Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Agrumi kao kućne biljke

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime11.01.10 13:04

Agrumi kao kućne biljke 1483_big
Uzgojite stabalce limuna u stanu

Agrumi se najjednostavnije sade, a njihov uzgoj ne iziskuje veliko znanje. Među agrume ubrajamo grejp (Citrus grandis), limun (Citrus limonum), naranču (Citrus sinensis ili Citrus aurantium dulcis) i mandarinu (Citrus deliciosa). Oni se u kući mogu lako uzgajati, a vrlo lijepo izgledaju. Pružite li biljki potrebne uvjete, zahvalit će vam bujnim zelenilom, cvjetovima, pa čak i plodovima.

Citrusno voće vuče podrijetlo iz Azije, ali se odavno uzgaja i u sredozemnom području na otvorenome, a u loncima i sjevernije. Nekima će i cvasti i donositi rod, ali čak i ako to ne uspije, zeleno zimzeleno lišće krasan je ukras.
Od travnja do listopada u većini naših kontinentalnih krajeva agrumi mogu uspijevati vani — na balkonu ili u vrtu. Najviše im odgovara južna strana i mnogo svjetlosti. No za zimskih hladnoća najbolje ih je unijeti unutra, u što svjetliju prostoriju (najbolje na ostakljeni balkon), gdje je temperatura od deset do petnaest Celzijevih stupnjeva. Ako je hladnije, počet će otpadati lišće, a biljka će ući u fazu mirovanja.
Zemlja neka bude umjereno vlažna, a budući da je većina unutrašnjih prostora prilično suha, često prskajte biljku. Povremeno je možete i otuširati. Kad biljka raste u zatvorenom prostoru, kukci je ne mogu oprašivati, pa ćete, želite li plodove, to morati obaviti sami uz pomoć kista ili metlice za prašinu.
Agrumi kao kućne biljke Citrus_limun

Osim tih općenitih uputa ni one o sadnji nisu složene: imajte samo na umu da sjemenke treba dobro oprati mlakom vodom i obrisati, a tek onda posijati u zemlju. Dakako, neće svako sjeme izniknuti, zato se preporučuje plitko posijati desetak sjemenki, a od onih koji isklijaju odbaciti sve osim najjače i najnaprednije. Posijte ih u lonac promjera 15 cm. Uzmite mješavinu zemlje iz vrtlarije i pijeska. Prije sijanja zemlju dobro navlažite. Zatim skinite gornji sloj, rasporedite koštice i pokrijte ih slojem zemlje debelim 2 cm. Dobro zalijte. Ponovo zalijte tek kad se gornji sloj osuši. Držite lonac na svijetlu i vrlo toplu mjestu. Kad biljka naraste, desetak centimetara, možete lonac prenijeti na manje toplo mjesto, ali također s mnogo svjetla.
Grejp će vjerojatno već prve godine procvasti, a drugi agrumi rjeđe, osim ako su ljeti na zraku i ako je ljeto vrlo toplo, a zimu provode u toplom zimskom vrtu. Za vrlo toplih ljeta i uz pravilnu njegu dobit ćete i poneki plod.

Izvor
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime19.01.10 15:49

Posadicu mandarinu i grejp pa cu vas obavestiti kako ide...urme sam sadila prosle godine , sad je vec velika...kao palma...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 9:24

Joj što su Urme..Miha.. Agrumi kao kućne biljke 816407
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:06

Zasto mila? pa kao palmica je Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:19

Ne znam koje je to drvce..to mislim.. Agrumi kao kućne biljke 816407
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:26

Evoo mila ovako izgleda :

Agrumi kao kućne biljke Phoenixcanariensistf8
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:31

Eeeeeeeeeeeeee to je drvce...aaaaaaaa super izgleda..ja bi takvo..a volim sve veliko cvijeće ..palmice..vrlo rado bi si probala posditi neku vočkicu..koji limunčić..
Moja palma ima..zapravo ni ne znam koliko je stara..ali izrasla joj mala pala sada pored nje.. Agrumi kao kućne biljke 31382
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:37

PAzi mico, kad pojedes urmu ,koshchicu operes u mlakoj vodi, osushis i nabodes u zemlju Smile uz redovno zalivanje za 2 godine ce biti kao na gornjoj slici.

A ovo je urma Agrumi kao kućne biljke 12363

Agrumi kao kućne biljke Urme
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:41

Ma nemoj me zezati..nemam nikog tko ju ima..a skupa mi u trg i baš divno drvce..ali vjerovatno bi izrasla kod mene..moja kčer voli zaljevati.. Agrumi kao kućne biljke 73820
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:49

Pa kupi pakovanjce urmi (200gr) pojedite i zasadite kostice Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:51

Ma pojeli bi mi sve i sjemenke..nije sigurno nama dati jesti nešto što nismo probali.. Agrumi kao kućne biljke 12363 a nisam ni vjdela negdje kod nas u trg da ih ima za kupiti.. Agrumi kao kućne biljke 816407
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime25.01.10 20:59

Ukusne su Smile Jos su lepse od suvih smokvi ...i nisu skupe...ovde ja pakovanje oko 150 din- evro ipo

Ima ih i po prodavnicama...gde god ima da se kupe suve smokve, suve shljive ima i urme... Mozda u prodavnici zdrave hrane

Ovako izgleda pakovanje:

Agrumi kao kućne biljke Urma200g
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime26.01.10 22:03

Da ja ne tražim nešto , a kod nas se drugačije zove..da ne možda još koje ime za njih.. Agrumi kao kućne biljke 816407
[Vrh] Go down
bodo
Zagrijao tipkovnicu
bodo


Leo Dog
Broj postova : 739
Godine : 53
Datum registracije : 05.12.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime26.01.10 22:09

Ima KIKI, ja kupio danas, DATULJE, 4 kune, na odjelu voće-povrće, kupio u Bili, vjerujem da ima svagdje.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime26.01.10 22:17

Tako je i mislila sam ja su to datulje..ima ih u Konzumu kod nas...hvala Bodo. Agrumi kao kućne biljke 477390

Hvala Mihaela..oprobam , pa ti javljam što se događa s sjemenkama Agrumi kao kućne biljke 446358
[Vrh] Go down
bodo
Zagrijao tipkovnicu
bodo


Leo Dog
Broj postova : 739
Godine : 53
Datum registracije : 05.12.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime26.01.10 22:19

Posadio sam prije mjesec dana limun, iznikao desetak centimetara, a danas kupio datulje pa ću i to, volim to što nema svatko.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime26.01.10 22:24

Ma nije što nema svatko..več ne volim male biljčice ..pa ih puna kuća..volim stabla u sred kuće... Agrumi kao kućne biljke 12363
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime26.01.10 22:33

bodo a kako limun ? iz semenke?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime27.01.10 9:13

Ja sam uvijek kod kuće, kada sam bila mlađa, sjemenke od agruma mami po cvijeću sadila...ona sva u čudu oko cvijeta neke čudne travke..nikada ni jedna nije porasla kad god bi došla zima sve bi se smrzle u hladnom hodniku.. Agrumi kao kućne biljke 267525
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime27.01.10 20:34

Joj kiki, legenda si Smile
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime30.01.10 22:16

A dali ..ako i kada..iz sjemenke agruma izraste biljka..dali ju treba kalamiti da daje plodove ili što....ne kužim to.. Agrumi kao kućne biljke 776231
[Vrh] Go down
mihaela
Ljubitelj foruma
mihaela


Female
Libra Tiger
Broj postova : 3434
Godine : 37
Lokacija : Uvek dovoljno blizu da vidim sve
Datum registracije : 25.11.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime31.01.10 16:48

ne reba je kalemiti...ako su uslovi optimalni, sve je ok
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime02.04.10 13:37

Agrumi kao kućne biljke Phoenixcanariensistf8

..jupi..dobila sma ju. Agrumi kao kućne biljke 31382 .jest da je moja za sada mala..ali jedva čekam da mi naraste..Agrumi kao kućne biljke 31382
[Vrh] Go down
Sponsored content





Agrumi kao kućne biljke Empty
PostajNaslov: Re: Agrumi kao kućne biljke   Agrumi kao kućne biljke I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Agrumi kao kućne biljke
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kućne biljke-čistaći životne oaze
» Mačke – kućne zavodnice
» Krematorij za kućne ljubimce
» Čestitke iz kućne radinosti
» Božićni pokloni iz kućne radinosti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Svijet bilja :: Savjeti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: