Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Astralna projekcija

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime10.05.10 0:07

Mada veliki broj ljudi pripisuje fenomenu napustanja tela mistican i misteriozan znacaj, svako od nas na neki nacin dozivljava manje-vise isti subjektivni osecaj dok spava ili danju sanjari koncentrisuci se na nesto daleko. Nekima se dopada taj utisak pa uzimaju halucinogene droge ne bi li bar na kratko napustili svoje telo, a neki su neprekidno u tom stanju zbog ostecenja mozga. Nije onda nikakvo cudo sto isti utisak izazivaju i neurohemijske promene koje nastaju u bolesnom ili umirucem mozgu, ali se taj fenomen redovno koristi da bi se dokazala teza o zivotu posle smrti.

Astralna projekcija je poseban tip setnje u kome astralno napusta ostalih sest tela i krece na put. Astralno telo je, po teozofskom ucenju, jedno od sedam tela (u njemu su centri za osecanja i zelje) jer svako bice poseduje sedam nivoa postojanja.

Tesko je nabrojati ovih sedam tela, jer se autori uglavnom ne slazu u ovom nabrajanju. Moze se zakljuciti da je to proizvoljan izbor tela iz sledeceg spiska: 1. fizicko, 2. astralno, 3. duhovno, 4. emocionalno, 5. telo ljubavi, 6. etericno, 7. telo svesti, 8. kosmicko, 9. telo mudrosti, 10. telo istine, 11. mentalno i 12. telo nirvane. Ovaj spisak nije definitivan - ko ima strpljenja da prelistava "strucnu" ezotericnu literaturu moze da pronadje jos ovakvih tela, mada ce svaki autor tvrditi da ih ima tacno sedam!

Ne bi trebalo mesati obicnu setnju (kao sto je religiozni trans ili napustanje tela umiruce osobe) sa astralnom projekcijom, jer u prvoj fizicko telo napusta svest ili dusa, a u drugoj astralno telo. Naravno da i ostala tela (duhovno, emocionalno, etericno...) mogu da napuste fizicko kad im se prohte. Astralno je, po istom ucenju, jedino telo koje ima auru i ono to koristi da tokom setnje opazi ostala astralna tela koja takodje setaju okolo.

Prema tantrickoj filozofiji, svako od sedam tela ima svoj centar energije koji se zove cakra. Nikada nije utvrdjeno koja je to vrsta energije niti je ona izmerena, ali se tvrdi da posebno obdareni ljudi mogu da vide boju cakri i da na osnovu nje procene necije duhovno i fizicko zdravlje.
izvor:paralax

Jeste li ikada doziveli da se nadjete iznad svog tela? Verujete li da covek u toku svog zivota moze napustiti telo i vratiti se u njega, da se napustanje tela moze savladati poput neke vestine i primenjivati u licne svrhe?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime28.06.10 12:46

vjerujem jer sam to osobno doživjela nekoliko puta. i ne bih to poželjela ni najgorem neprijatelju. užasno sam se uplašila.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime28.06.10 12:53



nisam baš astralnu projekciju doživeo ali ono što sam doživeo to se graniči sa direktnim ulaskom u pakao...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime28.06.10 12:55

naprimjer Tornado? :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime28.06.10 13:00

Iana je napisao/la:
naprimjer Tornado? :;):


ufff Iana...tu priču zna samo jedna osoba...veruj mi da je ne želiš čuti...

imaćeš noćne more.. zaboravio
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime28.06.10 13:01

onda ok. ne želim čuti. ionako imam noćne more zbog mojih iskustava.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime28.06.10 13:03



to ti je po sistemu 'Što manje znaš, manje patiš'.. :;):
[Vrh] Go down
Rubin
Zagrijao tipkovnicu



Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 233
Godine : 26
Lokacija : Zagreb/Trnje
Datum registracije : 10.11.2011

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime15.11.11 19:30

Svako asatralno tijelo čovjeka napušta njegovo tijelo kad čovjek zaspi.
Zapravo, čovjek i zaspi zato što ga napusti njegovo astralno tijelo jer fizičko tijelo ne može funkcionirati bez astralnog.

Iako čovjek ne zna, astralno tijelo napušta fizičko u trenutku kada čovjek zatvori oći i počne drijemati.Nakon nekog vremena odmora astralno tijelo se polako počinje odvajati od fizičkog a fizčko tijelo zaspe.

U trenutku kada sanjamo naše astralno tijelo prolazi kroz svijet više dimenzije i ono upravo što astralno tijelo vidi u duhovnom svijetu percepcira u mozak fizičkog tijela putem sna.
Čovjek sanja svaku noć samo je upitno kada se čovjek sjeća tih snova.
[Vrh] Go down
Florence.
Početnik
Početnik
Florence.


Female
Aquarius Rat
Broj postova : 17
Godine : 27
Datum registracije : 26.03.2013

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime26.03.13 23:46

Godinama sam to imala gotovo svake noći, a da nisam ni znala šta je to. Saznala sam tek prije negdje 3 i pol godine..Imala sam neka užasna iskustva sa tim koja su me prepala, pa sam se "blokirala" prije godinu dana da ih nemam više, tek se ponekad "odblokiram" ako baš želim ponovno imati astralno putovanje...
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime27.03.13 1:06

Citat :
Mada veliki broj ljudi pripisuje fenomenu napustanja tela mistican i misteriozan znacaj, svako od nas na neki nacin dozivljava manje-vise isti subjektivni osecaj dok spava ili danju sanjari koncentrisuci se na nesto daleko.


Citat :
Astralno putovanje ili astralna projekcija je proces u kojem se duša odvaja od tijela ali ostaje povezana sa mozgom. Dešava se uglavnom noću. Večina ljudi jako često doživljava astralna putovanja samo što nisu u stanju sjetiti ih se zbog toga što njihov mozak ne koristi dovoljno unutarnje svjesti tj. u glavnu memoriju našeg mozga ne dolaze informacije naših unutarnjih osjećaja, dojmova, misli i zapažanja.


Dozivjela i vjerujem u to ...prvi put zbog neznanja malo se cudno osjecala i panika bila ta koja me zablokirala ..al mislim ipak bar po meni da mnogi to malo preuvelicavaju ..mozda sto nisu spremni na to kao i mnogi prvi put ili jednostavno sto bi da se pohvale sa tim iskustvom a ubiti ni blizu ga nisu osjetili...cerekalo nista strasno ni po zivot opasno a bogme ni da bi se imale nocne more ...nit je magija niti to stanje izaziva neko ko nema pojma o tom tj oni koji podsticu i u neznanju rade kojekakve transeve ..kolektivne hipnoze i slicno....AP samo vi odradujete ..sami sebi granice odredujete koliko i dokle cete ici ..uvijek se mozete vratiti bez panike mirno i polako kad se svlada ta panika onda tek mozete uzivati u AP ..moja iskustva su takva da bi preporucila svima AP kako kaze gore
Citat :
Večina ljudi jako često doživljava astralna putovanja samo što nisu u stanju sjetiti ih se
znaci da ta iskustva uopce nisu tako strasna kako neki prikazuju...zato nauciti pustati informacije a nestavljati ih na stranu ..ako vam dode u san misao da da to nije san poslusajte se ...jer zaista to nije san ...a ako tu misao ignorisete ujutro ce te se sjecati samo dijela za koji cete misliti da ste imali bas cudan san ...;) opustite se ..disite mirno i uzivajte ...nikakav pakao ni smrt vas ne ceka ako vam zazuji u glavi i trnci produ kroz tijelo ;) Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Astralna projekcija Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Besna_glista
Zagrijao tipkovnicu
Besna_glista


Female
Gemini Dragon
Broj postova : 496
Godine : 59
Datum registracije : 17.02.2013

Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime27.03.13 7:16

Chitala sam o tome i chula price iz druge ruke...kada budem stigla,preprichatju vam ih ovde..

a ja mislim o AP.. to da se dogadja na granici sna i ima smisla,jedino tako i nikako drugachije.
zbog faze u koju se dovodish slichno kao i kod meditacije (ako ste ikada meditirali)...poenta i jeste da morash biti opushten fizichki a mozak ti mora biti svestan ulaska u fazu nesvesti...astralne projecije su neshto sto nije chudno i dozivljava ih puno ljudi samo toga nisu svesni...neki to u svojim teorijama povezuju sa pojmom kolektivne svesti,ali to je sad sasvim dublja pricha. .U glavnom,ako ste ikada sanjali pad koji vas je probudio,e to je povratak iz faze projektiranja...jednostavno se radi o jednom, nama nedovoljno poznatom obliku energije koji posjedujemo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Astralna projekcija Empty
PostajNaslov: Re: Astralna projekcija   Astralna projekcija I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Astralna projekcija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vaše tijelo je projekcija vaše svijesti – Preuzmite potpunu kontrolu nad svojim zdravljem!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Na rubu znanosti :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: