Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica   Empty
PostajNaslov: Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica    Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica   I_icon_minitime19.05.12 10:44

Možda vam nije palo na pamet da rolne od ubrusa ili toalet papira možete kreativno iskoristiti, ali je to zapravo moguće. Ima puno načina na koje možete iskoristiti kartonske rolne, no mi vam predstavljamo samo jednu od ideja a ona se odnosi na pravljenje stalka za novine i časopise.
Za ovaj projekat potrebno vam je nekoliko kartonskih rolnica, makaze, lepak, ukrasni papir ili tkanina i heftalica. Broj rolnica nije ograničen tako da možete povezati koliko god rolnica želite, mi smo koristili sedam rolnica i povezali smo ih u formu nalik cvetiću, a vi možete isprobati i neku drugu formu.


Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica   Stalak-Za-Novine

Svaku rolnicu treba da obmotate platnom, eko kožom, ukrasnim papirom ili kanapom (koji god materijal da imate u kući i da ne znate šta ćete sa njim). Mi smo koristili papir sa kese za poklone, a isekli smo trake dimenzija 9×16 cm. Oblepili smo trake oko rolnica koristeći lepak za papir. Kada se lepak osušio spojili smo rolnice jednu pored druge, a za spajanje smo koristili heftalicu.
Potrebno je svaku rolnicu spojiti sa rolnom koja se nalazi u sredini forme. Prilikom spajanja vodite računa da heftalicu svak put okrenete tako da ivice municije za heftalicu budu u centralnoj rolnici. Kada spojite rolne, u središnju rolnicu sa unutarnje strane zalepite traku koju ste isekli od materjala kojim ste obavili rolne. Ovu traku je potrebno zalepiti kako se ne bi desilo da ivice municije pocepaju novine koje se nalaze u stalku.
Kada povežete rolne, stalak za novine je gotov. Sa donje strane rolne ostaju otvorene pa stalak za novine i časopise možete držati tako da rolne budu u horizontalnom ili vertikalnom položaju po želji.
Ukoliko sa jedne strane rolnica nalepite kartonsko dno, dobićete kutiju za kancelarijski pribor u kojoj možete da razvrstate sečiva, olovke, četke, flomastere i razne druge sitnice. Narvno, u zavisnosti od ideja možete ovakvu kutiju upotrebiti i za neke druge sitnice u kući.
Uživajte u kreativnim idejama i iskoristite sve što vam deluje kao zanimljiv materijal za neki novi uradi sam projekat. Malo mašte, malo slobodnog vremena, malo dobre volje i eto zanimljivih sitnica za opremanje stana ili za poklon dragim osobama.


izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica   Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica   Empty
PostajNaslov: Re: Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica    Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica   I_icon_minitime19.05.12 11:12

..izgleda baš fora, ali kod mene bi to bilo na svom mjestu čitavih 10 sekundi Smile
[Vrh] Go down
 
Stalak za novine napravljen od kartonskih rolnica
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Koje dnevne novine kupujete?
» Napravljen čip koji dijagnosticira bolesti
» Mural napravljen od milijun zrna kave!
» Napravljen tiramisu težak preko dvije tone

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Hobi, zabava, uradi sam-
Forum(o)Bir: