Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Mit o Jednorogu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime10.05.10 0:37

Mit o Jednorogu Prekrasnanj1


Jednorog je simbol moci, cistote i nevinosti. O njemu je pisano u Kini, gde je bio predstavljen kao zmaj, zivotinja koju su obozavali i vezivali za azijsko kraljevstvo. Njegova prisutnost je znak prorocanstva. Prica se da je njegova neverovatna percepcija necijih mana toliko jaka, da je on u stanju da jednim udarcem svog kopita usmrti osobu koja je ucinila zlo drugome. Na dalekom istoku posvecen mu je praznik tokom sredine jeseni jer je za stanovnistvo jednorog simbol kise i plodnosti, za razliku od Sunca koji je simbol suse. Na zapadu, na pocetku hriscanske ere, rog jednoroga je simbolizovao Boziji mac, bozanska penetracija u osobu. U hriscanskoj ikonografiji prestavljen je kao Devica. U stvari, rog se poredio sa muskim seksualnim organom i simbolizovao je duhovnu plodnost i u isto vreme i fizicku nevinost. To nas podseca na oplodnju Device od strane Svetog Duha. Alhemicari su u jednorogu videli hermafroditizam. Plementi Vitezovi koji su isli u krstaske ratove u jednorogu su videli nevinost i odanost, sto im je omogucavalo da u boj krecu mirne duse. Mogu se naci delovi rukopisa o jednorogu u muslimanskim manuskriptima, kod kojih je on predstavljao povezanost sa Lotosom, simbolom cistote. U skandinavskoj tradiciji, kaze se da je bog svih bogova, Odin jahao konja koji je imao rog na glavi, sto je predstavljalo velicinu i integritet Bogova.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime13.07.10 13:29

uvijek mi je bio jako lijep i mističan taj jednorog
[Vrh] Go down
Firefly
Totalno relaxiran
Firefly


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 1149
Godine : 34
Lokacija : Među oblacima
Datum registracije : 06.07.2010

Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime13.07.10 20:34

i meni Mit o Jednorogu 765992
biće koje navodno šeće između dva svijeta
onog mističnog kojeg je Tolkin dotaknuo svojim prićama i ove betonske stvarnosti
Navodno ga može vidjeti samo osoba nevinog duha i to srcem, ne očima
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime14.07.10 9:00

e Gea, onda ću ga ja sigurno vidjeti danse
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime14.07.10 9:36

Iana je napisao/la:
e Gea, onda ću ga ja sigurno vidjeti danse


seko Mit o Jednorogu 73820 vrandule...vidit ces ga ko i ja Mit o Jednorogu 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime14.07.10 10:05

e baš ću ga vidjeti, da znaš looool

i to već noćas, tog s jednim rogom looool looool
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime14.07.10 10:08

takvog i ja redovito vidam, jel to znaci da sam nevina Mit o Jednorogu 73820 Mit o Jednorogu 73820 Mit o Jednorogu 73820
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime14.07.10 10:10

nevina u duši ludačo looool looool
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime14.07.10 14:53

Vidi o kakvom jednorogu samo misle! zaboravio
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mit o Jednorogu Empty
PostajNaslov: Re: Mit o Jednorogu   Mit o Jednorogu I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mit o Jednorogu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Na rubu znanosti :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: