Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?

Go down 
+5
Wall-e
len
Rokerka
Lux
Goran
9 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:06

Čovjek koji ima bilo koji hendikep najčešće je svjestan svojih ograničenja..što može, a što ne može...
Kada su u pitanju ljudi s govornim manama, mišljenja ljudi su podijeljena...dok je jednima to simpatično, drugi misle da ljudi sa gavornom manom ne mogu biti javne osobe...

Javne osobe u Hrvata sa govornom manom su Željko Rohatinski, Gibonni, Slaven Bilić, Ivo Karlović....
Svaki od njih dokazao je da je uspješan u onome čime se bavi...bez obzira na svoj hendikep...

što mislite o govornim manama? kakva su vaša iskustva?
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:11

Svi su ljudi jednako vrijedni, imali hendikepe ili ne. Ljudi sa određenim hendikepima i manama sami sebi u glavi stvaraju barijere. Ne vidim zašto ljudi sa govornim manama ne bi bili javne osobe, to se da gotovo potpuno izliječiti, baš kako je Bilić učinio.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:13

Nemam predrasuda prema ljubima s bilo kakvom manom,čak hendikepom... hug2
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:16

Mislim da je dobro to svesti na najmanju mjeru ukoliko nam smeta (ja cijeli život pazim na izgovor slova l jer ga slabije artikuliram, no kad pripazim, to se uopće ne čuje). Inače je najvažnije to ugraditi u sebe, tu takozvanu manu, mislim, ako se čovjek zbog nje ne izjeda, onda će je i okolina manje primjećivati.

Što se javnih ličnosti tiče, ako netko ima sve ostale sposobnosti za neki posao, obračunat će na neki način i s manom. Recimo, najslavniji govornik svih vremena, Demosten iz Stare Grčke, tako je loše govorio i imao loše držanje tijela (bio pogrbljen), da ga kao mladića nitko nije htio poučavati u govorništvu. Kako mu je bilo jako stalo da postane političar i govornik, mladi čovjek je otišao na obalu mora kad je bilo valovito, stavio kamenčić u usta i nadvikivao se s valovima. a držanje je ispravio pomoću dva mača koja je stavio ispod pazuha da ga ubodu kad bi se nehotice pogrbio. Ta njegova priča svjetski je poznata već dva i pol tisućljeća.

Meni nimalo ne smeta kad netko ima govornu manu, osim ako se općenito ne izražava loše ili afektirano, a to ne volim ni inače pa nema veze s govornom manom. Zanimljivo je da mnogi veliki ljudi političari koje imamo snimljene ili su još živi imaju problema s nekim oblikom govorne mane, no to ih nije zaustavilo na putu koji su odabrali, nego ih je još i ojačalo. Mislim da dijete koje ima s tim problema treba jaku podršku obitelji, a po mogućnosti i izvan nje, onda sve to dođe na svoje u pozitivnom smislu Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:21

Dobar i poučan post Lux. bravo
Ako se tome prida pažnje kaod djeteta, doista se može efikasno riješiti. Ako mu netko ubije samopouzdanje i ismijava ga, onda će se stanje pogoršati. Ja sam par mjeseci mucao negdje u dobi od 5 godina, ali to je brzo nestalo.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:35

ne vjerujem da svaka osoba sa hendikepom sebi u glavi postavlja barijere...
jer da ih postavljaju, gore navedeni ne bi bili tu di su sad....

zbog hendikepa ne treba patiti niti ga preuveličavati jer ipak..nismo svi isti...svijet bi bio bezličan i dosadan da smo svi isti...sa hendikepom se treba znati nositi....
slažem se sa lux...ako ne smeta tebi, onda se niti ljudi iz tvoje okoline neće opterećivati njime....

znam o čemu pričam...ovo je moje područje...počeo sam mucati kada mi je bilo 6 godina i ispravio sam to načinom na koji je i slaven bilić....imam istog logopeda...
samo, mucanje se nikada ne može u potpunosti izliječiti....treba se samo znati nositi sa time i znati pravilne metode....govora i disanja....
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:40

Pa mucanje je samo djelomično problem govornih organa. Najvažnije od svega je razvijati samopouzdanje, onda i nije bitno do koje mjere je sam izgovor ispravljen. Vidjela sam to puno puta Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:40

Ne postavljaju si svi barijere, ali neki imaju slabije samopouzdanje pa sami sebe nepotrebno ograničavaju u ambicijama. Drago mi je što si uspio korny! bravo frends

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Gost
Gost




Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:50

Za mucanje sam čuo da može biti posljedica sresa, a neke osobe su rođene takvom manom.
Neke osobe teško izgovaraju neka slova.
Nemam predrasuda prema osobama koje imaju s tim problem. Smile
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime07.03.09 18:53

Da, može jedno i drugo. Samo, kad je posljedica stresa, može se dogoditi da nestane kako je i počelo kad se čovjek (dijete) oporavi. Ovo drugo je kompliciranije, ali također ima jako puno veze sa samopouzdanjem i zdravim razvojem ličnosti, ili obrnuto - ako se samopouzdanje gubi, problemi se povećavaju umjesto da se smanje...
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime09.05.10 10:36

Meni je na primer simpaticno kad ne ko ne zna da kaze "r" ili "l"...slatko mi deluje... Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? 765814
Imam druga koji muca i mesa ž i š...dj i dz...ili drugaricu...dobro ona nema govornu manu...ali ima bolesno srce i nesto joj nije u redu sa ocima...ma svasta nesto :S
I sad...nekako...krivo im je kad ih neko zadirkuje zbog toga, a ustvari su oni ti koji uvek prvi dzaraju nekoga....ovaj drug sve redom zeza, te nekome "debela", te "buljavi" a njemu kad neko kaze da je mutav odma hoce da se bije....
Dobro, ova drugarica, ona je slucaj za sebe....znaci ko se s njom zakaci...tesko njemu...u stanju je da pljuje po nekome bukvalno 24h dnevno....samo ako joj na neki nacin pokaze da je smatra manje vrednom i nesposobnom
Stvar je u tome sto je sasvim normalna osoba, mozes s njom i da se zezas i da pricas ozbiljno...igramo i kosarku zajedno i sve....samo sto drugi to ne vide...njima je bitno to sto ona nosi naocare...a kakva je osoba nikoga ne zanima...

I ne znam....verovatno im je to pljuvanje po drugima neki nacin za odbranu....posto ja jos nisam upoznala nekoga ko ima govornu manu ili bilo kakvu drugu, da je normalan u drustvu...uvek je to neka problematicna osoba....
[Vrh] Go down
len
Zagrijao tipkovnicu
len


Female
Broj postova : 470
Datum registracije : 23.06.2010

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime06.07.10 22:38

i ja mislim da je simpaticno Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? 765814
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime03.11.10 20:45

Ja sa svojom manom npr nisam za javnost, sve je ok dok me ne uhvati trema, tada nemogu dvije normalno sastaviti.
[Vrh] Go down
Sunshine24
Totalno relaxiran
Sunshine24


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 1276
Godine : 38
Lokacija : Donji Miholjac ponekad zalutam u ZG
Datum registracije : 31.10.2010

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime03.11.10 20:51

a meni je to baš simpa...joj wall-e ak si s curom onda manje price vise djela Smile
[Vrh] Go down
Wall-e
Ljubitelj foruma
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 6188
Godine : 38
Lokacija : Bejha
Datum registracije : 04.06.2010

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime03.11.10 20:52

Ma blebetam ja s njom kao Ava Karabatić.
[Vrh] Go down
Sunshine24
Totalno relaxiran
Sunshine24


Female
Pisces Tiger
Broj postova : 1276
Godine : 38
Lokacija : Donji Miholjac ponekad zalutam u ZG
Datum registracije : 31.10.2010

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime03.11.10 20:52

Eto super onda
[Vrh] Go down
apokalipsa
Početnik
Početnik



Female
Pisces Dragon
Broj postova : 1
Godine : 36
Datum registracije : 22.04.2012

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime22.04.12 23:38

studiram stomatologiju i bas imam problem sa govorom...b
bas tesko podnosim to svoje stanje... tužni mnogoooo sam tuzna...trudim se da to sakrijem koliko god mogu ali verujem da su svi vec primetili da imam proble.... tužni svaki vas savet i podrska bi mi dobrodosla...pozdrav svima... [i]
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime23.04.12 12:20

Pozdrav i dobro nam dosla Smile
Prvo ti trebas da si svjesna da te to ne cini nista manje vrijednom od drugih i ne treba da gledas na to kao na problem ..gledaj na to malo iz drugacijeg ugla ..zamisli koliko bi ih mozda voljelo da izgovaraju tako .. ne znas nikad kome je to simpaticno ...i pomisli da izgovaras drugacije ne bi bila ti ti ..ovako si posebna i lijepo je biti poseban ...nauci se da ne mislis na to da li je neko primjetio ili ne ili da sakrivas to ...znaj da nekad mi sami pravimo problem sebi od nicega ..mnogi i ne primjete nesto dok im mi ne skrenemo paznju ...zato opusti se i pocni gledati na to ne kao na manu nego kao na nesto sto te cini posebnom i mozda mnogima simpaticnom bas zbog toga ;)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
BlueFairy
Početnik
Početnik
BlueFairy


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 36
Godine : 29
Lokacija : Srbija
Datum registracije : 21.08.2012

Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime04.11.12 0:38

Ne izgovaram bas lepo r i š i na to ne obracam paznju, niti primecujem tudje govorne mane.
sada je jos i moderno da ne izgovaras lepo r Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? Empty
PostajNaslov: Re: Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?   Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Govorna mana - hendikep ili zaštitni znak?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 30 godina Pac-Mana
» Otkrivena najveća mana električnih automobila
» Zbog igranja Pac-Mana firme izgubile 120 miliona dolara
» Koji si horoskopski znak?
» Poklon za svaki horoskopski znak

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Psihologija i osobni razvoj :: Psihološko savjetovalište-
Forum(o)Bir: