Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Hollywood u Borovu

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Hollywood u Borovu Empty
PostajNaslov: Hollywood u Borovu   Hollywood u Borovu I_icon_minitime16.03.12 11:22

Hollywood u Borovu Hollywood_h_af7aa08acb

Poštar na kućnom broju 25 u Školskoj ulici u Borovu ne mora zvoniti dvaput. Već 57 godina, bar jednom na tjedan, u sandučiću pošiljka neprocjenjive vrijednosti. Primatelj - zaljubljenik u film gospodin Dušan Adnađ.

Povod je bio u tome što sam odrastao i živio u seoskoj sredini. Prve četiri godine išao sam u školu u selu. Dječaci su igrali nogomet, a ja, s obzirom na to da sam invalid, nisam mogao. Kad sam počeo ići u 5. razred u Borovu naselju, prvi sam se put sreo s kinom, zavolio sam glumce i ondje sam vidio od drugih učenika da oni pišu, to je tada bilo moderno, prisjeća se Dušan Adnađ.

Svijet filma i filmskih zvijezda ovom, danas umirovljenom, tajniku osnovne škole postao je životna preokupacija. Pronaći adresu i poslati pismo omiljenom liku s velikog ekrana postao je svakodnevni hobi. U ono vrijeme glumce su zastupale filmske kompanije, a ne kao danas menadžeri, pa je kolekcionarima bilo važno samo da znaju za koju kompaniju glumci rade. Autograme su dobivali potpuno besplatno.

Hollywood u Borovu Hollywood_huz_e2250a125c

Nekoliko desetljeća poslije savim drugačija priča. Da biste dobili autogram glumca, morate uplatiti dvadesetak dolara, poslati markiranu kuvertu, a hoćete li dobiti željeno, nije zajamčeno. No gospodin Dušan i dalje zdušno skuplja autograme glumaca iz svih dijelova svijeta.

Točan broj blaga, odnosno tih slika, ne znam, mislim da prelazi tri tisuće , ali sada upravo radim na tome jer sam u mirovini, da sve to popišem i vidim što sve zapravo imam, kaže Adnađ.
Hollywood u Borovu Hollywoodz_0bfa16f197

Svi su tu - od glumaca iz nijemih filmova, holivudskih zvijezda svih vremena, japanskih, kineskih, europskih velikana kinematografije do zvijezda bivše države. Da se nabroje sve i pokažu rukom potpisane fotografije, možda bi stalo u neki dokumentarni film. A Dušanovu srcu najdraža, prava filmska diva, samo je jedna - Ava Gardner.

Hoće li Dušanovi potomci nastaviti djedovu strast, još ne zna. Ne budu li htjeli, želja mu je da neprocjenjivo filmsko blago, njegov cjeloživotni trud, završi u muzeju ili kinoteci.

=157303&tx_ttnews[backPid]=136&cHash=a7ae5d331d]izvor

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Hollywood u Borovu Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Hollywood u Borovu Empty
PostajNaslov: Re: Hollywood u Borovu   Hollywood u Borovu I_icon_minitime24.03.12 21:56

Zanimljivo, kakav hobi ima čiko respect Svaka čast
[Vrh] Go down
 
Hollywood u Borovu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Natpis Hollywood postaje luksuzni hotel?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Hobi, zabava, uradi sam-
Forum(o)Bir: