Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'

Go down 
+2
Blizanka
Niky
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime09.04.10 15:08

Eutanazija je čin s ciljem, da se uzrokuje smrt, kako bi se uklonila svaka bol osobi kojoj je klasična medicina otpisala svaku šansu za ozdravljenjem.
Želi se, ukloniti bol ubistvom čoveka, a za to se primenjuju odgovarajuća sredstva.






Da čujem vaše mišljenje o ovoj oduvek diskutabilnoj temi...
[i]


Zadnja promjena: Tornado; 02.05.10 3:01; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime09.04.10 15:15

Mislim da samo bog odlucuje o nasim zivotima, tako da taj cin za mene nije nista manje od ubistva...
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime10.04.10 12:37

Kada čovjek može donjeti odluku takvu , zašto ne, ako smatra da je bolje da umre , nego da vegetira, živi a ne živi, postoji a ne postoji.
Mislim da bi trebali imati tu mogučnost odluke.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime10.04.10 12:53

a da li čovek u tim trenucima može trezveno da razmišlja i donosi odluke??

bol je strašan i bol muti razum...
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime10.04.10 13:02

Mislim da bi tu odluku trebali donositi prije bilo kakve boli, objasniti obitelji i bližnjima, da ako se nađemo u toj situaciji da budemo u vegetativnom stanju, da želimo da nas eutaniziraju. Osobno bih sama odmah potpisala to da je moguće, jer biram radije mirnu smrt, nego patnju , znači kad je oporavak nemoguć, kada nema baš nikakvog mogućeg razvoja situacije na bolje..kada tijelo ne može živjeti bez aparata, nesvjesan da ipak živiš, dišeš, ali ne postojiš, da tijelo ti pogone aparati, ne nikako radije bih da me eutaniziraju.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime10.04.10 13:45

niki slazem se s tobom ... po meni to nije ubistvo jer ako sama osoba odluci da ne zeli zivjeti kao biljka sa bolom onda bi se ta zelja trebala postovati bez uplitanja zakona i vjere... onaj ko nije nikad dozivio tako jaku bol ne zna kako bi bilo zivjeti svaki dan i patiti se....a jos uz tu svu bol ne moci nista osim gledati i osjecati ...uzas...ja licno nisam protiv toga... ako neko umire i pri tom se pati treba mu dopustiti da umre dostojanstveno a ne da vegetira i umire od bolova ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime10.04.10 14:58

Gledala sam drage ljude kako umiru u najstrasnijim bolovima i mukama..ali ona nada koja je do poslednjeg trena u njihovim ocima da ce i dalje ziveti i pored tolike boli se ne moze opistati,jer dok si ziv uvek postoji nada da ce prestati bol,ozdraviti, a da je smrt kraj svega mislim da nekome oduzeti zivot u bilo kojoj situaciji je zamene neshvatljivo.....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime10.04.10 15:15

Ja jesam za eutanaziju i slažem se s Niky u potpunosti,a osobe koje navodi Blacky,koje vide nadu za njih ni nije eutanazija sam čovjek treba donjeti tu odluku,a ako vidi nadu naravno da neće niti tražiti niti prihvatiti,al za one koji ne vide izlaz,kojima je svaki dan bol,muka,mjesec,godinama biljka,da žvi tako što ga aparati održavaju ma Bože sačuvaj onda jesam za eutanaziju sto posto i ja bih osobno voljela da imam takav izbor.
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime10.04.10 15:36

mozda je nada u ocima ..da mu se pomogne... ne znam ja kazem licno za sebe ..i ovako mi je dosta boli evo vec skoro pa 13 godina ...boli koja je nekad nesnosljiva anekad i ne osjetim je jer sam se srodila s njom ...ali kad bih birala da li cekati smrt u mukama i bolovima i biti teret svima... jer kad si dugo bolestan svi te nappuste osim ono par najblizih ili umrijeti mirno ne patiti vise ..ja bih dans potpisala da pristajem na tu smrt

http://www.jutarnji.hr/sud-oslobodio-majku-koja-je-usmrtila-bolesnu-kcer/515581/

evo za mene je ovo velika hrabrost trebala je imati snagu lisiti zivota kcerku ...a jos gore joj je bilo gledati je kako se pati ...evo zbog ovakvih slucajev abih odobrila eutanaziju...a ne da dolazis u situaciju da nekog koga najvise volis na svijetu lisis zivota jer te moli svaki dan da mu pomognes a ne mozes

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 19:53

Biti covjek a zivjeti kao biljka,ili zivjeti svakodnevno se pateci u stravicnoj boli u principu nije nikakav zivot.
Zivot u nesnosnoj boli nije human ni za koje bice!
Znati da ti nece biti bolje a svakodnevno trpiti stravicne bolove, ili biti prikovan za krevet i prikljucen na aparate, bez svijesti o ikome i icemu,je daleko gore od smrti

Eutanazija je po meni u takvim slucajevima najplemenitija i najhrabrija stvar koju neko moze uraditi.

Lako je zdravom covjeku da prica kako uvijek ima nade....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 20:15

a kako može čovek znati da neće biti bolje??

lekari mu kažu??...ti isti lekari koji saspu čoveku u lice beznadežnost na osnovu svojih doktorskih postulata iz knjiga za nešto što ni oni nisu sigurni...

čovek u komi, dugo dugo, saopštavaju rodbini da nema nade...nakon toga on se budi i oporavlja se...Zar je to nemoguće???

najlakše je izvući utikač iz zida i zaustaviti aparate...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 20:18

WIND je napisao/la:

Lako je zdravom covjeku da prica kako uvijek ima nade....

Ne slazem se..covek dok god je ziv postoji nade..,
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 20:33

black-angel je napisao/la:
WIND je napisao/la:

Lako je zdravom covjeku da prica kako uvijek ima nade....

Ne slazem se..covek dok god je ziv postoji nade..,

Nade za sta? Nade da ce te smrt mimoici?
Kako god okrenes smrt ce doci...i da si najbogatiji i najzdraviji i najljepsi i najbolji....cemu onda nada u trenucima kad ti bol razdire bice? Cemu produziti patnju kad je tijelo na rubu smrti, ili kad je um vegetativan? Cemu produziti i jednu jedinu minutu te patnje???
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 20:36

Mislim da svako ima pravo na zivot i da samo mi i bog trebamo o tome odlucivati nikako drugi..
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 20:49

tornado je napisao/la:
a kako može čovek znati da neće biti bolje??

lekari mu kažu??...ti isti lekari koji saspu čoveku u lice beznadežnost na osnovu svojih doktorskih postulata iz knjiga za nešto što ni oni nisu sigurni...

čovek u komi, dugo dugo, saopštavaju rodbini da nema nade...nakon toga on se budi i oporavlja se...Zar je to nemoguće???

najlakše je izvući utikač iz zida i zaustaviti aparate...

Kao prvo,malo je ruzno pricati o odluci porodice da eutanizira jednog svog clana kao da je u pitanju samo "izvuci utikac iz zida"
Mislis da je to tako lako? Da se o tome nije po milion puta razmisljalo prije skidanja s aparata? Da je to djelo koje se tek tako donosi kao sto se iskljuci tv iz uticnice?
Mislis da oni nisu mislili da moze biti nade....sta ako...mozda....rijeci koje se milion puta ponavljaju i ponavljaju i opet nikad ne mozes znati odgovor na njih.....
Glavno je sta bi osoba koja je u stanju kome ili nesnosnih bolova zeljela da uradi....i mislim da porodica najbolje poznaje tu osobu i da je ruzno da se neko treci uplice u jednu takvu odluku
A ne znam ko bi zdrave pameti birao da "zivi" u komatiziranom stanju...pa ima slucajeva i po nekoliko godina.....Kakav je to zivot? Cista razmjena materija izmedju tijela i vanjske prirode...aparati zive za tebe! To nije zivot,to je slijepa i gluha patnja!

Jedan jedini dan zivota u zdravlju pameti i radosti je vrijedniji nego milion godina zivota u vegetativnoj komi ili nesnosnoj boli!

Ja ne bih imala ni srca ni duse da nekome produzavam "zivot" u jednom takvom stanju
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 20:53

black-angel je napisao/la:
Mislim da svako ima pravo na zivot i da samo mi i bog trebamo o tome odlucivati nikako drugi..

Pa ako se pojedinac izjasni da ne bi zelio takav zivot,i iskaze zelju da njegova porodica ili prisan prijatelj u njegovo ime to i sprovedu u slucaju kad on ne bi bio u stanju, u cemu je onda problem?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 20:54

WIND je napisao/la:
tornado je napisao/la:
a kako može čovek znati da neće biti bolje??

lekari mu kažu??...ti isti lekari koji saspu čoveku u lice beznadežnost na osnovu svojih doktorskih postulata iz knjiga za nešto što ni oni nisu sigurni...

čovek u komi, dugo dugo, saopštavaju rodbini da nema nade...nakon toga on se budi i oporavlja se...Zar je to nemoguće???

najlakše je izvući utikač iz zida i zaustaviti aparate...

Kao prvo,malo je ruzno pricati o odluci porodice da eutanizira jednog svog clana kao da je u pitanju samo "izvuci utikac iz zida"
Mislis da je to tako lako? Da se o tome nije po milion puta razmisljalo prije skidanja s aparata? Da je to djelo koje se tek tako donosi kao sto se iskljuci tv iz uticnice?
Mislis da oni nisu mislili da moze biti nade....sta ako...mozda....rijeci koje se milion puta ponavljaju i ponavljaju i opet nikad ne mozes znati odgovor na njih.....
Glavno je sta bi osoba koja je u stanju kome ili nesnosnih bolova zeljela da uradi....i mislim da porodica najbolje poznaje tu osobu i da je ruzno da se neko treci uplice u jednu takvu odluku
A ne znam ko bi zdrave pameti birao da "zivi" u komatiziranom stanju...pa ima slucajeva i po nekoliko godina.....Kakav je to zivot? Cista razmjena materija izmedju tijela i vanjske prirode...aparati zive za tebe! To nije zivot,to je slijepa i gluha patnja!

Jedan jedini dan zivota u zdravlju pameti i radosti je vrijedniji nego milion godina zivota u vegetativnoj komi ili nesnosnoj boli!

Ja ne bih imala ni srca ni duse da nekome produzavam "zivot" u jednom takvom stanju

Srecom nisi ti ta koja odlucuje o zivotu i smrti..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 21:03

Wind, bi li ti mogla da budeš egzekutor da imaš tu mogućnost..da spaseš nekog muka i da izvučeš taj kabal iz zida??

hoćeš li imati posle miran san??

da li ćeš se zapitati :" Da sam sačekala još malo, možda bi bilo drugačije"???
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 21:07

Black angel.....Svako bice na Zemlji je upleteno u mrezu zivota i smrti....stalno se nesto radja i nesto umire....i svi, htjeli ili ne htjeli su upleteni u to i svi na to djeluju, jer zivot i smrt su nerazdvoji...


Razmisli malo dublje....pa ces i sama uvidjeti
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 21:09

tornado je napisao/la:
Wind, bi li ti mogla da budeš egzekutor da imaš tu mogućnost..da spaseš nekog muka i da izvučeš taj kabal iz zida??

hoćeš li imati posle miran san??

da li ćeš se zapitati :" Da sam sačekala još malo, možda bi bilo drugačije"???

A sta bi bilo drugacije?
Mislis da metastaze smrtonosnih bolesti mogu donijeti ista lijepo i dobro kad bi nekim cudom i nestala bol?
Imas li ti uopste pojma sta takve bolesti cine organizmu?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 21:15

jednostavno nisi kompetentna da donosiš odluke pa makar to bila i želja pacijenta...

to je direktan atack na Boga verovala ti u njega ili ne...

i da li ti uopšte imaš pojma da postoje i druge oblasti lečenja od klasične medicine??

glavobolja se ne leči uvek aspirinom...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 21:20

Slažem se da bi trebalo dopustiti eutanaziju...samo tko bi jednu takvu komisiju koja bi to odobravla mogao platiti...jer čovjek je to..lako bi se moglo i zloupotrebljavati takav jedan milosrdan čin. Sve i svašta se radi za novac..što bi tek pokvarenjaci radili da znaju da se mogu dočepati love a da za to imaju dopuštenje zakonsko.
A s druge strane zbog ne postojanja takvog jednog zakona mnoge duše umiru u strašnim agonijama..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime11.04.10 21:26

WIND je napisao/la:
Black angel.....Svako bice na Zemlji je upleteno u mrezu zivota i smrti....stalno se nesto radja i nesto umire....i svi, htjeli ili ne htjeli su upleteni u to i svi na to djeluju, jer zivot i smrt su nerazdvoji...


Razmisli malo dublje....pa ces i sama uvidjeti

Nemam sta razmisljati nismo mi koji o tome odlucujemo..
[Vrh] Go down
Wind
Totalno relaxiran
Wind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 1722
Godine : 42
Datum registracije : 09.12.2009

Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime12.04.10 10:43

tornado je napisao/la:
jednostavno nisi kompetentna da donosiš odluke pa makar to bila i želja pacijenta...

to je direktan atack na Boga verovala ti u njega ili ne...

i da li ti uopšte imaš pojma da postoje i druge oblasti lečenja od klasične medicine??

glavobolja se ne leči uvek aspirinom...

Bog je dao i zivot i smrt i u svemu tome,ljudima je iznad svega dao slobodu volje.
Da uce,razmisljaju,osjecaju i djeluju po vlastitom nahodjenju u odnosu prema drugima i prema samom sebi
Ne mozes od Boga onda ocekivati da misli,osjeca i djeluje umjesto tebe!
Ne mozes ocekivati da ce ti sve pasti s neba!
A po vrh svega,za svoje postupke koje su te dovele do neke kataklizme u zivotu, ne mozes da krivis Boga!
Bog ti je dao milijarde izbora i slobodnu volju da biras....pa nije ti on rekao da jedes ne zdravo ili pusis duhan,marihuanu,alkoholiziras se, drogiras......pa kad oboli od neke grozne bolesti prvo sto covjek stane pitati je: "O Boze zasto si mi dao ovu bolnu bolest i ovu patnju"? .......
Pateticno!
Ljudi bi da rade sta hoce i kad hoce, i onda kad ih zadesi neko zlo, tad bi da Bog djeluje umjesto njih! Da Bog ispravlja njihove greske!
Sam si kriv za ono sto ti se desava u zivotu, pa i za dobro i za lose, tako da i sam moras birati i misliti i djelovati po svojoj slobodnoj volji! Jer slobodna volja ti je data od Boga, pa nemoj da se pozivas na nju samo kad ti odgovara a za ostalo sto je proizaslo iz nje,da krivis nesto/nekog drugog

A sto se tice medicine, koliko god da je ona dobra i korisna, toliko ima i drugih metoda lijecenja,bilo dusevne ili fizicke prirode i apsolutno medicina nije jedini nacin lijecenja i izljecenja!
Uostalom, ja sam uvijek vise podrzavala alternativnu medicinu i prirodne lijekove, nad sarenim pilulama svijeta farmacije!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime12.04.10 10:53

da...Bog je dao milijardu izbora, iskušenja...treba samo odabrati pravi, i to dobro izvagati da ne bi onaj 'tas vage' pretegao na pogrešnu stranu...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' Empty
PostajNaslov: Re: Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'   Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa' I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Eutanazija - Ubistvo iz 'milosrđa'
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Eutanazija
» Dozvoljena eutanazija u Nemačkoj
» U Visokom trostruko ubistvo, osam ranjenih, ubica uhapšen ...
» Ešefa Bašić osuđena na 30 godina zatvora za ubistvo supruga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: