Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime11.11.09 10:15

Zadnjih nekoliko tjedana smo bombardirani natpisima u medijima o pandemiji svinjske gripe i raznim podacima o povećanju broja zaraženih. No razloga za paniku nema, sve dok je uz vas jedini pravi lijek - kadulja!
Kadulja je ljekovita biljka. Ljekovitost kadulje spoznali su još stari Rimljani i antički Grci. U faraonskim grobnicama u Egiptu jedan od glavnih sastojaka smjese za balzamiranje bila je upravo kadulja. U srednjem vijeku spravljao se ljubavni napitak od listova kadulje, rute i latica ruže.
Čaj od kadulje zbog svog jačeg okusa kod nas se koristi i kao vodica za ispiranje usta . No, najčešće se kadulja koristi kao napitak za smanjivanje simptoma i liječenje većinu upala jer je baktericidna, posebno onih u usnoj šupljini. Pročišćava dišne organe, liječi upaljeno grlo, krajnike, te sluznicu u ustima.

Grkljanje i ispiranje usta kaduljom očuvat će vaše zube, te spriječiti pojavu neugodnog zadaha. Preporučljivo je da čaj od kadulje koristite osobe koje se pretjerano znoje, npr. mladi u pubertetu ili žene u menopauzi. Kaduljin čaj je dobar za smirivanje živaca, opušta mišiće te biste ga trebali piti ukoliko primijetite da vam neki mišić titra.

Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Kadulja
Kadulja sadrži tujon, koji ima antibakterijsko, antifungicidno i antivirusno djelovanje, što je vrlo efikasno kod upale grla. No, treba reći da tujon u većim količinama može imati i nepovoljni učinak, zato ne valja pretjerivati.
Stoga, kod prehlade ili blaže upale grla valja piti čaj od kadulje, sa ili bez meda, a ne odmah posezati za koje-kakvim lijekovima. Prirodno je uvijek zdravije i manje štetno za organizam u odnosu na umjetne lijekove. No, kod težih upala ipak treba konzumirati odgovarajuće antibiotike koje vam propiše liječnik!

Tomislav Donđivić/znanstveni.com
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Re: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime11.11.09 10:56

I mogu reći da uopče nije loša..štoviše baš je fina, ugodna mirisa i okusa..blago ljutkasta..za one koji ju nisu probali..toplo preporučam.
E to za titraje mišića prvi put čujem..možda mi nebi bilo loše početi ju češće koristiti..mada sam pročitala da kada titraju mišići da to u tijelu fali Magnezija..ali ajde danas sve svi znaju.. Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! 776231
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Re: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime11.11.09 11:01

Kadulja se ne preporuča piti ljudima koji imaju problema sa srcem...ako imaju ubrzan rad srca..jer ona može izazvati tahikardije...i povišuje krvni tlak....inače sve ostalo je točno...ja doma imam kadulje uvijek sa velebita divlje i ispirem usnu šupljinu...zbog toga što sam pušač a ona ima dosta dobra antiinfekcijska svojstva.
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Re: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime14.11.09 18:29

Hvala na informaciji. Već tri dana se borim s gripom (zapravo, ne znam da sam živa trenutno) tako da bum očito morala i ovo probati... Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! 668150
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Re: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime14.11.09 18:46

slažem se sa svime, pomaže kod prehlade, ja često kaduljom liječim koješta, djelotvorna je protiv paradentoze...

Doll želim ti brzo ozdravljenje...
[Vrh] Go down
D_DoLL
Zagrijao tipkovnicu
D_DoLL


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 356
Godine : 34
Datum registracije : 18.11.2008

Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Re: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime14.11.09 19:07

Fala.. Smile
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Re: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime01.05.11 17:40

sto je to dobro eeeeeeee ovo svaka kuca treba imati.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! Empty
PostajNaslov: Re: Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!   Kadulja u doba gripe-najbolji lijek! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kadulja u doba gripe-najbolji lijek!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Virus svinjske gripe ubačen u cjepivo protiv obične gripe
» U Hrvatskoj zabilježen prvi slučaj gripe
» U Hrvatskoj proglašena pandemija svinjske gripe
» Moguće miješanje virusa svinjske i ptičje gripe
» U vakcini protiv svinjske gripe biološko oružje!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Svijet bilja :: Ljekovitost bilja i fitoterapija-
Forum(o)Bir: