Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Rukometna liga prvaka Empty
PostajNaslov: Rukometna liga prvaka   Rukometna liga prvaka I_icon_minitime01.05.10 21:02

Rukometna liga prvaka 553-01
Rukometna liga prvaka 554-01

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
Goran
Goran

Male
Godine : 42

PostajNaslov: Re: Rukometna liga prvaka   Rukometna liga prvaka I_icon_minitime01.05.10 21:03

HSV slavio protiv Ciudad Reala, Vori najbolji od hrvatskog trojca

Rukometna liga prvaka Igor_vori_hsvhandball.com

RUKOMETAŠI HSV-a i Barcelone napravili su prvi korak ka Final Fouru Lige prvaka u Koelnu. Obje su momčadi iskoristile prednost domaćeg parketa i slavile u prvim četvrtfinalnim utakmicama.

HSV je nakon dvaju poraza od Ciudad Reala u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka po skupinama pobijedio aktualnog španjolskog i europskog prvaka sa 26:22 u hamburškoj O2 World Areni pred oko 9.300 gledatelja.

U tvrdoj utakmici u kojoj su dominirale kvalitetne obrane, najbolji strijelac domaće momčadi bio je Hans Lindberg sa sedam golova (tri iz sedmerca).

Hrvatski reprezentativci u redovima HSV-a nisu se osobito istakli, pa je tako Igor Vori postigao tri gola, Blaženko Lacković dva, a Domagoj Duvnjak tek jedan gol. Kod gostiju je najbolji bio Luc Abalo sa sedam pogodaka, a bivši kapetan hrvatske reprezentacije Petar Metličić jednom je zatresao mrežu HSV-a.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 2. svibnja u Quijote Areni.

U druge dvije utakmice Barcelona je u Palau Blaugrani savladala mađarski Veszprem 33:27, dok je Kiel bio bolji od Rhein-Neckar Löwena u SAP Areni u Mannheimu 29:28.

Rukometna Liga prvaka, četvrtfinale, prve utakmice:

HSV - Ciudad Real 26:22 (11-8)

Barcelona - Veszprem 33:27 (17-15)

Rhein Neckar Löwen - Kiel 28:29 (13-15)

Čehovski Medvjedi - Montpellier (28. travnja)

Datum registracije : 10.08.2010

PostajNaslov: Lowen u ligi prvaka   Rukometna liga prvaka I_icon_minitime08.09.10 14:11

Rukometaši njemačkog Lowena igrat će u Ligi prvaka. Naime, Lowen je osvojio 1. mjesto na Wild Card turniru te se tako dokopao najelitnijeg klupskog takmičenja. Pored Lowena na turniru su učestvovali Gorenje, Silkeborg i Ademar.

Njemačka momčad upisala je pobjede u sve tri utakmice, a najznačajnija je bila ona današnja kada su rukometaši Lowena u izravnoj borbi za Ligu prvaka svladali Ademar (33:26).

Najefikasniji u redovima Lowena bili su Gensheimer sa 6 i Bielicki sa 5 postignutih golova, dok su kod Ademara Buntić sa 4 i Aguirrezabalaga sa 3 bili najefikasniji.

Male

PostajNaslov: Liga prvaka za rukometaše   Rukometna liga prvaka I_icon_minitime23.09.10 16:23

U drugom susretu Grupe D Lige prvaka za rukometaše Ciudad Real je pred svojim navijačima svladao Flensburg (27:19).

U prvom poluvremenu prikazan je loš rukomet u kojem su obje ekipe puno griješile, pogotovo u fazi napada. Do 27. minute ukupno je postignuto samo 13 pogodaka (6:7), a na odmor se otišlo pri rezultatu 9:7 za Flensburg.

U drugi dio Ciudad je ušao mnogo bolje, a u 44. minuti domaći su imali tri pogotka viške (15:12). Međutim, Flensburg se nije predavao, te je samo 3 minute kasnije na semaforu stajalo 17:16 za domaće.

Pet minuta prije kraja susreta rezultat je glasio 20:18 za Ciudad, da bi se potom igra Flensburga potpuno raspalo, što je na kraju rezultiralo ubjedljivim trijumfom španjolske momčadi (27:19).

Kod Ciudada najefikasniji su bili Lazarov sa 8 i Aguinagalade sa 4 pogotka, dok su kod Flensburga Fahlgren i Hansen postigli po 4 pogotka.

Liga prvaka, Grupa D, 1. kolo:
Ciudad Real – SG Flensburg 27:19 (7:9)
Ciudad Real: Šterbik (7 odbrana), Hombrados (7 odbrana) – Kallman, Guardiola (3), Aguinagalde (4), Davis (1), Parrondo (3), Abalo (3), Rodriguez (1), Canellas (2), Jurkiewicz (2), Entrerríos, Morros, Dinart, Lazarov (8/4).
Flensburg: Beutler (11 odbrana) – Karlsson (1), Carlén (1), Eggert (3/1), Fahlgren (4), Mogensen (1), Svan Hansen (4), Mocsai (2), Heinl (1), Szilagyi (2).
izvor
irko
irko

Male

U derbi susretu 2. kola Grupe A Lige prvaka za rukometaše između Kiela i Barcelone nije bilo pobjednika (28:28), a najzaslužniji za bod Barcelone bio je golman Danijel Šarić koji je skupio čak 20 odbrana.

U jednom od najzanimljivijih susreta 2. kola Lige prvaka za rukometaše nije bilo pobjednika. Kiel i Barcelona su podijelili bodove.

Njemačka momčad mnogo bolje je otvorila susret i tokom prvog dijela konstantno je bila prednosti, da bi na odmor otišla sa četiri gola viška (14:10).

Sve do nekih deset minuta pred kraj popularne Zebre su bile u prednosti, no Barcelona se uspjela vratiti i golom u gotovo zadnjim sekundama doći do dragocjenog boda.

Sjajnu partiju na golu Barcelone pružio je novi reprezentativac Bosne i Hercegovine, Danijel Šarić, koji je skupio 20 odbrana.
izvor
irko
irko

Male

PostajNaslov: RK Bosna BH Gas u subotu dočekuje Flensburg   Rukometna liga prvaka I_icon_minitime07.10.10 14:08

Rukometaše sarajevske Bosne BH. Gas u subotu očekuje utakmica Lige prvaka protiv moćnom njemačkog Flensburga.

Studenti su u prošlom kolu na svom parketu ostvarili odlilan rezultat, remiziravši sa RK Zagrebom, a trener Bosne Irfan Smajlagić se nada da će njegovi izabranici ponoviti igru iz prošlog kola.

"Flensburg je kvalitetna ekipa o kojoj se nema šta puno pričlati. Preferiraju brzu igru i takav tempo drže svih 60 minuta, odnosno cijelu utakmicu igraju na jako visokom nivou", kazao je Smajlagić na današnjoj konferenciji za medije.

"Veoma je teško odgovoriti na njihovu igru, no uz dosta agresivnosti i dinamike u odbrani, mislim da im možemo parirati. Igra u duelu sa Zagrebom daje nam pravo da se nadamo pozitivnom rezultatu. Ukoliko ponovimo takvu igru, odnosno ukoliko budemo disciplinovani u odbrani i u napadu kao na toj utakmici, imamo se pravo nadati pozitivnom rezultatu. Biće teško, ali svaka utakmica u Ligi prvaka je teška, ali to za našu mladu momčad pšredstavlja veliki izazov. Nikom ne treba priznbati da je bolji dok nas ne pobijedi, a i ako nas pobjedi ne trebamo očajavati, nego se trebamo vratiti radu", dodao je trener Studenata.

Utakmica između Bosne BH Gas i Flensburga na programu je u subotu, u dvorani "Mirza Delibašić" u Skenderiji, sa početkom u 19 sati.