Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova”

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Empty
PostajNaslov: Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova”   Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” I_icon_minitime07.05.12 9:55

Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Posao_iz_snova_6-600x337

Pre tri godine, tada 34-godišnji Ben Southall iz Petersfieda u Hempshireu u Velikoj Britaniji, dobio je “posao iz snova”, na kojem je pobedio čak 35.000 prijavljenih kandidata.

Otišao je na ostrvo Hamilton u Queenslandu u Australiji i za platu od 70.000 funti (105.000 dolara) šest meseci čuvao ostrvo i o tome pisao blog.

Trebalo je da nosi naziv “najzaposleniji posao ikad”, bila je prva reakcija Sauthala na pitanja kako je prošao na “najboljem poslu na svetu”.

Posao je dobio u maju 2009. godine. U finalu za “posao iz snova” bilo je 16 kandidata iz 15 zemalja, a turistička zajednica Queenslanda pobednika je proglasila u televizijskoj emisiji, nakon što su četiri dana održavali intervjue i ispitivali ronilačke, plivačke i blogerske sposobnosti kandidata.

Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Posao_iz_snova_1-600x399

Teško zarađeni novac

Kada sam video oglas, mislio sam da će to biti kao život na pustom ostrvu u stilu Toma Henksa u “Brodolom života”, ispričao je tada Southall.

Odmah nakon što je dobio posao, pojavio se i u emisiji Oprah Winfrey, koja je emitovana u 140 zemalja. Bio je to njegov ulazak u svet slavnih, posebno što je njegova slika krasila skoro sve naslovnice svetske štampe.

Međutim, da nije reč o lako zarađenom novcu, potvrđuje i sam Sauthal, koji kaže da je posao bio iscrpljujući, uglavnom zbog kombinacije smena i razvijene radne etike.

Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Posao_iz_snova_2-600x399

Takođe, odmah nakon što je počeo raditi, ubola ga je smrtonosna irukanđi meduza, a zatim je usledio i raskid s tadašnjom devojkom. Naime, prema njegovom svedočenju, bila su to “suluda 24 sata”, nakon susreta s ovom potencijalno opasnom meduzom. Bilo je to gorko iskustvo, posebno što je čitavom svetu trebalo objasniti i opisati kako je to najlepše mesto na Zemlji.

Međutim, nije tajna da su vode oko Queenslanda pune opasnosti, od ajkula, otrovnih meduza, a posebno meduze irukanđi, koja je i njega napala.

Opasna meduza

Bilo je to neposredno nakon Božića te godine, i u poseti su mi bili prijatelji s kojima sam krenuo skuterom u obilazak ostrva, priseća se Soutahll i dodaje, kada sam sišao sa skutera i stao na plažu, osetio sam neki čudan miris i čudan osećaj na ramenu.

Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Posao_iz_snova_4-600x440

Ono što on nije shvatio jeste da se radilo o jednoj od najsmrtonosnijih meduza, koja nije veća od nokta na ruci.

Odjednom sam počeo da se preznojavam i dobio sam temperaturu. Nakon samo nekoliko minuta, bilo mi je toliko loše da mi se donji deo tela počeo oduzimati. Počelo me stezati u grudima, nisam mogao disati, imao sam nenormalno visok krvni pritisak, priseća se on, dodajući da ni ne zna kako je “zakačio” tako malenu meduzu.

Zlatna obala

Međutim, ova manja nezgoda ga nije obeshrabrila, i on je nastavio da savesno obavlja svoj posao. Zapravo, obavljao ga je toliko dobro da je u međuvremenu postao “turistički ambasador” Queenslanda. Naravno, njegov današnji posao nije da promoviše samo ostrvo Hamilton, nego celi Queenslandd, uključujući i poznatu Zlatnu obalu.

Naravno, i dalje piše svoj blog, samo je ovaj put nešto poput pravog reportera, “naoružan” video-kamerom, a snimke, takođe, postavlja na blog.

Ono što je neizbežno pitanje svakako je da li je njegov ljubavni život “trpio” zbog njegovog posla. Naravno, on priznaje da više nije sa devojkom Brianom koja je s njim pošla na ostrvo. Naime, pre godinu i po dana, upoznao je novu ženu svog života Sophie, s kojom planira da se venča u novembru.

Naravno, venčanje će biti na ostrvu Hamilton, pošto Southall Australiju smatra svojim novim domom.

Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Posao_iz_snova_5-600x407

Pronašao novi dom

Kada pogledam unazad ove tri godine, zaista nisam očekivao da ću ostati u Australiji. Oduvek sam dosta putovao. Jednostavno, mesto me nije držalo. Mislim da je ovo najduži period koji sam proveo na jednom mestu, objašnjava on.

Pre četiri godine putovao je duž Afrike u svom land roveru. Danas živi u Brisbaneu. Međutim, priznaje da njegova životna avantura nije gotova, jer u bližoj budućnosti planira da obiđe i Aziju.

Uprkos maloj pauzi koju je napravio, Southall je zadovoljan svim odlukama koje je doneo i nije se pokajao što je toliko dugo ostao u Australiji.

Ovaj posao mi je omogućio toliko avantura, istraživanja, a sve sam to redovno zapisivao, tako da sam ostavio nešto za sobom. Naravno, u međuvremenu sam naučio i veštine snimanja kamerom, bio sam i prezenter, tako da sam stekao zavidno TV iskustvo, koje će mi, nadam se, koristiti u budućnosti, rekao je on.

Naravno, on je svestan da bi njegov život, da nije bilo ovog posla, bio drugačiji, siromašniji za brojna iskustva koja je stekao. Nakon isteka šestomesečnog ugovora, snimio je šestodelnu emisiju za “National Geographic”, gde je plovio istorijskom rutom koju je kapetan James Cook prošao pre 240 godina.

Naime, isplovio je maja prošle godine i puna četiri meseca proveo prvo ploveći u kajaku, a zadnju etapu je prešao biciklom. Učestvovao je i u dečjem programu “Totally Wild”, koji je jedan od najpopularnijih na australijskoj televiziji.

Na kraju krajeva, rekao bih da je ovo možda i najbolja avantura mog života, kaže na kraju Southall.

Izvor: nezavisne.com

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” Empty
PostajNaslov: Re: Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova”   Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova” I_icon_minitime07.05.12 9:59

Baš zna živjeti, svaka mu čast respect
[Vrh] Go down
 
Sve muke pobednika emisije “Posao iz snova”
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Da li je ovo muški posao iz snova?
»  Posao iz snova vrijedan 42.000 $
» Posao iz snova za pivopije
» Hrvatica ima šansu dobiti "posao iz snova"
» Uredite povrtnjak bez previše muke

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Najnovije aktualnosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: