograde na trotoar

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Vrtlarstvo,voćarstvo i uređenje dvorišta :: Uređenje dvorišta-
Forum(o)Bir: