Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Knjigom na knjigu - chat topic

Go down 
+9
Blizanka
Rain_Dog
Bonnie
californiamen
NeoSky
Goran
Niky
Kikica
Lux
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.02.09 21:49

First topic message reminder :

Ovamo ćemo stavljati nevezane razgovore o knjigama, uz knjige, oko knjiga i ostalo.


Zadnja promjena: Lux; 08.02.09 23:40; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down

Autor/icaPoruka
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.07.09 10:32

Arthut C. clark & S . Baxter - Oko vremena.......prvi dio izvrsna knjiga.....
[Vrh] Go down
Lux
Totalno relaxiran
Lux


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 1417
Godine : 59
Lokacija : Zagreb
Datum registracije : 03.02.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.07.09 10:47

niky2803 je napisao/la:
Arthut C. clark & S . Baxter - Oko vremena.......prvi dio izvrsna knjiga.....

Je li to o onim Baxterovim pokusima s biljkama? Možeš malo opisati o čemu se radi? :hy:
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.07.09 10:51

Jedva čekam godišnji da mogu čitati normalno knjigu, ovako dok radim kad počnem čitati savladme umor pa zaspim Laughing
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.07.09 12:51

Uglavnom kao što već sigurno znaš to je znanstveni roman....radnja se odvija malo u budučnosti 2037, malo u prošlosti.....
uglavnom na cijeloj planeti više ne postoje jedna vremenska dimenzija, nego su našli na jednom mjestu iz raznih epoha svoje prošlosti......
Knjiga je fenomenalna ovo je prvi dio...još me čekaju druga dva....

A za onoga ko voli povijesne romane Phillip Vandenberg - sikstinska urota , zaboravljeni pergament fantastične knjige....
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.07.09 19:07

Pravo znanje često otkriva kako je nešto što smo smatrali apsolutnom istinom samo iluzija. Ono što smatramo životom, smrću, vremenom ili prostorom možda uopće ne postoji u onom smislu kako ih mi oduvijek shvaćamo. Istina može biti samo zapanjujuća, zadivljujuća i nevjerojatna. Nedvojbeno nadilazi sve......

Thierry Maugenest - rukopis ms 408
[Vrh] Go down
Goran
Administrator
Administrator
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 80666
Godine : 42
Lokacija : Bjelovar
Datum registracije : 24.09.2008

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.07.09 20:12

Zanimljiv citat Niky, bravo! bravo

_________________
Na Rubu Znanosti: David Icke - Pozadina ratova, financijske krize i ostalih svjetskih zbivanja
Take a moment every day to appreciate your most precious gift. It did not have to be, but we were given the gift of life. Honor that gift by living beautifully and by giving back a little beauty as we go along the way. Life wants nothing more than to be appreciated and fully enjoyed.
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/CarpeDiemCitatiMisliPoezija
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime08.07.09 22:03

MARLO MORGAN - Tihi zov australije

Teško je pronaći smisao u nećemu što je besmisleno....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime03.08.09 17:25

Frederic Beigbeder
'Ljubav je veličanstvena katastrofa: znati da se zalijećeš u zid i
svejedno ubrzavati; srljati u propast s osmijehom na usnama; radoznalo
čekati trenutak kad će se stvar usrati. Ljubav je jedino programirano
razočaranje, jedina predvidiva nesreća koja se traži repete.''

Strast-nježnost-dosada, ljubav je ciklus od tri godine, to je
Sveto Trojstvo ljubavi

Koja je razlika između herpesa i ljubavi?
Herpes traje cijeli život...
[Vrh] Go down
NeoSky
Totalno relaxiran
NeoSky


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 1071
Godine : 48
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 07.08.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.08.09 14:24

Upravo čitam "Carica Orhideja"...knjiga me totalno opčinila...
[Vrh] Go down
http://mightysky.bloger.hr/
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime21.08.09 8:30

Carica orhideja meni je osobno jako dobra knjiga..opisuje njihovu kulturu na sasvim jednostavan i shvatljiv način za one koji nisu do sada bili upoznati sa njihovom kulturom.izvrsna knjiga....
[Vrh] Go down
NeoSky
Totalno relaxiran
NeoSky


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 1071
Godine : 48
Lokacija : Šibenik
Datum registracije : 07.08.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime21.08.09 16:03

da,imaš pravo ali najviše mi se sviđa što je mnogo pažnje posvećeno detaljima...
[Vrh] Go down
http://mightysky.bloger.hr/
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime04.09.09 16:40

Malo light knjige...sada za ljetne dane...

Seksualni život moje ujne.....by.....Mavis Cheek...

knjiga je izvrsna...onako lagana....kad idete na plažu...wc...kava..i to.....ja čitam gdje god uhvatim....tako da je i na wc nosim sa sobom... Laughing
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime15.10.09 16:59

Siba Shakib - U Afganistan Bog dolazi još samo plakati ....potresna priča...o životu žena i djece ..bježanju..strahovanju....
poučna knjiga....
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime19.11.09 19:38

Louis de Vega - Božja tvrđava- roman o sv.Benediktu

Izvrsna knjiga kao i sve njegove ostale knjige, Drvo života, Koplje, Svjetlost..toplo ih preporućam svima koji vole povjesne romane...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:00

Niky je napisao/la:
Malo light knjige...sada za ljetne dane...

Seksualni život moje ujne.....by.....Mavis Cheek...

knjiga je izvrsna...onako lagana....kad idete na plažu...wc...kava..i to.....ja čitam gdje god uhvatim....tako da je i na wc nosim sa sobom... Laughing

To sam čitao..baš zabavna knjižica.. Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 73820
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:03

defintivno....i recepti za savršen brak ali ne sječam se tko je napisao isto light book..
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:13

da..

uf, baš mi ne ide beletristika u posljednje vrijeme...

Posljednje dobro što sam čitao je "Vrijeme nevinosti" od Orhan Pamuka..
Još sam pod dojmom..snažna knjiga, puna lijepih i pametnih misli..
____________

„Negdje usred dugoga vođenja ljubavi, oboje smo bili zadihani i zvan sebe, kad sam je, poljubivši joj znojna ramena i ušavši u nju s leđa, ugrizao za vrat i lijevo uho, dakle – u najsretnijem trenutku svoga života, naušnica na čiji izgled nikada nisam obratio pozornost, spala je s njezina lijepog uha na plavu plahtu. Kad je završilo to što nazivam najsretnijim trenutkom svoga života i došlo vrijeme da se razdvojimo, i dok se jedna naušnica skrivala između nas dvoje, u naborima plahte, Fusun me pogleda ravno u oči. „Moj život je neraskidivo povezan s tvojim“, rekla je tiho glasom“ ( str.84-85).
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:16

beletristiku čitam ljeti....orhan pamuka pročitala..izuzetan...nekima težak za čitati..meni sasvim lagan...
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:22

Niky je napisao/la:
beletristiku čitam ljeti....orhan pamuka pročitala..izuzetan...nekima težak za čitati..meni sasvim lagan...

Da, meni "vuče" na H.L.Borhesa..tu maštovitost i mističnost..osjeća se da je jako posvećen temi koju opisuje..
Negdje sam čitao i intervju s njim, za "Vrijeme nevinosti" strašno dugo i strašno intenzivno se pripremao..
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:25

mene ponekad posjeti na ruske pisce u svojim opisima..meni su oni osobno jako dragi..
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:28

Niky je napisao/la:
mene ponekad posjeti na ruske pisce u svojim opisima..meni su oni osobno jako dragi..

Ah, Dostojevskog sam pročitao complete..ostalo me baš nije dojmilo..
Baš bih mogao sutra u knjižnicu..
Imaš šta posebno za preporuku? Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 31382
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:32

meni je Idiot ostao u sječanju....za preporuku..hm...nemam kod sebe popis knjiga koje sam pročitala...voliš li Arthura Clarka i Steven Baxter...osobno volim najviše povjesne knjige, malo znansteven fantastike, nuklearne fizike.. i tako..
trenutno čitam Albert Sanchez Pinol - pandora u kongu..onako čitljivo...ali ništa posebno osim opisa afričkih plemena
Drag mi je James Rollins i njegove knjige pogotovo Amazona
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:36

Niky je napisao/la:
meni je Idiot ostao u sječanju....za preporuku..hm...nemam kod sebe popis knjiga koje sam pročitala...voliš li Arthura Clarka i Steven Baxter...osobno volim najviše povjesne knjige, malo znansteven fantastike, nuklearne fizike.. i tako..
trenutno čitam Albert Sanchez Pinol - pandora u kongu..onako čitljivo...ali ništa posebno osim opisa afričkih plemena
Drag mi je James Rollins i njegove knjige pogotovo Amazona

Pa iskreno, teško mi je reći što "konkretno" volim čitati..
Ovisi o raspoloženju, ali preferiram da je sadržaj kvalitetan..a to nije baš lako naći kad si pročitao brdo knjiga. Ali, to je tako..moraš pročitati puno da bi izabrao malo..
Ja u posljednje vrijeme čitam stalno iste knjige..desetak onih koji su TOP 10..
Ovo "Pandora u kongu"? Nikad čuo..potražit ću da vidim o čemu je riječ..
Volim nuklearnu / teorijsku fiziku, mogao bih otvoriti topic o tome..baš sam u posljednje vrijeme čitao dosta iz teorijske fizike..
[Vrh] Go down
Niky
VIP član
Niky


Female
Aries Rat
Broj postova : 13469
Godine : 40
Datum registracije : 07.07.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:40

slažem se ..ja sa sobom nosim popis jer mi se nekad zna dogoditi da posudim knjigu koju sam već čitala..
S.Weinberg je meni onako posebno drag...Kaos...prve tri minute...posljednje tri minute
James Lovelock - Geja , Osveta geje, jako zanimljive knjige...poučne što se tiče samog planeta i okoliša...
Richard Dawkin- Iluzija o Bogu i druge njegove knjige...to pamtim
[Vrh] Go down
californiamen
Totalno relaxiran
californiamen


Scorpio Broj postova : 2464
Godine : 123
Datum registracije : 17.11.2009

Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime20.11.09 0:49

Niky je napisao/la:
slažem se ..ja sa sobom nosim popis jer mi se nekad zna dogoditi da posudim knjigu koju sam već čitala..
S.Weinberg je meni onako posebno drag...Kaos...prve tri minute...posljednje tri minute
James Lovelock - Geja , Osveta geje, jako zanimljive knjige...poučne što se tiče samog planeta i okoliša...
Richard Dawkin- Iluzija o Bogu i druge njegove knjige...to pamtim

Da, Wainberg..čitao sam sve do čega sam mogao doći..ali i S.Hawkinga, R.Penrosea..
Zapravo, taj baš dio me najviše..o teoriji vremena, principima funkcioniranja svemira itd.
Nedostaje mi matematičko znanje, ali može se iščitati ako si dosljedan i uporan..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Knjigom na knjigu - chat topic   Knjigom na knjigu - chat topic - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Knjigom na knjigu - chat topic
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Ženski razgovori - chat topic
» Jay-Z izdaje knjigu
» Učenik premlaćen jer je zaboravio knjigu
» Rekorder tuži knjigu rekorda
» Koju ste knjigu posljednju kupili?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Kultura i umjetnost :: Književnost-
Forum(o)Bir: