Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Odra u jesenjem ruhu

Go down 
Autor/icaPoruka
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

Odra u jesenjem ruhu  Empty
PostajNaslov: Odra u jesenjem ruhu    Odra u jesenjem ruhu  I_icon_minitime02.10.12 19:41


Većina nas ima svojega ljubimca kojime krati svoje vrijeme, zanima se njime, poigra, troši sate i sate da bi on bio lijep, ljepši ili još bolje, najljepši na svijetu. Ljubimci mogu biti razni : životinje, vozila, razne sitnice koje nam "život znače", planine, šume, rijeke . . .


Odra u jesenjem ruhu  Sam0172c


Moja najveća ljubimica je rijeka Odra. Nizinska ljepotica koja teče od zapada prema istoku između Velike Gorice i Siska. Rijeka na koju često navratim, malo plovim njome, pojedem i popijem donešeno, podružim se sa ljudima uz nju, a prije svega uživam u miru i harmoniji koja uz nju vlada.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0174iq


Sve to mi napuni "baterije" rastereti me napora i presija koje današnji život nameće, osvježi me i duševno "nahrani". Uz nju me vežu prekrasne uspomene, ljudi, životinje, zvukovi prirode, ljepote okoline, prekrasni trenuci utisnuti zauvijek u moje sjećanje.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0175t


Iskoristio sam prošlonedjeljno povoljno vrijeme, "ukrao" malo vremena za sebe i došao na obale moje ljepotice. Najprije sam je pozdravio, onako šutke u mislima, stojeći na njenoj obali pustivši pogledu da odluta niz njeno korito negdje daleko u daljinu.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0176c


Potom, iskrcao opremu i kanuu, ušao u njene vode i zaplovio. Najprije uzvodno ispod staroga dotrajaloga drvenoga mosta kojega svi zaboraviše, okrenuše mu leđa i prepustiše ga zubu vremena da ga do kraja pojede.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0173


Na prvima zaveslajima kanua, dočekala me prekrasna priroda. Odra se počela presvlačiti u jesenjsku robu, odbacila je svježe zelenilo boja koje su dominirale tokom ljeta i počela šarati paletama prekrasnih jesenjih boja. Kako na obali tako i u samoj vodi.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0177m


Odra u jesenjem ruhu  Sam0178k

[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

Odra u jesenjem ruhu  Empty
PostajNaslov: Re: Odra u jesenjem ruhu    Odra u jesenjem ruhu  I_icon_minitime02.10.12 19:41



U vodi se razvila vodena trava koja je isplivala na površinu, ponegdje prekrivajući cijelu površinu rijeke , od obale do obale, pretvarajući rijeku u svojevrsnu livadu.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0179x


Plovidba kroz zatravljeni dio vodene površine je prekrasna, mistična i pomalo otežana jer se teže vesla obzirom da se trava upliće o veslo. A baš to daje čar kretanju kroz zatravljeni tok rijeke.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0180l


Na rijeci nikada nisi sam. Staro je to pravilo u istinitost kojega sam se bezbroj puta uvjerio. I ovoga puta uz obalu rijeke zaticao sam ljude koji vole prirodu, rijeku, ali i ribe koje u njoj žive.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0182l


Odra u jesenjem ruhu  Sam0184k


Pažljivo sam pored njih prolazio, pazeći da ih ne ometam u riječnome miru, ali pazeći i da im ribe ne rastjeram, kako bi znali govoriti kada pored njih plovim. Uz pokoju razmjenjenu riječ sa njima put nastavljam dalje još koji kilometar, a potom se vraćam nazad, da bih od mosta krenuo i nizvodno uživajući i u tom dijelu rijeke.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0185r


Prolazom ispod mosta i pored vikendaškoga naselja koje se tu nalazi, ulazim u pravi svijet divljine. Netaknuta priroda, život u njoj, još veći mir i tišina, mirisi rijeke, šume i livade, ali i susret sa starim prijateljima s rijeke, labudovima.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0190v


Lagano su plovili ispred mene probijajući se kroz zatravljenu površinu rijeke. Nisam im želio narušiti harmoniju plovidbe, usporio sam, polako ih slijedeći na većoj razdaljini.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0191y


Na rijeki Odri ima nekoliko porodica labudova koji su tu preko cijele godine. Susretao sam ih mnogo puta, gledao kako plove, kako uče mlade kako se živi u toj sredini, kako umiru u rijeci. Prekrasno ih je susresti, lagano ploviti iza njih, gledati ih kako uzlijeću sa površine vode, slijeću u nju, kakve dostojanstvene krenje imaju.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0193j



Uživajući u rijeci, miru oko nje, bojama i mirisima koji su me okruživali, skoro sam i zaboravio da nisam doručkovao. Glad me podsjetila da je vrijeme da se pristane, protegne noge, popuni želudac, popije pivce i malo odmori. Poslušao sam glas gladi i dobrano se potrudio da je otjeram od sebe.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0196n


Odmarajući se na obali promatrao sam rijeku. Ma koliko se činilo na fotografijama da je mutna i prljava, da je sva nikakva, prevarili biste se, voda je izuzetno čista i bistra. Sam pogled u vodu ispod pramca kanua to govori.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0198jx

[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
Olimp
Zagrijao tipkovnicu
Olimp


Libra Pig
Broj postova : 739
Godine : 64
Datum registracije : 15.12.2010

Odra u jesenjem ruhu  Empty
PostajNaslov: Re: Odra u jesenjem ruhu    Odra u jesenjem ruhu  I_icon_minitime02.10.12 19:42



Nakon predaha i uživanja u miru rijeke i okoline uz nju dođe vrijeme i da se vratim nazad, da odem u "civilizaciju". Da bi mi taj povratak bio još teži pobrinula se priroda pokazavši svoje ljepote. Zbog njih bi danima ostao uz rijeku samo kada bi bilo moguće.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0199r


Životne obaveze me zovu. Čežnjivo se osvrćem na ljepote koje ostaju iza mene. Trag koji sam napravio u travi na površini rijeke pokazuje mi put kojim odlazim, ali me i zove da se njime vratim nazad u prirodu, nazad u sve te ljepote koje ostadoše iza mene.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0201q


Na povratku susretnoh i ribiče kojima sam odmrsio udicu koju su im labudovi zapleli u raslinje rijeke. Malo su ugazili travu na obali rijeke, zapalili vatru, rasprostrli svoju opremu, zabacili udice.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0203v


Užitak je bio vidjeti ih kako uživaju u prekrasnoj prirodi, lijepom vremenu, rijeci koja je pred njima.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0204s


Pozvaše me i da im se pridružim, da vidim kakav ulov imaju, da se okrepim gemištom. Takav primamljivi poziv nisam odbio. Prihvatio sam ga, pristao uz obalu i pridružio se veselom, raspoloženom društvu.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0207s


Niti zajednička fotografija nije izostala. Društvo raspoloženo, opušteno, razgovorljivo, pošlo je i puno priča sa rijeka, poslušali su i po koju priču staroga rijekoplovca koji sada vama o njima priča priču.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0209t


Udovoljili su mi radoznalosti i pokazali gdje drže "riblji trezor" u kojem se nalaze ulovljene ribe. Podalje od njih ispod jednoga žbuna čekao je ulov.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0210b


Ulov koji im je podigao ponos kao osobama vičnim ribolovu. Velika štuka pohranjena u "trezoru" izvađena je van. Prekrasan primjerak ribe koje u rijeci ima u izobilju. Problem ju je samo uloviti.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0213a


Napuštam društvo uz srdačno rukovanje i putni gemišt i vraćam se nazad. U travi na površini rijeke zapažam jednu bocu. Bocu u kojoj se nalazi druga boca, a u njoj poruka. Uzeo sam je sa sobom, pažljivo ću je otvoriti, pogledati i fotografirati poruku, a kada opet dođem na rijeku, vratiti ću je rijeci na mjestu gdje sam je i našao. Što se u njoj nalazilo, kakva poruka i kome, neka za sada ostane tajna.


Odra u jesenjem ruhu  Sam0215i


Tajna koju ću vam svima ispričati jednom drugom zgodom. Do tada vas pozdravljaju ljepote "moje ljubimice" rijeke Odre, sama vas rijeka pozdravlja kao i ja, Olimp.

chirio chirio chirio
[Vrh] Go down
http://www.panoramio.com/user/2299965?comment_page=1&photo_p
Sponsored content





Odra u jesenjem ruhu  Empty
PostajNaslov: Re: Odra u jesenjem ruhu    Odra u jesenjem ruhu  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Odra u jesenjem ruhu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Rijeka Odra
» Štrumpfovi u novom ruhu osvajaju veliko platno!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Planet Zemlja :: Turizam i putovanja :: Olimpove priče-
Forum(o)Bir: