Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Reinkarnacija

Go down 
+4
Ariadne
Ary
Goran
ajmeivana
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:08

Reinkarnacija ili preporađanje (lat. re-incarnatio - ponovno utelovljenje) je verovanje o ponovnom vraćanje duše u zemaljsko telo.
Prema ovom učenju, čovek se nakon smrti ponovo rađa, odnosno njegov duh se prenosi u neko novo biće ili osobu. Tako dolazi do kontinuiranog života, odnosno do besmrtnosti duše.

Reinkarnacija - fenomen koji već stoljećima biva zabilježen u brojnim studijama, raspravama, medicinskim izvješćima...

Smrt - čovjekov najmisteriozniji, nemilosrdni i neizbježni neprijatelj.

Znači li smrt ujedno i svršetak života ili samo otvara vrata u neki drugi život, drugu dimenziju, ili drugi svijet?

Rađa li se uistinu čovjek ponovno nakon smrti u nekoj novoj formi, nekom novom obliku života?
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:21

Ne vjerujem da nakon smrti naša duša prelazi u neko novo biće ili osobu, nego da je doista u stanju vječnog blaženstva - raju ili paklu - vječnom nemiru. Kad bi se reinkarnacija doista događala, onda bi po mom mišljenju puno toga u našim životima postalo besmisleno.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:26

Ja dok sam bila manja sam mislila da sam u prošlom životu bila pas,a moja seka buha jer je svud išla za mnom.. Laughing ma šalim se ...neznam šta da mislim više šta postoji ,šta ne postoji...nešto valjda postoji, a sad kak se to zove to ćemo valjda vidjet jednog dana...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:37

ne vjerujem u reinkarnaciju Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:38

Ostaje nam samo da nagađamo što se događa nakon smrti. cerekalo:

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:38

svakako ćemo to jednog dana saznat cerekalo:
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:50

Neka to bude za jedno sto godina! Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
ajmeivana
Ljubitelj foruma
ajmeivana


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 3690
Godine : 42
Datum registracije : 09.03.2009

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 12:54

šta si skroman Laughing
[Vrh] Go down
Ary
VIP član
Ary


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 16293
Godine : 43
Lokacija : Sisak
Datum registracije : 16.04.2009

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 13:01

uh nebi voljela živjet još sto godina, dosta mi je još 50,ma i to je možda previše...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 14:49

Ne vjerujem u reinkarnaciju.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 15:01

Ni ja ne vjerujem u reikarnaciju,
šta bude s nama nakon smrti doznat ćemo prije ili kasnije cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime30.04.09 15:26

ja za što ne znam tako i ne vjerujem...
ako doživim saznaću al do tada... ne vjerujem
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime08.05.09 8:43

Ideja reinkarnacije široko je rasprostranjena među ljudima diljem svijeta, bez obzira na religijsku pripadnost. Zapravo, u vidu svojevrsne propagande ta je ideja usađena u svijest potrošača toliko da se uzima zdravo za gotovo. U umu prosječnoga (dakle, ne pretjerano obrazovanoga) čovjeka ideja reinkarnacije u istome je košu s "raznim vračanjima", primjerice proricanjem iz taloga kave ili tarotom (koji, dakako, imaju svoju povijest i vrijednost, no o njima drugi put). Drugim riječima, u većem dijelu zapadnoga, "civiliziranoga" svijeta, ideja o reinkarnaciji izgubila je svoje izvorne religijske konotacije. Ona je tek jedan element narodne zabave; većina će reći - "to je nekakva indijska izmišljotina".

Ako se u obzir uzmu sve navedene okolnosti, nije čudno što civilizirani svijet uopće nema ideju o mogućnosti propitkivanja teorije o reinkarnaciji. Jeste li se ikada zapitali odakle zapravo potječe ta ideja o mogućnosti rađanja u idućim životima; što ona zapravo obuhvaća i postoji li mogućnost da je ona stvarna, odnosno da se može znanstveno potkrijepiti? U ovome tekstu pokušat ću pokazati da je to zbilja tako. Za to sam, između ostaloga, koristila knjigu Michaela Cremoa, "Ljudska devolucija - vedska alternativa Darwinovoj teoriji evolucije", koju vam preporučam.



Ako želimo objasniti teoriju reinkarnacije, najprije je potrebno utvrditi koji su uopće nužni elementi za njeno postojanje.
Suvremena je znanost izrazito materijalistička; ako malo proučite znanstveno prihvaćena dostignuća medicine, fizike, kemije etc., vidjet ćete kako u takvome dobro uhodanom sistemu nema mjesta vjerovanju u postojanje nematerijalnoga elementa koji bi bio nužna sastavnica ljudskoga bića. Drugim riječima, smatra se kako je čovjek jednostavno složen spoj kemijskih elemenata. Dakle, krećemo od prvih oblika života nastalih u vodi, te slijedeći uvriježenu Darwinovu teoriju evolucije pretpostavljamo kako su se od takvih primitivnih oblika života tijekom milijuna godina razvijali sve složeniji organizmi, a čovjek bi u tome procesu bio posljednja, "najviša" karika, odnosno najrazvijeniji organizam.
Nematerijalni element kao sastavnica ljudskoga bića, odnosno duša / duh, nužan je za reinkarnaciju. Veći dio života čvrsto sam vjerovala u Darwinovu doktrinu, no sve više i više sam sumnjala u nju. Za to je možda najviše bilo zaslužno moje zanimanje za parapsihologiju, koja, barem po meni, sadrži obilje dokaza o postojanju duše. Ako podržavamo materijalističku znanost, vjerujemo da je smrt fizičkog / materijalnog tijela kraj. Parapsihološki fenomeni poput komuniciranja s preminulima, ukazanja preminulih i sl. nemogući su (a takvima ih znanost smatra) ukoliko ne postoji ništa osim materijalnoga tijela.

Darwin se savršeno uklapa u taj materijalizam; naime, smatram kako je nemoguće da se duša razvila u procesu evolucije, koji teško objašnjava i razvitak svijesti (najjednostavnije će biti ako svijest shvatite u vidu inteligencije). Nisam (više) materijalist; moj je pogled na život i čovjeka izrazito holistički, no unatoč tomu budno pratim znanstvena dostignuća, a u njima nalazim mnogo nepodudarnosti. Vjerujem kako je čovjek spoj materijalnoga i nematerijalnoga (duše). No, ako duša nije nastala procesom evolucije, kako jest? Odgovor na to nalazi se u baš svim svjetskim religijama.
Ne tako davno bila sam odlučni pobornik nauke prema kojoj su sve religije nastale isključivo na temelju personificiranja prirodnih pojava ili, zbog nemogućnosti objašnjenja, određivanja istih kao božanskih. Danas to smatram točnim, no smatram kako takav razvoj religija ima svoj začetak. Kako objasniti podudarnosti u religijskim sustavima sjevernoameričkih Indijanaca, drevnih Indijaca, afričkih, sibirskih, polinezijskih plemena i ostalih ljudskih zajednica diljem svijeta? Dva su moguća odgovora: 1) došlo je to stapanja elemenata različitih religija zbog međuljudskog kontakta, i 2) tim je vjerovanjima prethodila zajednička božanska objava.
Prvu mogućnost odbacujem, naime i povijesni i arheološki dokazi (iako i u te dvije znanosti postoji više nego mnogo "rupa", što govorim kao budući arheolog koji ne podržava mnogo uvriježenih arheoloških teza) jasno i vjerodostojno pokazuju kada je i u kojoj mjeri došlo do kontakata između različitih naroda. Stoga je posve nemoguće tvrditi kako je čitav svijet bio u doticaju, pa su religijska stajališta jednaka, samo "umotana u drugu ambalažu" zbog specifičnih obilježja svakoga naroda.
Dakle, ostaje mogućnost zajedničke božanske objave. Vjerojatno vas je to odmah asociralo na kršćanstvo, koje je, kako se povijesno tvrdi, jedno od objavljenih religija. No, ja tvrdim kako su sve religije svijeta objavljenje. Za mene božanska objava ne znači da se jednoga dana određeni prorok popeo na brdo gdje mu se obratio bog ili nešto slično. Podržavam Cremovu tvrdnju kako čovjek nije evoluirao iz nižih oblika života - materije, već je devoluirao, odnosno nastao obrnutim procesom evolucije, dakle proizašao je iz višeg bića. Preciznije - čovjek je sišao na Zemlju (pri čemu ne isključujem mogućnost da je u svemiru još mnogo takvih planeta) iz domene čiste svijesti. A čista svijest, odnosno nematerijalni element koji sačinjava ljudsko biće, u takvome obliku posve očito ne postoji u našemu svijetu, odnosno u našoj dimenziji stvarnosti. To dakle nužno dovodi do zaključka kako postoji više dimenzija stvarnosti, a sve svjetske religije sadrže taj element - zemlja, čistilište, raj i pakao u kršćanstvu; sedam svjetova u kozmologiji zapadnoafričkoga naroda Igbo; šest svjetova na nebu i šest ispod neba u koje vjeruje kanadsko indijansko pleme Ojibwa…
Silazak iz domene čiste svijesti odraz je volje Vrhovne duše, početnog entiteta koji nema uzroka ni izvora, ali je uzrok i izvor svemu, a koju u raznim religijama (a prisutna je u baš svim, mono- ili politeističkim religijama) nazivaju Bogom ili pak nekih određenim imenom - Jahve, Shang-ti (tradicionalna kineska kozmologija), Taoiwa (Hopi Indijanci), Krišna (vedska kozmologija), Wiracocha / Pachacamac (kozmologija Inka)…
Kako je čovjek sišao iz domene čiste svijest po volji jednoga pra-entiteta, ta je svijest od početka svoga postojanja sadržavala pojam o toj Vrhovnoj duši. Taj se pojam nije izgubio ni silaskom u materijalno obličje. Stoga su ljudi od početka svoga postojanja štovali svoga Stvoritelja na ovaj ili onaj način, a znanje o porijeklu čovjeka (stvoren na "sliku božju") prisutno je u svakoj religiji, samo su mu dodani specifični prostorno-povijesni elementi svakoga naroda. Drugim riječima, svi mi vjerujemo u istoga boga, samo ga nazivamo različitim imenima i štujemo ga na različite načine. Za mene je riječ o Boginji / Majci Zemlji, a kršćani smatraju kako je riječ o Jahvi. I u politeističkim religijama uvijek postoji vrhovni bog, upravo spomenuta Vrhovna duša, koja je izvorište svih drugim bogova i polubogova. Potvrdu tomu nalazimo u drevnom vedskom tekstu Bhagavad Gita, gdje Krišna kaže: "Svi koji vjerno štuju druge bogove zapravo štuju samo Mene, ali to čine pogrešno".



Na taj način objašnjavam postanak religija, a o tome planiram napisati i knjigu. Mislim da je jasno zašto sam morala odrediti postanak čovjeka i postanak religije kako bih objasnila ideju reinkarnacije. Budući da je čovjek prvobitno postojao kao čista svijest, a ona je neprolazna i neuništiva budući da nije materijalna, kada materijalno tijelo završi svoj vijek, nematerijalna sastavnica čovjeka nastavlja život, i to, kako smo vidjeli, u drugoj dimenziji stvarnosti, gdje može provesti više ili manje vremena. Nakon toga, ponovno ulazi u novo materijalno obličje. Ciklus reinkarnacije je dug, a ponavlja se dokle god se čovjekova nematerijalna sastavnica, procesom obrnutim od devolucije kojom je sišla na Zemlju, ne vrati u svoje izvorno, čisto stanje svijesti.
Tijekom ciklusa reinkarnacije duša se može reinkarnirati opet u ljudski oblik, no također i u bilo koje drugo obličje - životinju, biljku ili pojavu. I dok se prvi slučaj naziva reinkarnacijom, reinkarnacija u neljudski oblik naziva se transmigracijom; no uobičajeno je u uporabi naziv "reinkarnacija" za oba slučaja.
Neki religijski sustavi (a gotovo svi poznaju ideju reinkarnacije - oni koji je ne sadrže zapravo su je izgubili protokom vremena) smatraju kako je ljudsko obličje "viša karika" u ciklusu reinkarnacija, odnosno kako je duša reinkarnirana u ljudskome obličju već blizu konačnom povratku u prvobitan oblik čiste svijesti.
Takvo vjerovanje nalazimo primjerice u budizmu. Tako je prije nekoliko dana (10. siječnja) preminuo veliki Novozelanđanin sir Edmund Hillary, koji je 1953. postao prvi čovjek koji je osvojio Mount Everest, a kasnije je vodio ekspedicije na oba pola i tragao za jetijem, mitskim snježnim čovjekom. Nepalski budistički svećenici smjesta su organizirali masovne molitve kako bi se njegova duša reinkarnirala u ljudsko obličje.
Jednako vjerovanje nalazimo i kod zapadnoafričkoga naroda Igbo. Štoviše, Igboima je reinkarnacija u neljudski oblik najveće moguća kazna (primjerice za počinjenje incesta ili ubojstvo). Najgora kletva među njima jest "Isdigh uewa na mmadu", "Neka se ne reinkarniraš u ljudskome obličju".
Drugi religijski sustavi nemaju stajalište o čovjeku kao obličju koje je blizu završetku ciklusa. No, i jedni i drugi smatraju kako je sama reinkarnacija u materijalno obličje kazna, sputavanje. Stoga se svakako kroz cikluse ponovnog rođenja teži povratku prvobitnome, sjedinjenju s prvobitnim entitetom, Vrhovnom dušom.



Konačno, postoji i dokaz reinkarnacije. Smatram kako su određeni parapsihološki fenomeni nedvojben dokaz za opstanak duše nakon smrti materijalnoga tijela. Dokaz reinkarnacije posebice dolazi do izražaja u indijanskim i ostalim plemenima. Očevi često znaju reći svome sinu kako će se vratiti u obitelj u tijelu svoga unuka. U takvim je slučajevima zabilježeno kako se dijete rodilo s ožiljcima istovjetnim onima koje je imao pokojni djed, ili pak na tome mjestu ima izražene madeže. To je slučaj iz plemena Tlingit, koje nastanjuje jugoistočnu Aljasku. U drugome slučaju, kada je dijete prohodalo, šepalo je na karakterističan način, istovjetno pokojnome djedu. Nadalje, postoje i slučajevi sjećanja na prošle živote, koji se smatraju vjerodostojnima jer je obično riječ o detaljnim sjećanjima vrlo male djece. Takav je slučaj Indijke Sukle Gupte, koja je u dobi od osamnaest mjeseci počela brinuti za lutku koju je nazivala Minu. Kasnije se ispostavilo da je Minu bila njena kći u prošloj reinkarnaciji. Djevojčica je prepoznala sve članove svoje nekadašnje obitelji (koju nikada prije nije vidjela, niti su je poznavali njeni roditelji), a znala je i detaljan raspored stvari u kući u kojoj je živjela. Detaljan opis ovoga slučaja potražite u spomenutoj "Ljudskoj devoluciji".

Ovime bi moj ogled o reinkarnaciji završio. Osim toga, sadržavao je i neke važne ideje o postanku religije. Pošla sam od Cremove tvrdnje prema kojoj čovjek nije isključivo spoj tvari, dakle materijalno biće. Od vas, čitatelja, tražim da detaljno pročitate ovaj tekst i razmislite o svakom elementu koji sam prikazala. Nakon toga, želim čuti vaša mišljenja.
Izvor

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime03.05.10 18:52

Ja sam negde davno procitala, da sam bila vrac u nekom crnackom selu u proslom zivotu Reinkarnacija 12363
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime18.06.10 18:41

Zato si uzela nick Bleky? Laughing

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime18.06.10 18:44

naravno Smile
[Vrh] Go down
Ariadne
Početnik
Početnik



Broj postova : 4
Datum registracije : 26.06.2010

Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime26.06.10 18:40

Preporučujem da pročitate knjigu Putovanja duše od Michaela Newtona, veoma poučna knjiga na ovu tematiku.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:14



Da postoji reinkaranacija, raj i pakao bi bili prazni...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:15

ko kaze da raj i pakao uopste postoje Reinkarnacija 765814
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:22



isto onoliko njih koji kažu da ne postoje.. cerekalo:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:37

Reinkarnacija 969280 to je cista glupost..radi zastrasivanja naroda...neki prelazak duse postoji..ali to ne bih nazvala boravak u bilo kakvom raju ili paklu...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:43




raj - cvetne livade, mir, sreća blagostanje

pakao - podzemlje, sa velikim kazanom gde se kuvaju grešne duše..


verovatno tako zamišljaš na osnovu onoga što si gledala u filmovima...


e vidiš, to je glupost tako videti sve to...




[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:45

Tornado je napisao/la:



raj - cvetne livade, mir, sreća blagostanje

pakao - podzemlje, sa velikim kazanom gde se kuvaju grešne duše..


verovatno tako zamišljaš na osnovu onoga što si gledala u filmovima...


e vidiš, to je glupost tako videti sve to...





Ocigledno me ne citas..rekla sam da ne verujem da raj i pakao postoje..postoji neki prelaz duse..ali to sigurno nije kao sto ti pises o tom cvecu, livadama, kazanima...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:48



izgleda da ti mene ne čitaš...

suština stvari što sam hteo da kažem je ta da svaka duša u sebi nosi svoj 'raj' ili 'pakao'...

i to nema veze sa kazanima i zelenom livadom...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime28.06.10 22:57

Tornado je napisao/la:



verovatno tako zamišljaš na osnovu onoga što si gledala u filmovima...


pa nisam ovo ja napisala Reinkarnacija 71877
[Vrh] Go down
Sponsored content





Reinkarnacija Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Reinkarnacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Reinkarnacija James M. Houston-a

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Na rubu znanosti :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: