Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pivo

Go down 
+6
jaro1968
jaran
Kikica
king_in_crimson
Goran
Lux
10 posters
Autor/icaPoruka
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Pivo   Pivo I_icon_minitime23.02.09 0:50

Pitao me nedavno sin zašto se pivo reklamira na telki kad ima u njoj alkohola. A ja sam mu objasnila ono u što baš i ne vjerujem - da pivo nije piće nego hrana, odnosno da se vodi kao prehrambeni proizvod i da se zato smije reklamirati.

Nekoliko zanimljivih detalja o pivu našla sam u ČLANKU

Pivo 0413007.17

Uz najpopularniji alkoholni napitak na svijetu vezane su brojne zanimljive činjenice. Tako je prvi recept za pivo star čak 4000 godina, a ovo piće ima i svog sveca zaštitnika.

Prvi spomen piva
Pivo se prvi puta spominje 6000. godine prije Krista, a prvi recept je pronađen na 4000 godina staroj sumerskoj ploči na kojoj se nalazi Himna Ninkasi, molitva bogovima pića. Na njoj je ispisan i recept za pivo od ječma. A ako vas zanima kakav okus ima to najstarije pivo, ne trebate ga sami raditi – pivovara Anchor Brewing Company proizvodi limitirane količine ovog piva pod etiketom Ninkasi.

Pivo se ne spominje u Bibliji
Dok se vino spominje mnogo, mnogo puta, u najpopularnijoj knjizi na svijetu od piva ni p. No postoje naznake da su ga i autori Starog zavjeta poznavali i pili. Na jednom mjestu se spominje ''jako piće'' koje su neki preveli kao fermentirani napitak od zrnja.

Pivo 0416007.17

Najjače pivo na svijetu?
Titulu najjačeg piva na svijetu nosi Sam Adams Utopias MMII, limitirana serija (napravljeno je svega 3000 boca) pivovare Boston Beer Co. Ovo pivo sadrži čak 24 posto alkohola, a ako ga želite kušati, budite spremni za par gutljaja izdvojiti bar 100 dolara.

Pivo u vrećici
Koliko različitih pakiranja piva poznajete? Q-pack, staklo, limenka, bačvica... Tko zna, možda jednog dana poput vina dospije i u tetrapak? Ili se možda negdje u svijetu tako i pakira. No definitivno u kategoriju najzanimljivijih spada pivo u plastičnoj vrećici, a tako se prodaje u Kini.

Pivo 0415007.17

Sv. Arnold – zaštitnik piva
U 11. stoljeću Arnold od Soissonsa, biskup u benediktinskom samostanu Sv. Medard u Soissonsu, Francuska, počeo je proizvoditi pivo i poticao je lokalno stanovništvo da pije pivo umjesto vode zbog njegovog blagotvornog učinka na zdravlje (bilo je zdravije od vode jer je bilo prokuhano i sterilizirano), pa nije ni čudo što su ga proglasili svecem.

Kako reći pivo na zulu jeziku?
Utshwala. Zahvaljujući ovoj web-stranici naučit ćete kao reći pivo na čak 78 jezika ili kako ga naručiti na pedeset jezika

Živili chirio
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime24.02.09 14:57

Bravo Lux, genijalan uvod! bravo chirio
Pivski kolač od čokolade

Sastojci: 2-3 dcl piva, 300 g brašna, 100 g + 2 žlice šećera, 6 žlica kakaa (ne slatkog kakaa), prstohvat soli, žličica ulja, 1 žlica jabukovače, 2 žličice vanilije

Vrijeme pripreme: 10 minuta Vrijeme kuhanja: oko 30 minuta Prigoda: desert koji prija poslije svakog jela Uzmite kalup za kolač te ga namažite uljem i posipajte malo brašna. Pećnicu zagrijte na 175 stupnjeva. U jednu zdjelu umješajte sve suhe sastojke, a u drugu sve tekuće sastojke gore navedene. Zatim pomješajte smjese iz tih dviju zdjela i mješajte dok smjesa ne postane glatka. Izlijte u kalup,te stavite u već zagrijanu pećnicu. Pecite 25-30 minuta. Kada kolač izvadite iz pećnice, ostavite ga da se hladi 10-tak minuta te ga stavite u hladnjak da se stvrdne. Kod posluživanja po volji možete posipati kolač šećerom u prahu.

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime24.02.09 15:12

I uz kolač se poslužuje pivo? foodw
[Vrh] Go down
king_in_crimson
Zagrijao tipkovnicu
king_in_crimson


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 395
Godine : 66
Lokacija : Hrvatska
Datum registracije : 21.10.2008

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime24.02.09 16:39

Stella majka svjetle pive, Bud tamne (barem meni)...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime26.04.09 9:22

Volim blagi okus, mora biti slatkasto, s malim mjehurićima, volim zimsko pivo jer, jer je većinom tek onda pravo. Prije 5-6god, mali Pan mi je bio super, ali kako je bio tako i prošlo, sad si kupim mali Haineken ili Bavariu, čisto za želju.
Ali najbolji mi je tamni Leffe Smile .
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime26.04.09 19:54

Lux je napisao/la:
Pivo se ne spominje u Bibliji
Dok se vino spominje mnogo, mnogo puta, u najpopularnijoj knjizi na svijetu od piva ni p. No postoje naznake da su ga i autori Starog zavjeta poznavali i pili. Na jednom mjestu se spominje ''jako piće'' koje su neki preveli kao fermentirani napitak od zrnja.

Ne spominje se pivo, no spominje kvasac koji se dobiva fermentacijom prilikom proizvodnje pive. Smile
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime03.11.09 14:30

Kikica je napisao/la:
Volim blagi okus, mora biti slatkasto, s malim mjehurićima, volim zimsko pivo jer, jer je većinom tek onda pravo. Prije 5-6god, mali Pan mi je bio super, ali kako je bio tako i prošlo, sad si kupim mali Haineken ili Bavariu, čisto za želju.
Ali najbolji mi je tamni Leffe Smile .
I meni je zimsko dobro, a slatkaste ne volim. Smile Pivo 19814
Pivo BoyicnoPivoV

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
jaran
Zagrijao tipkovnicu
jaran


Male
Sagittarius Dog
Broj postova : 264
Godine : 29
Datum registracije : 07.12.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Najbolje pivo   Pivo I_icon_minitime16.12.09 9:20

pivopije, koje je pivo po vama najbolje
Ja vam nisam neki pivopija i pivo popijem veoma rijetko, ali ako vec moram popiti onda moze recimo heineken
Od piva sa bivsih prostora YU moze karlovacko ili lasko

A za ovo na slici nemam komentara
Pivo Free_beer_1
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime16.12.09 12:57

Rjetko pijem posebno pivo,al i kad dođem u priliku da pijem onda je to Bavarija.
[Vrh] Go down
jaro1968
Ljubitelj foruma
jaro1968


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 3073
Godine : 56
Lokacija : najlijepsi zalazak sunca
Datum registracije : 22.06.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime16.12.09 13:10

I jaga rijetko trosim ali i kad pijem onda po mogucnosti Stela
[Vrh] Go down
Zlatko
Totalno relaxiran
Zlatko


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 2586
Godine : 43
Lokacija : Sesvete
Datum registracije : 15.10.2008

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime16.12.09 15:06

Meni je pan najbolja piva Smile
[Vrh] Go down
nitapita
Ljubitelj foruma
nitapita


Libra Rat
Broj postova : 4647
Godine : 39
Datum registracije : 25.10.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime18.12.09 2:25

bavarija je zakon Pivo 19814 ja popijem dvi pive i aj ca Pivo 212433 Pivo 12363
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime28.02.10 9:51

Ja volim pivo, bilo koje da mi das Pivo 12363 ...ali ne mogu da popijem vise od jedne case...a i da mogu, ne verujem da bi Pivo 776231
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime12.06.10 18:00

Pivo se uglavnom smatra pićem za muškarce (po njihovim stomacima vidi se koliko ga neki od njih vole); muškarci čak često ne vole kad žene piju pivo - to im nekako ne izgleda ženstveno. Uprkos tome, i nemali broj pripadnica lepšeg pola voli pivo, mada su one uglavnom znatno umerenije u konsumiranju tog pića, pošto ne žele da se njihova ljubav prema pivu baš mnogo vidi na njihovom telu. Ipak, pivo nije samo ukusan i osvežavajući (naročito po letnjoj vrućini) napitak - korisno je i u kuhinji.

Pivo je odličan dodatak prilikom pripremanja nekih jela, recimo, malo piva možete dodati testu za palačinke (doduše, sličan efekat imaće i dodatak male količine gazirane mineralne vode) ili masi za pohovanje šnicli ili povrća - tako će dobiti reš koricu. Ukoliko malo piva dodate testu za kolače s jajima, testo će se bolje "nadići". Mala količina piva može se dodati i raznim sosovima, da bi sosovi dobili prijatniji i pikantniji ukus.

Da li jela i kolače s dodatkom piva mogu da jedu i deca? Apsolutno - alkohol u toku kuvanja, pečenja ili prženja ispari. Pored toga, pivo se, zbog male količine alkohola (četiri do pet odsto, za razliku od, recimo, vina, koje sadrži 16 odsto alkohola), u nekim zemljama i ne smatra alkoholnim pićem nego hranom.

Uprkos maloj količini alkohola koju pivo sadrži ne treba biti baš sasvim opušten u konsumiranju - veće količine piva poprilično omamljuju i mogu čak i da stvore naviku, ukoliko se konsumiraju u dužem periodu. Pored toga, kao što ste sigurno svesne, pivo goji - jedna boca piva ima između 214 i 300 kalorija (što znači da bi šest boca piva u potpunosti ispunilo vaše dnevne potrebe za kalorijama, mada ne i za ostalim hranljivim sastojcima).
Pasterizovano pivo je neophodno utrošiti najviše šest nedelja od dana proizvodnje, inače može da izazove stomačne tegobe. Postoje i ljudi koji su osetljivi na pivo, pa će dobiti stomačne tegobe čak i ako ga piju u predviđenom roku upotrebe.



izvor
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime27.04.11 18:19

ovako kad bi me opsluzila zenska i popio bi al inace ne pijem
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime16.10.11 17:14

5 dodatnih razloga za čašu piva

Pivo 60519453
Pivo je jedno od najpopularnijih i najstarijih alkoholnih pića. Pilo se još u pretpovijesno doba, no današnji glavni sastojak hmelj počeo se koristiti tek u 13. stoljeću. Pivo je u prošlosti imalo toliku važnost da se našlo u Hamurabijevom zakoniku, prvom pisanom zakoniku na svijetu u kojem piše da pivo ne smije sadržavati previše vode niti prodavati po previsokoj cijeni.

Dokazano je da umjerena konzumacija alkohola pomaže u očuvanju gustoće kostiju
Pivo je potpuno prirodan i biološki uravnotežen proizvod, pa se s pravom smatra tekućom hranom. Energetska vrijednost jedne litre standardnog piva odgovara energetskoj vrijednosti jedne litre punomasnog mlijeka.

U pivu uživamo zbog njegovog jedinstvenog okusa i mirisa, no ono osim na osjetila, pozitivno djeluje i na naše fizičko stanje. Naravno, pod uvjetom da se konzumira umjereno. Doznajte kojih je to pet dobrobiti koje pivo čini za zdravlje i – živjeli!

1. Smanjuje rizik od bolesti srca
Istraživanja su potvrdila da umjerena konzumacija piva smanjuje rizik od srčanih oboljenja. Razlog je jednostavan: alkohol povećava razinu HDL-a, odnosno dobrog kolesterola čime se smanjuje mogućnost zadebljanja arterija i zgrušavanja krvi koje može prethoditi srčanom udaru.

2. Bogato je vitaminom B6
Pivopije imaju za 30 posto veću količinu vitamina B6 u krvi od ljudi koji ne piju pivo te dvostruko veću od ljudi koji konzumiraju crveno vino.

3. Sprečava stvaranje bubrežnog kamenca
Ljubitelji piva imaju 40 posto manje šanse da dobiju bubrežni kamenac od onih koji ga ne piju. Studija nije mogla odrediti koji sastojak je zaslužan za to, no bez obzira, rezultat je impresivan.



4. Pomaže ženama da ljepše stare
Dokazano je da umjerena konzumacija alkohola pomaže u očuvanju gustoće kostiju i mentalnih sposobnosti kod starijih žena. Ali, to nije sve. Flavonoidi u hmelju, glavnom sastojku piva, imaju slična svojstva kao estrogen pa mogu poslužiti kao prirodni nadomjestak hormonima kod žena u menopauzi.

5. Sprečava rak
Hmelj sadrži i ksantohumol, tvar koja uništava određene enzime u organizmu koji mogu aktivirati rak te pomaže tijelu u suzbijanju tvari koje uzrokuju rak. Ksantohumol se trenutno testira u svrhu pronalaska preventivnog načina liječenja raka prostate i debelog crijeva.

(Zadovoljna.hr)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime24.06.13 21:05

nekad znam  pan popiti,ako sam di vani 
 a kad sam doma onda pola ja pola cvijeće  dobije pive  i uživamo u   zalasku  sunca Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pivo Empty
PostajNaslov: Re: Pivo   Pivo I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pivo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hladno pivo
» Hladno Pivo
» Pivo za ljepotu
» Najbolje hrvatsko pivo
» Pivo najzdravije piće?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Gastronomija :: Pića i napitci-
Forum(o)Bir: