Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Bademi štite srce i sprječavaju debljinu!

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Empty
PostajNaslov: Bademi štite srce i sprječavaju debljinu!   Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! I_icon_minitime23.11.11 18:19

Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Bademi


Rezultati najnovijeg istraživanja su pokazali kako su sirovi, neprženi bademi pravi saveznici u borbi protiv pretilosti, dijabetesa i bolest srca. Stručnjaci tvrde kako vlakna koja se nalaze u bademima zapravo blokiraju apsorpciju masti u organizmu te potiskuju apetit. Na taj način pojedinci lakše kontroliraju tjelesnu težinu, razinu kolesterola, ali i opće zdravlje srca.

No to nije sve! Istraživanje je pokazalo kako šaka badema dnevno može spriječiti dodatnu apsorpciju masti iz drugih namirnica konzumiranih tijekom dana, čime se smanjuje opća potrošnja kalorija. Osim toga, bademi uvelike doprinose osjećaju sitosti zbog prisutnosti proteina.

Zaključak glasi: svakodnevno umjereno konzumiranje sirovih badema ima vrlo pozitivan učinak na opće zdravlje. Znanstvenici su otkrili kako žene koje svakodnevno konzumiraju šaku badema imaju značajno višu razinu hormona pod nazivom kolecistokinin. On odmah aktivira osjećaj punine i zadovoljstva.
(DobreVijesti.info/Ordinacija.hr)

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
diya
Totalno relaxiran
diya


Female
Sagittarius Horse
Broj postova : 2371
Godine : 45
Datum registracije : 22.11.2011

Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Empty
PostajNaslov: Re: Bademi štite srce i sprječavaju debljinu!   Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! I_icon_minitime12.12.11 19:52

E super ovo nisam znala iako volim bademe i jedem ih skoro svaki dan, sad mi je lakše kad znam da ne debljaju veseli
[Vrh] Go down
http://klaudiyya.blogspot.com/
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Empty
PostajNaslov: Re: Bademi štite srce i sprječavaju debljinu!   Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! I_icon_minitime08.05.12 21:37

Citat :
svakodnevno umjereno konzumiranje sirovih badema ima vrlo pozitivan učinak na opće zdravlje

umjereno mozda ..al kad pocnes jesti ajd se zaustavi na par .... Smile al i to mi nekako ne zvuci bas da se ne deblaj od njih ...kad se zna koliko su kaloricni i masni ....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Empty
PostajNaslov: Re: Bademi štite srce i sprječavaju debljinu!   Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! I_icon_minitime08.05.12 23:32

..ma sve što su stari naši jeli je z a k o n, a ne ovo danas što mi jedemo. Kokice iz mikrovalne i sl budalaštine i onda smo bolesni, pa kako nečemo biti. Koliko sam kao dijete natucala koštica od kajsija i osušila i pojela, koliko djece to danas radi. Osim mojeg i susjdinih.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! Empty
PostajNaslov: Re: Bademi štite srce i sprječavaju debljinu!   Bademi štite srce i sprječavaju debljinu! I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bademi štite srce i sprječavaju debljinu!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U Japanu debljinu zabranili zakonom!
» Albanci vjeruju da ih plišane igračke štite od zla
» Srce
» Srce
» Srce

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Lifestyle :: Gastronomija :: Svaštara-
Forum(o)Bir: