Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Fraze koje moraš znati

Go down 
+4
LaTiTeA
mia
Rokerka
Blizanka
8 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime05.03.10 10:07

Fraze koje moraš znati Fraze-koje

Želiš li obogatiti rječnik izrazima koje koriste cure i dečki tvoje dobi, evo prilike. Pripremili smo ti i objasnilli izraze koje koriste tinejdžeri Brijati – ovo riječ koju već zasigurno znaš, a može se upotrijebiti u gotovo svakom kontekstu.

Primjeri: Zabrijati s nekim – ljubiti se s nekim (Marko i ja smo zabrijali u petak.)

Zabrijati na nešto – biti uporan u nečem, voljeti nešto (Totalno sam zabrijala na rime, stalno pišem pjesme.)

Brijati bez veze – pričati gluposti (Pravio se pametan i brijao bez veze.)

Zabrijati nešto – pogrešno shvatiti (Zabrijala sam da pričaš o nečem sasvim drugom.)

Banana – kad si u banani, znači da si loše ili ako je nešto banana ili u banani, znači da je to nešto loše (Ovaj novi bend je totalna banana.)

Tilt – stiltati se znači zbuniti se, npr. kad te u školi profesor zatekne nespremnu pa zamuckuješ – stiltala si se (Stiltala sam se kad me dečko u kojeg sam tajno zaljubljena pitao koliko je sati.)

Nova legenda rocka – kad netko puno pametuje, misli da o svemu sve zna i da je strašno inovativan u svojim idejama i stajalištima, kaže se kako taj misli da je nova legenda rocka jer naime nije, a htio bi biti. (Onaj frajer kojeg se u petak nismo mogle riješiti mora da je nova legenda rocka!)

Troll - da shvatiš što je troll, dovoljno je zamisliti Troll lutkice – troll je, vjerojatno već pogađaš, sinonim za ružnog dečka (Zašto mi se upucavaju sami trollovi?)

Dobar beat – kad se za frajera kaže da ima dobar beat, znači da je zgodan (Damir je stvarno super, ima dobar beat.)

Viličar – viličar je frajer s kojim se nisi trebala petljati, a ipak jesi. Dolazi od termina 'skupiti vilicom ostatke s poda' – dakle nešto što nisi trebala dirati jer je za smeće (Dominik mi stalno nešto laže i mislim da me vara, pravi je viličar.)

FFF – skraćeno od engleske riječi Fall /pasti/ u svim glagolskim vremenima, dakle Fall Fell Fallen – kad ti sve krene loše, onda si totalno FFF (Ako ne naučim za test, bit će totalni FFF.)

Dekompenzacija – dolazi od termina iz psihologije, a u žargonu se koristi kad želiš reći da te je nešto destabiliziralo ili deprimiralo (Kad sam ga vidjela s drugom curom, totalno sam se dekompenzirala.)

Hiperkompenzacija – suprotno dekompenzaciji. Kompenzacija znači prilagodba, a kad si hiperkompenzirana, znači da se super osjećaš (U disku je bilo genijalno, svi smo se hiperkompenzirali.)

LoLanje – dolazi od engleske kratice LOL koja se koristi na internet chatu, a znači Laughing Out Loud - smijati se naglas. (Vic je toliko smiješan da nismo mogli prestati LoLati.)

Javno-nasilno – biti javno-nasilan ili raditi nešto javno-nasilno znači forsirati nešto preko svake mjere i granice dobrog ukusa (Ivan mi se javno-nasilno upucava, ne znam kako da ga se riješim!)

Massive – ova riječ je istoznačnica žargona cool – dakle super. (Party je bio stvarno massive!)

Burky – izvedenica od riječi brat – buraz, naziv za bliskog prijatelja (Burky, moramo hitno na kavu!)

Break - dolazi od engleske riječ break – slomiti. U žargonu znači zbuniti se ili pokvariti nešto (Zbrejkala sam se kad me mama nazvala. Kompjuter mi cijelo vrijeme brejka.)

Emo pulperi – dolazi od poznate višegodišnje rasprave o tome je li pjesma Like A Friend grupe Pulp (službeno svrstana u indie rock) zapravo EMO. Emo-pulper je naziv za osobu koja u svemu vidi samo depresivnu stranu, naziv za pesimista (Tulum je propao jer je došao neki emo-pulper i svima pokvario raspoloženje.)

Tinu-ninu – onomatopeja, oponašanje zvuka hitne pomoći, naziv za luđaka (Mislim da je Pavle malo tinu-ninu, jučer je tvrdio da je vidio izvanzemaljca.)

Ego-tripper – naziv za umišljenu osobu (Mario misli da je najzgodniji, koji ego-tripper!)

Ponestalo mi bojica – ova fraza koristi se kad nešto ne možeš opisati riječima (Ponestalo mi bojica da nacrtam kako mi se Karlo sviđa.)

MBUS – najčešće se koristi u SMS porukama i internet chatu, kratica za Među Boljima U Svijetu kad želiš reći da je nešto super (Plan za subotnji izlazak je MBUS.)

Ljuta, drmati ljutu – piti alkohol (Sonji je bilo zlo jer se nadrmala ljute.)

Kokos-glazba – naziv za glazbu s ljetnim motivima – sunce, plaža, kokteli, kokosov orah (Ova kokos-glazba je super za ljetovanje!)

Lighterz – naziv za pametnu osobu. Dolazi od metaforičkog prikaza 'paljenja lampice iznad nečije glave', najčešće u crtićima ili stripovima kad nekom sine pametna ideja (Davor je opet dobio peticu iz matematike, pravi je lighterz!)

Hippy-besposličar – naziv za lijenu osobu koja ne radi ništa korisno u životu (Prekinula sam s Domagojem jer stalno hippy-besposličari.)

Delfin - naziv za dosadnjakovića koji zamara dugim i dosadnim pričama o temama o kojima se već sve zna i suvišno je dalje o tome raspravljati (Igor je dva sata pričao o tome kako je tetovaža nešto što ostaje cijeli život, koji delfin!)

Vilenjak – naziv za niskog dečka (Obula sam visoke pete i bila sam viša od svih tipova, oko mene sami vilenjaci!)

Takvi su ubili Johna Lennona - svi znamo da je Lennona ubio njegov obožavatelj. Ovaj termin koristi se najčešće za tipa koji te stalno opsjeda i ne možeš ga se riješiti (Tin me stalno zove van iako sam mu rekla da imam dečka, nije baš čist, takvi su ubili Johna Lennona!)

Policajka – naziv za pretjerano izazovno odjevenu curu koja svojom odjećom odaje dojam da je laka. Dolazi od muške priče da je izazovno odjevena djevojka nužno i jeftina jer nosi uniformu jeftine djevojke, isto kao što je policajac nužno policajac jer nosi uniformu policajca (Mama mi je rekla da ne mogu u ovoj minici van jer izgledam kao policajka.)

Multitasker – u engleskom jeziku taj termin označava osobu koja istovremeno obavlja više radnji, a u žargonu se koristi kao naziv za dečka koji vara curu (Neću se petljati s Tonijem, čini mi se da je multitasker.)

Kompić za nogač – naziv za dečka koji ti se upucava, ili ti njemu, ili već muljate, a pravite se da ste samo frendovi (Mislim da će mi Danijel postati kompić za nogač.)

Trebao si biti pilot – odgovor za dečka koji te pokušava osvojiti i fascinirati izmišljenim pričama o sebi i u tome pretjeruje
(Dosta mi je tvojih priča, još mi samo reci da si zapravo trebao biti pilot!)

Kofy-buksa – naziv za kafić (Idemo u kofy-buksu poslije škole?)

Čičak – naziv za narodnjake, zbog tekstova tipa 'Pokopajte me u čičku...' (Ne želim u taj klub, sve će biti puno čičak-frajera!)

Organizator vremena – naziv za tipa koji te zavlači, dogovori se s tobom pa ti u zadnji tren otkaže, a ti više nemaš vremena da se dogovoriš s nekim drugim (Tomislav se opet igrao organizatora vremena pa sam cijelu subotu bila doma!)

Zla kob – termin koji se koristi kad se nižu ili dolaze negativni događaji na koje ne možeš utjecati (U utorak imam dva testa, koja zla kob!)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Fraze koje moraš znati Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime06.03.10 7:06

hahah...fora je skroz...
ovo za bojice cu cesto da koristim Fraze koje moraš znati 12363
moram da prepisem neke..definitivno...super je skroz Fraze koje moraš znati 776231
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime06.03.10 8:16

ovo delfin mi se ne dopada nikako .. Laughing delfin mi je tako pametan i lijep da ne znam gdje njega iskopase Smile

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Fraze koje moraš znati Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mia
Početnik
Početnik



Libra Monkey
Broj postova : 23
Godine : 31
Datum registracije : 15.08.2010

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime16.08.10 23:48

hehe ja nisam znala pola ovoga! confused
[Vrh] Go down
LaTiTeA
Zagrijao tipkovnicu
LaTiTeA


Female
Scorpio Rat
Broj postova : 286
Godine : 39
Lokacija : Sl.Brod
Datum registracije : 11.08.2010

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime16.08.10 23:55

sa djecom sam svaki dan..sedam sati, i za pola ovoga nisam čula Smile

[Vrh] Go down
Cam
Početnik
Početnik
Cam


Virgo Pig
Broj postova : 9
Godine : 28
Lokacija : Ispred tebe
Datum registracije : 18.09.2010

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime18.09.10 14:19

Cool..xaxa..xDD
[Vrh] Go down
Christine von Cahill
Totalno relaxiran



Female
Virgo Rooster
Broj postova : 2272
Godine : 78
Datum registracije : 30.10.2010

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime04.02.11 19:19

Fora,za neke sam čula,za neke ne....a ono s bojicama je zakon!! Smile

evo jedan koji sam naučila od sestrične:

Uhvatio labuda!!-ili samo labud,pročitajte riječ nekoliko puta zaredom i bit će vam jasno o čem se radi xD
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime03.05.11 21:44

super
[Vrh] Go down
Teioo
Totalno relaxiran
Teioo


Female
Leo Dog
Broj postova : 1670
Godine : 29
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 15.04.2009

Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime30.08.11 14:28

Ja za pola ovih fraza nisam uopće čula Laughing
Od ovog koristim fraze: brijati, banana i break. Smile

I stvarno ne znam odakle su delfina iskopali.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fraze koje moraš znati Empty
PostajNaslov: Re: Fraze koje moraš znati   Fraze koje moraš znati I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fraze koje moraš znati
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Što moraš znati prije prvog ginekološkog pregleda
» 3 stvari koje morate znati o muškarcima
» Stvari koje bi svaki roditelj trebao znati o cyberbullyingu
» Tajne o ženama koje bi muškarci trebali znati
» Hobby abeceda s pojmovima koje morate znati!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Teen room-
Forum(o)Bir: