Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?

Go down 
+4
cassia
Niky
Kikica
Goran
8 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime11.08.09 22:33

Smatram da danas večina ljudi živi prema nametnutnim obrascima. Previše su podložni utjecaju okoline, dobar ih dio ne živi svoj život, nego dopuštaju da drugi to čine umjesto njih. Pogrešne vrijednosti se stavljaju u prvi plan. Svaki dan je večini strka za novcem, radi se od jutra do sutra samo kako bi se podmirile osnovne egzistecijalne potrebe. Ljudi se ravnaju prema standardima koje im nameću mediji i okolina. Večina smatra da je život patnja, da je težak, da je borba i uopće ga ne prožive kako treba. Nameće se stereotip da je život kratak, da su trenuci sreće rijetki.
Smatram da svatko od nas treba raditi prvenstveno na izgradnji sebe kao kompletnog bića. Jedino tako možemo biti sretni i pružiti ono što trebamo okolini. Dosta treba misliti globalno i djelovati lokalno. Ne opterečivati se onime na što ne možemo utjecati.
Masa ljudi gomilu energije i vremena potroši na diskusije i misli o događajima i osobama na koje nemaju nikakav utjecaj. Treba se koncentrirati na svoj život i život najbliže okoline. Staviti čovjeka u prvi plan, druge i sebe. Odnose među ljudima. Ono što pružamo drugima kroz toplinu, lijepu riječ i pomoć. Ne juriti samo za novcem i stavljati materijalno u prvi plan. Ako je večina oko nas u trci samo za novcem, ne mareći ni za obitelj ni za okolinu, ne moramo svi biti takvi, uvijek budimo svjesni pravih prioriteta i uživajmo u pravim vrijednostima i smislu života.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime11.08.09 22:41

Ja znam ovo...nemamo nikakv kredit na sebi...ne veže me ništa, za ništa, osim cipela vezice, za bilo što materijalno......
Platim svoje režije...imam za čokoladu djetetu, i uvjek zadnji novac ide na nju...
KAd nam se ide nekud idemo, ne pitamo nikog jel može šefe slobodno i divan je to osječaj...
I živimo baš kako mi mislimo da trebamo, a ne kako mediji guraju da bi trebali ili okolina...nosimo što nam odgovara bojom i oblikom, a i cijenom jer ne dam neke basno slovne cifre za patike iz iste tvornice, kao i one iz jeftinije trgovine.
E sad jel naš život ispravan i bolji od ostalih, tko zna....nama je.
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime11.08.09 23:16

Slažem se da danas večina ljudi trči za novcem, da bi osigurali što bolju egzistenciju , neki čak da bi pratili trend...imali najnovije mobitele, skupe automobile...nažalost primječujem da mnogi ljudi danas se ne vesele onim malim radostima, kao što je lijepa riječ, ne drže više do svoje riječi, jer čini mi se da je mnogima danas lijepa riječ koliko imaš u novčaniku.
Više ne uživaju u odnosu sa svojom obitelji, ne odlaze u prirodu, ne obračaju pažnju na dobra djela...
Da mislim da ljudi danas žive prema nametnutim obrascima. Mnogi kažu da je život kratak i ja smatram da je kratak..ali zato želim uživati u svakoj minuti svoga života. Tako odgajam i svoje dijete...da se ne obazire na to tko što ima, i da li ona to ima. Neka uživa i bude sretna sa malim stvarima, a ono što joj je potrebno to uvijek ima.
Učim je da uživa u ljepoti života koja je okružuje..svaki dan je dar...i treba uživati u njemu...Mogla bih pisati još puno..ali onda izgubim nit ..eto toliko od mene za sada... :;):
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime23.08.10 11:49

Goran je napisao/la:
Smatram da danas večina ljudi živi prema nametnutnim obrascima. Previše su podložni utjecaju okoline, dobar ih dio ne živi svoj život, nego dopuštaju da drugi to čine umjesto njih.

istina. mnogi ljudi ne žive, nego samo životare ili glume da žive. kao da su zaboravili da imaju mogućnost izbora i da su škare kojima kroje ''košulju koju će obući'' u njihovim rukama. mislim da je to uglavnom zbog straha. mislim da je ključna riječ - STRAH. pogledaj samo novine - kljucaju nas strahom svakog dana. e, onda je lako manipulirati. što dovodi do toga da ljudi više ne misle svojom glavom, nego kao ovce slijede pastira. ne žive, nego preživljavaju. podložni utjecajima, izmanipulirani, uvijek pod vodstvom. nemaju svoje - JA. izgubljeni u mnoštvu.
[Vrh] Go down
cassia
Totalno relaxiran
cassia


Female
Broj postova : 2455
Lokacija : Greenwood
Datum registracije : 07.08.2010

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime23.08.10 14:17

Prije svega odlična tema Gorane.Žalosna je činjenica da se danas cca 95 % populacije trudi imati sve što nam serviraju reklame nam svagdašnje.A po tim reklamama divno živimo... cerekalo: cerekalo:
Čovječanstvo,napola ispranoga mozga misli da je slobodno a sloboda je samo ime dotičnog kipa u New Yorku. Kako biti slobodan kad većina umjesto noćnog spokoja ima horore tipa Strave u ulici brijestova ili Noć živih mrtvaca sanjajući banke,utjerivače dugova i uskok.... affraid
Kud dovodi nagomilavanje materijalnih dobara za koje onda treba dobro debelo rintati da bi se to sve održavalo?? U stres,psihoze,nemir , strah za budućnost...na kraju i u bolest.Zbog čega se mora imati više od susjeda i zašto misliti da si manje vrijedan ako ne plačaš porez za idiote zvan brand poznatog imena.Nisam nikada to mogla shvatiti i gledam da imam koliko mi je dovoljno,ni mrvicu više od toga.I ovo mi je previše ... Smile btw.živo mi se fućka ko što ima,ko što nosi i kako živi,nikad nitko nije mogao utjecati na moj život i živote mojih bližnjih a ponajmanje nametnuti obrasci... cerekalo:
[Vrh] Go down
lutalica
Početnik
Početnik



Female
Scorpio Horse
Broj postova : 17
Godine : 45
Lokacija : Tuzla
Datum registracije : 30.11.2010

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime01.12.10 10:35

Gorane,bravo.Da ,zivimo to je zalosno ali istinito,vecina oni koji se trude da ne zive bas po nametnutim pravilima su crne ovce medju bijelima,ja sam odmalih nogu bila druacija na neki nacin i nezelim da zivim onako kako neko drugi misli da to treba,cesto je tesko ali zivi se,pozzzzzzzzzzz
[Vrh] Go down
maca faca
Totalno relaxiran
maca faca


Female
Pisces Broj postova : 1902
Godine : 124
Lokacija : San Francisco
Datum registracije : 25.11.2010

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime01.12.10 11:11

nažalost da,ali i kad se trudiš biti različit talasat odskočit od prihvaćenog obrasca ponašanja opet nekom ne paše
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime09.08.15 0:18

najmanje žive onako kako bi željeli, a opet s druge strane žive kako im odgovara...tj. njima se čini da je samo tako mogućno...kafa
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime09.08.15 0:54

Vecinom su ljudi podlozni utjecaju drugih ...vecina ih ne zivi onako kako bi zeljeli nego zive onako kako im se namece ..trka za novcem ..trka za poslom ...kako sacuvati posao ...radi se po citav dan i ono sto ti smeta i s cim se ne slazes ne mozes reci ..nego jednostavno se progura dan i sretni su sto je jos jedan prosao a nadaju se da ce sutra biti bolje ..ali sve dok se zivi onako kako drugi traze nece biti bolje ...


_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sponsored content





Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? Empty
PostajNaslov: Re: Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?   Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li danas ljudi žive prema nametnutim obrascima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto su ljudi ljubomorni na uspijeh drugih ljudi?
» Žive ograde
» Zle žene žive kraće!
» Optimistične žene žive duže
» Znanstvenici u šoku: One su žive nakon 34.000 godina!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: