Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Što bi se dogodilo da propadne internet?

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 17:03

No kako je internet rastao, tako je rasla i naša ovisnost o njemu. Radi se o prilično pouzdanom izvoru komunikacija Što bi se dogodilo da propadne internet? Biznismen_kompjuter_shutterstock_


Ako cijela jedna sekcija interneta bude nedostupna uslijed prirodne katastrofe ili nuklearnog napada, druge sekcije mogu nastaviti s radom sasvim normalno.
Gotovo je nemoguće zamisliti skup okolnosti koji bi internet dovele do kolapsa. To bi zahtjevalo uništenje na toliko velikoj skali, da bi njegov gubitak vjerojatno bio naša najmanja briga.

No što kada bi doista propao? Kako bi se to odrazilo na nas?
Ovisno o tipu katastrofe koja bi pogodila internet, čak bi i bazične usluge poput sms-a ili telefonskih poziva postale nedostupne. To je zato što je infrastruktura za te usluge također dio interneta. Neke kabelske i satelitske usluge također bi bile nedostupne. Izgubili bi mogućnost da gledate većinu televizijskih kanala.

Ekonomski gledano, posljedice bi također bile katastrofalne. I dok bi gubitak usluga poput elektronskog plaćanja računa ili PayPala bio težak, posljedice bi se osjetile mnogo dublje. Razmislite o poslovima koji su ovisni o internetu. Sve web stranice bile bi nedostupne. Velike kompanije poput Googlea ili Amazona trpile bi ogromne gubitke, i vjerojatno propale. Druge kompanije poput Microsofta morale bi ukinuti mnoge segmente svojeg poslovanja. Čak bi i firme koje koriste internet kao sredstvo oglašavanja bile pogođene. Stotine tisuća ljudi ostalo bi bez posla.

Neke zemlje imale bi više štete nego druge. Razvijene zemlje trpile bi ozbiljnu ekonomsku krizu, a cijeli sektori industrije bi propali ili se borili za opstanak. Manje razvijene zemlje ne bi trpile tolike posljedice ali bi i one osjetile probleme u trgovini i međunarodnim odnosima.

Nedostatak interneta odrazio bi se i na stabilnost svjetskih vlada i državnog uređenja, jer bi protok informacija bio otežan. Ovo bi se također odrazilo i na vojsku te obavještajne službe, a zemlje bi mogla postati podložne raznim vrstama napada.

No dobra je vijest što internet gotovo i ne može propasti. Ne radi se o magičnoj kutiji na uključivanje i isključivanje. Ne radi se čak ni o potpuno fizičkom sustavu. Internet je skup fizičkih sustava koji se konstantno mijenjaju. Nije isti entitet od jednog trenutka do drugog, jer se mašine stalno pridružuju i napuštaju mrežu.

izvor
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 17:08

Mnogim ljudima bi život bio potpuno nezamisliv bez inerneta...

Meni osobno nebi previše nedostajao...
Uf, najgorje bi mi bilo ponovno se naviknuti na papirnati telefonski imenik Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 17:24

A ima dosta sitnica..ono polagano se svima uvukao u živote..a sada da ga nestane..malo bi bila gnjavaža ići u banku nema bankomata..ali nebi meni bar bila frka neka..mislim da mi nebi previše falio.
Čak mislim da bi više mužu mom falio, jer on skida drivere često s njega radi posla..a meni on predstavlja samo zabavu.
A svijetsku krizu su nam i tako prouzročili kartičarenjem ..kreditima i novcem koji ne postoji tj. stvorenim od nula i jedinica Što bi se dogodilo da propadne internet? 267525
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 17:42

Kikica je napisao/la:

Čak mislim da bi više mužu mom falio,

Upravo sam to htjela i ja spomenut, moj dragi je pravi ovisnik o internetu , pa onda uz njega i ja tipkam malo previše... A radije bih dan provela drugačije... đetajući ili kartajući s druđtvom naprimjer Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 17:46

A moj ga mrzi..ali imam tj imamo oboje nekada koristi od njega jer driveri koje skine obično idu nečiji kompjuter tj. nekoj mušteriji..tako da bi i meni falio..a nebi on ušao na net beze radi zabve nema šanse..ne sjeti se ni novine pročitati..ali je zato barska mušica... Što bi se dogodilo da propadne internet? 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 17:58

Kikica je napisao/la:
A moj ga mrzi..ali imam tj imamo oboje nekada koristi od njega jer driveri koje skine obično idu nečiji kompjuter tj. nekoj mušteriji..tako da bi i meni falio..a nebi on ušao na net beze radi zabve nema šanse..ne sjeti se ni novine pročitati..ali je zato barska mušica... Što bi se dogodilo da propadne internet? 12363

Hahaha kad smo kod barskih mušica, meni je onda milije da je ovaj moj forumska mušica, hahaha ajoj imam novi nadimak za njega...
Kad negdje ne nekoj temi spomenem forumsku mušicu, znat ćeš na koga mislim Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 18:03

A joj .. Što bi se dogodilo da propadne internet? 12363 mislim da je stvar u navici..meni ne smeta neka ..nek radi što ga čini sretnim..samo ništa kod kuće nesmije red i mir ometati..
..on mene ne davi zbog neta ja njega zbog birca..uostalom znala sam za koga se udajem..a nije mi padalo na pamet da ga mijenjam..nije pijanac..voli pričati..popiti dobars espresso..a tko sam ja da mu to oduzimam.. Što bi se dogodilo da propadne internet? 12363
..tako ja to volim dobru virt.kavu..volim popričati tu mlatiti praznu slamu. Što bi se dogodilo da propadne internet? 12363
[Vrh] Go down
teaa
Totalno relaxiran
teaa


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 2415
Godine : 54
Lokacija : Split
Datum registracije : 05.02.2010

Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime06.03.10 19:42

Danas mi je bio prekid u vezama.Isključi...uključi...provjeravanje žica.Sve ok...onda info telefon.Izgleda da je bio mali kvar na mom području.Ja volim kad sve štima,da mogu skoknut u svakom trenutku.Kad mi se i mašina pokvari...ili bilo šta u kući...odmah to riješavam.Volim da nije ništa pokvareno.Eto taj net...hmmm....malo me i živcira kad ne štima...to je jače od mene Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime15.05.10 10:19

bilo bi vise sexa.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime30.05.10 10:18

Sta bi se dogodilo nemam pojma...

Al ja bih otisla na Zlatibor da cuvam ovce Što bi se dogodilo da propadne internet? 73820 Što bi se dogodilo da propadne internet? 73820
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime30.05.10 10:19

Pa falilo bi mi.....kaj je je...priznajem Što bi se dogodilo da propadne internet? 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime30.05.10 10:23

Što bi se dogodilo da propadne internet? 719500 meni ne bi
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime30.05.10 10:24

Sigurno Što bi se dogodilo da propadne internet? 648851 ma salis se Što bi se dogodilo da propadne internet? 12363
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime30.05.10 10:25

Što bi se dogodilo da propadne internet? 73820 ne znas ti mene kad se zainatim..a jok ako nestane net olaksava mi mnogo posao nema sta da se inatim Što bi se dogodilo da propadne internet? 71877
[Vrh] Go down
Tomislav30
Početnik
Početnik
Tomislav30


Male
Scorpio Dog
Broj postova : 49
Godine : 41
Lokacija : Karlovac
Datum registracije : 15.04.2012

Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime15.04.12 20:06

smak svijeta Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što bi se dogodilo da propadne internet? Empty
PostajNaslov: Re: Što bi se dogodilo da propadne internet?   Što bi se dogodilo da propadne internet? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što bi se dogodilo da propadne internet?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Što će biti s valutnom klauzulom propadne li euro?
» Internet zarada
» Maloljetnici i internet
» Internet sleng
» Internet promet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Internet-
Forum(o)Bir: