Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Morski psi pred istrebljenjem

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime29.06.09 11:59

Trećini oceanskih morskih pasa, među kojima je i velika bijela psina, prijeti istrebljenje, a najvažniji razlog tome je preveliki izlov. Svake godine ulovi se oko 100 milijuna morskih pasa.


Trećini oceanskih morskih pasa, među kojima je i velika bijela psina, prijeti istrebljenje, a najvažniji razlog tome je preveliki izlov, pokazala je nova studija objavljena u četvrtak.

Od 64 vrste morskih pasa i raža koje promatra Međunarodna unija za očuvanje prirode (IUCN), njih 32 posto suočeno je s mogućim nestankom. Taj je postotak još viši (52 posto) za morske pse otvorenih mora.

Osjetljivost i duge migracije većine oceanskih morskih pasa traže koordinirani međunarodni plan zaštite, ocjenjuje Sonja Forham iz Shark Alliance, koautorica studije.

Morski psi se love zbog mesa, ali i zbog peraja, posebno u Aziji, gdje su specijalitet.

Autori studije posebno su ogorčeni na praksu u kojoj se režu peraje psima koji se potom bacaju natrag u more.

Osim mjera zašite, skupina za istraživanje morskih pasa IUCN-a traži povećanje ulaganja u istraživanja kako bi se bolje pratilo kretanje morskih pasa.

Svake godine ulovi se oko 100 milijuna morskih pasa, a brojne vrste suočile su se posljednjeg desetljeća s padom broja primjeraka od čak 80 posto.

Hina|Net.hr
Postoji odvratna praksa da se jedna vrsta morskih pasa lovi samo zbog njihovih peraja od kojih se pravi ekstremno skupa juha, odrežu im peraje i bacaju ih natrag žive u more. Međunarodna zajednica je koncentrirana na financijsku krizu koja je umjetno stvorena, a trebali bi se koncentrirati na ekologiju i očuvanje životinjskih vrsta. Ovo je jedino mjesto gdje možemo živjeti i ako ga uništimo nikakav novac nas neće spasiti.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime30.06.09 14:38

I morski psi su se dakle našli pred zidom loše
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime22.10.09 8:13

Istrebljivanje morskih pasa remeti cijeli ekosustav...oni su predatori i na vrhu prehrambenog lanca u morima, oceanima,...opet kažem da ljudska glupost seže daleko i da nema objašnjenja za takve postupke. Ne razmišljamo o posljedicama...morski psi su nastanili morske površine prije nas...mi ulazimo u njihov teritorij...lovimo ribu s kojima se oni hrane ..smatramo da nam smetaju...da su opasni..da ugrožavaju naše živote..dok uživamo na plažama. Ne razmišljajući da smo mi ti koji remetimo njihov život koji je postojao kao takav prije nas.
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 10:54

Morski psi pred istrebljenjem Great-white-shark-1

Velika bijela psina ( Carcharodon carcharias ) vrsta morskih pasa, jedina preživjela iz roda carcharodon.
Ugrožena je vrsta zbog lova koji je jak zbog krive predođžbe o ovim ribama, kao krvoločnim ubojicama.
Premda je ova vrsta zaštičena , u nekim djelovima svijeta njihov broj i dalje opada.

Da li se bojite morksih pasa , imate li strah od njih? Opravdavate li čovjekov čin izlovljavanja morskih pasa , zbog straha ?
Smatram da se to događa i radi iz straha, ljudske gluposti. Umjesto da se divimo njihovoj gracioznosti, lakoćom kojom jedre kroz modre dubine, proučavamo način na koji su uspjeli preživjeti i prilagoditi se.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:03

nimalo ne bi bilo prijatno da me opkruže ti morski 'psići' u moru dok se brčkam, ali u svakom slučaju to su veličanstvene životinje koje su se evolucijom izborile za svoj opstanak na planeti Zemlji...

i iako su zadnja karika u lancu ishrane u vodenom svetu, čovek se postavio prema njima kao 'karika' iza njih koja ih neopravdano uništava i koristi za svoje niske ciljeve...

reći ću samo : Stop Nasilju!!.. bravo
[Vrh] Go down
nitapita
Ljubitelj foruma
nitapita


Libra Rat
Broj postova : 4647
Godine : 39
Datum registracije : 25.10.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:08

Daaa jako se bojim morskih pasa i cim lito dolazi ja imam nocne more od njih i zato se samo kupam u plicaku Morski psi pred istrebljenjem 552376
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:13

Nita, pa nije valjda..to je iracionalan strah. Mi ulazimo u njihov teritorij, ometamo ih u njihovom okolini. Ne postoje sa svrhom da nas '' napadaju ''. To je njihov životni prostor u koji mi zalazimo i remetimo jer smatramo da kao ljudska rasa , imamo to pravo.
[Vrh] Go down
nitapita
Ljubitelj foruma
nitapita


Libra Rat
Broj postova : 4647
Godine : 39
Datum registracije : 25.10.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:16

Joooj Niky ali to je jace od mene na zalost tog straha se nemogu nikako osloboditi Morski psi pred istrebljenjem 22424
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:21

Zamisli kad si u moru, opusti se, duboko onako udahni i opusti se, zaroni i prepusti se toj divnoj , tišini, slobodi ispod plave površine, tom prekrasnom svijetu, mira i tišine. Pokušaj ne ulaziti u more sa tom mišlju, e sad je tu jedan morski pas i sad će me napasti. Uvijek je morski pas negdje u blizini ne mora biti velika bijela psina, može biti modrulj kojega kod mene i tebe ima, jako puno , ali mi ih ne primječujemo toliko. On može biti gori od velike bijele psine. Bez straha, Nita, nadam se da ćeš pobjediti taj strah.
[Vrh] Go down
nitapita
Ljubitelj foruma
nitapita


Libra Rat
Broj postova : 4647
Godine : 39
Datum registracije : 25.10.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:24

Obecavam ti da cu pokusati kad dodje vrime za kupanjac Smile
Hvala na savjetu Morski psi pred istrebljenjem 79277
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:27

Drago mi je...nadam se da ćeš me se sjetiti, kad zaplivaš.. Morski psi pred istrebljenjem 982261 i da ćeš zaplivati daleko na pučinu, i zaroniti duboko...
Budem stavila još vrsta morskih pasa, i iduči je modrulj , on najviše obitava u našem moru.
[Vrh] Go down
nitapita
Ljubitelj foruma
nitapita


Libra Rat
Broj postova : 4647
Godine : 39
Datum registracije : 25.10.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:28

Morski psi pred istrebljenjem 267525 Morski psi pred istrebljenjem 267525 Morski psi pred istrebljenjem 267525 Morski psi pred istrebljenjem 267525 cim ih vidim ja sam gotova
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime10.04.10 11:35

Morski psi pred istrebljenjem Modrulj

Dijeljem svijeta godišnje se izlovi prema procjenama od 10 do 20 milijuna primjeraka ove vrste morskog psa MODRULJA.
U Jadranu se smatra ugroženom vrstom jer je česta žrtva mreža stajačica i parangala.
[Vrh] Go down
mentalistica
Zagrijao tipkovnicu



Female
Broj postova : 786
Datum registracije : 14.05.2010

Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime14.05.10 18:21

Najdraža morska životinja Morski psi pred istrebljenjem 310517 Morski psi pred istrebljenjem 310517 Morski psi pred istrebljenjem 310517 Morski psi pred istrebljenjem 310517

Kada napadaju, oči im se izokrenu jer je s druge strane 'štit'. Taj 'štit' služi da kada napadaju plijen i kada dođe do pucanja kostiju, da im ne ozlijedi oči (ovako i onako ne vide), ali nema veze.

Morski pas ne voli ljudsko meso, ali nas napadaju jer misle da smo tuljani. Zato surferi i sl. su najčešća meta.

Kod morkskog psa se svašta može nać u želucu, samo zato što ne vidi dobro.

Inače, morski pas osjeti kap krvi na veličinu olimpiskoj bazena.

Ako se sjetim još čega, nadopišem...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Morski psi pred istrebljenjem Empty
PostajNaslov: Re: Morski psi pred istrebljenjem   Morski psi pred istrebljenjem I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Morski psi pred istrebljenjem
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Morski konjic
» Morski psi su maze
» Muški morski haiku
» Morski ukrasni predmeti od školjaka
» Vjenčali se dok su oko njih kružili morski psi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Životinjski svijet :: Ispod vodene površine-
Forum(o)Bir: