Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kutak mira

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime19.10.11 21:15

Preporucujem stranicu

Kutak mira

stranica na facebooku

klik OVDJE i pridruzite se Smile


Sve se u zivotu desava iz nekog razloga, ko zna zasto je to dobro, i verujem u dobro, da dobro se dobrome vraca, ne zalim za ucinjenim ili neucinjenim koracima, jer svaki je korak koracan srcem, i verujem da sve dodje na svoje, da dodje bas onda kad sudbina to zeli!!! ♥️ N.A.




Kutak mira 299620_137499469683958_135114256589146_139766_1163783961_n



_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kutak mira Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime19.10.11 21:37

" U doba mog djetinjstva igrao sam se pošte: sakupljao sam lišće dok idem od škole do kuće. Svakom bih listu, uz osmijeh, nešto lijepo prišapnuo, najljepše što sam čuo i vidio tog dana. Sa druge strane lista šaptao sam adresu. Hiljade izmišljenih imena. Milione imena. Sve bih to onda zapečatio poljupcem. I puštao niz vjetar. "

Mika Antić !!
[Vrh] Go down
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime19.10.11 21:40

Uzmi osmjeh - Daruj ga onome ko ga nikad nije imao.
Uzmi zrak sunca - Učini da odleti onamo gdje vlada noć.
Otkrij izvor - Okupaj onoga ko živi u blatu.
Uzmi suzu - Položi je na lice onoga ko nikad nije plakao.
Uzmi hrabrost - Stavi je u dušu onoga ko se ne smije boriti.
Otkrij život - Pripovedaj o njemu onome ko ga ne može shvatiti.
Uzmi nadu - Živi u njenom svjetlu....N.A. ♥️ Smile plešu
[Vrh] Go down
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime19.10.11 23:18

" Covjek si po dusi a ne po tjelu. " - Rumi !!
[Vrh] Go down
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime20.10.11 19:33

Ne postoji ništa tako lijepo kao mamin zagrljaj. ~ Teri Giljemet !! ♥️♥️ Smile
[Vrh] Go down
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime22.10.11 14:37

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=138504436250128&set=pu.135114256589146&type=1&theater veseli sve ok I love you
[Vrh] Go down
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime22.10.11 21:45

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=138678966232675&set=a.135131746587397.19653.135114256589146&type=1&theater ljubi
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime24.10.11 9:31

..odličan kutak Ana, rado često navratim respect
[Vrh] Go down
marinela2208
Zagrijao tipkovnicu
marinela2208


Female
Cancer Buffalo
Broj postova : 622
Godine : 38
Lokacija : split
Datum registracije : 20.10.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime24.10.11 18:51

...oko mene mir.....tišina....zrak odiše svježinom....dok koračam stazom.....osjetim suho lišće pod nogama........sjedem na klupu....u parku....i slušam tišinu.....pomislih....napokon...imam mali kutak mira,na toj klupici u parku.... tajna
[Vrh] Go down
marinela2208
Zagrijao tipkovnicu
marinela2208


Female
Cancer Buffalo
Broj postova : 622
Godine : 38
Lokacija : split
Datum registracije : 20.10.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime25.10.11 12:28

U šumi jednoj...drvo dugo stoji i tisuće želja broji....tisuće naših dana kroji.....
a kad plodovi na zemlju padnu.....drvo ponosno uzvikne...... Najljepše su one želje što donose mudrost,zdravlje i veselje......pa nek tako bude......mudrost,sreća,zdravlje.mir n i naravno dobar zalogajčić..... naš život čine potpunim....zato neokljevajte......jer drvo želja svakodnevno podsjeća na istinu i mir........
[Vrh] Go down
marinela2208
Zagrijao tipkovnicu
marinela2208


Female
Cancer Buffalo
Broj postova : 622
Godine : 38
Lokacija : split
Datum registracije : 20.10.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime26.10.11 16:25

Sad kad nas vise nema zelim da znas: -Nisi prvi koji me nasmijao, ali si jedini s kojim sam djelila uzdahe izmedju dva osmijeha -Nisi prvi koji me poljubio, ali si jedini ciji trag usana bio je na meni i kada te nema -Nisi prvi cije su poruke punile inbox mog telefona, ali si jedini cije su mi poruke postale opsesija -Nisi prvi koji me zagrlio, ali si jedini cije narucje bilo je bijeg iz stvarnosti -Nisi prvi koji me uvrijedio, ali si jedini cije su rijeci dirnule ono najtanje u meni -Nisi prvi koji me povrijedio, ali si jedini zbog kojeg sam spoznala vrijednost suza i olakasanja koje one pruzaju -Nisi prvi s kojim sam se posvadjala, ali si jedini s kojim sam zeljela da je tih svadja sto manje -Nisi prvi s kojim sam se pomirila,ali si jedini kojeg sam nakon svakog pomirenja voljela jos i vise -Nisi prvi zbog kojeg sam lagala,ali si jedini zbog kojeg se izgovorenih lazi nisam stidjela -Nisi prvi koji me lagao,ali si jedini u cijim lazima uvijek i iznova trazila sam opravdan razlog -Nisi prvi za kojim sam razum izgubila,ali si jedini zbog kojeg sam izgubila i gazila samu sebe -Nisi prvi s kojim ne pricam,ali si jedini zbog kojeg kad ga nema pola mene fali -Nisi prvi uz cije ime stajala je rijec ?Ljubav?,ali si jedini kojeg sam njenim imenom zvala -Nisi prvi koji me imao,ali si jedini kojem bih dala sve -Nisi prvi koji mi je smisljao nadimke,ali si jedini cijim sam se nadimcima radovala kao malo dijete prvoj cokoladi -Nisi prvi kojeg sam izgubila,ali si jedini s cijim gubitkom ne znam kako da se pomirim -Nisi prvi kojem sam poklonila ?Volim te?,ali si jedini kojem ih je lako bilo dijeliti -Nisi prvi zbog kojeg mi je srce uzurbano kucalo,ali si jedini zbog kojeg jos uvijek kuca -Nisi prvi kojeg volim,ali si jedini koji mi je drazi od zivota I,znaj-- Nisi prvi za kojeg zivim,ali si jedini za kojeg bih umrla...
[Vrh] Go down
marinela2208
Zagrijao tipkovnicu
marinela2208


Female
Cancer Buffalo
Broj postova : 622
Godine : 38
Lokacija : split
Datum registracije : 20.10.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime26.10.11 16:29

Prema jednoj legendi postoji ptica koja pjeva samo jednom u svom životu, ljepše nego bilo koji drugi stvor na ovoj zemlji. Od trenutka kad napusti gnijezdo ta ptica traži trnovito drvo i nema mira dok ga ne nađe. Uvuče se među njegove divlje isprepletene grane i pjevajući nabode svoje tijelo na najduži i najoštriji trn. Dok umire njena bol prerasta u pjesmu daleko ljepšu od pjesme slavuja ili ševe. Cijena te predivne pjesme je život, ali čitav svijet zastaje da sluša, a Bog na nebu se osmjehuje.... jer ono najbolje što postoji može se dobiti samo po cijenu velike boli... ili bar tako kaže legenda.
[Vrh] Go down
marinela2208
Zagrijao tipkovnicu
marinela2208


Female
Cancer Buffalo
Broj postova : 622
Godine : 38
Lokacija : split
Datum registracije : 20.10.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime26.10.11 17:13

Proklet bio zauvijek prvi zanesenjak
Koji se u gluposti svojoj opi htijenjem
Da jalov čvor razmrsi, kom nema rješenja,
I da tajnu ljubavi miješa sa poštenjem

Ko o skladu mističnom uvijek nekom bunca
Gdje se mrak sjedinjuje sa svjetlošću vrelom
Neće ognjem ljubavi, tog crvenog sunca,
Nikada da ogrije obamrlo tijelo!

Ta opora jalovost vaših bludnih slasti
Kožu vam sasušuje, žeđ vaš jače mori,
I na vjetru pomamnom pohotne vam strasti
Ko stara se zastava vaša put vijori.

Kao vuci lutajte, duše raskalašne,
Daleko od naroda živih, pustinjama;
Idite za pozivom svoje kobi strašne,
Bježeći od beskraja koji je u vama!

Šarl Bodler
[Vrh] Go down
marinela2208
Zagrijao tipkovnicu
marinela2208


Female
Cancer Buffalo
Broj postova : 622
Godine : 38
Lokacija : split
Datum registracije : 20.10.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime26.10.11 17:15

U neka davna vremena živješe ljudi bistrog uma i plemenite duše. Lutali godinama po različitim krajevima tražeći mjesto za svoj dom. Kad dođoše do Velike Rijeke, riješiše da tu i ostanu. Podigoše svoje kuće, napraviše svoje selo, i izradiše veliko, brojno i zdravo potomstvo. Izabraše sebi i kralja po imenu Razum. Dobiše i vjeru, jezik i pismo. I tako nastade narod. Biješe nadaleko poznat po svojoj čestitosti i mudrosti.
Vrijeme je prolazilo. Život im biješe bogat. Ali sve što je dobro, privuče i zavidne ljude. Iz vrlo udaljenih krajeva, gdje su vladale nesloga i mržnja, a kraljica im bila Zavist, krenuše da napadaju ovaj narod. Rušili su im kuće, otimali djecu, palili knjige…
No, narod biješe hrabar i neustrašiv. Zato Zavist riješi da ubije Razum. Tako i bi. Narod osta bez kralja te odluči da vlast pripadne njegovoj ženi. Ona se zvala Čast. Imala je kćerku Slobodu i sina Život. I umjesto da bez razuma narod propadne, oni su sa Časti postali još jači. Čast je vladala pošteno i dostojanstveno. Bila je skromna, iskrena i pravedna. Kćerka joj je u svemu pomagala. Sloboda je bila najljepša djevojka na svijetu i voljena u narodu.
Zavist, već bijesna, pokuša da ubije i Čast, ali bez uspjeha. Zatim pokuša da otme Slobodu, ali je i ona bila neuhvatljiva. Narod ih je dobro čuvao, baš kao što se čuva najveći zavjet predaka. No, Zavist nije mirovala. Tražila je put do zla. Tako nagovori Život da se odrekne majke i sestre dobijajući za uzvrat obećanje – vječnu slavu i vlast. Život je povjerovao. Na prevaru zatvori Čast i Slobodu u kutiju zaborava. Postade kralj. Narod se uplaši novog kralja jer Život bez Časti i Slobode je Život sa strahom. Tada su istina i nada daleko, a tuga i zlo prve komšije. Zavist je imala kćerku Laž koja se po nagovoru majke uda za kralja. Uz nju Život postade još suroviji, a narod nesrećniji. Život i Laž dobiše kćerku Prevaru i sina Zaborava. Dođoše još crnji dani. Narod je propadao svakim danom sve više. Od razumnog, časnog i slobodnog, ostade samo prevareni narod. I – zaboravljen.
Ne prođe mnogo, a Zavist odluči da ode odatle jer više nije imala na čemu da im zavidi. Sa njom odoše i kćerka Laž i unuk Prevara jer im je, ovakav kakav je, Život dosadio. Kad je kralj ostao sam, sa sinom Zaboravom, osjeti neizmjernu tugu i pokajanje za ono što je učinio svom narodu, te pade u postelju. Sin se sažali nad svojim ocem te odluči da nađe kutiju zaborava. Nije je bilo teško naći.
Bila je na putu, zaboravljena. Obradovao se, ali ju je uzalud pokušavao otvoriti. Sjedio je tužan danima pored očeve postelje nadajući se da će nekim čudom ozdraviti.
Jednog dana vidje ga mali dječak zlatne kose i upita ga:

“Poznaješ li ti Čast i Slobodu?”

[Vrh] Go down
marinela2208
Zagrijao tipkovnicu
marinela2208


Female
Cancer Buffalo
Broj postova : 622
Godine : 38
Lokacija : split
Datum registracije : 20.10.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime26.10.11 17:40

Ovih 7 "zapovijedi" su mi zgodna:

1.POZITIVNO RAZMIŠLJATI
Spoznati da je sve dobro, jer sve želi samo meni služiti i pomoći. Pažljivo i obzirno ići kroz život. S pregršt humora i povjerenja, opušteno činiti što se mora činiti. Sa zahvalnošču spoznavati iza pojavnosti i skriveno živjeti u ponoći postojanja.

2. POZITIVNO OSJEĆATI
Otvoreno i uravnoteženo primati ljude onakvim kakvi jesu. S puno povjerenja i pouzdanosti suoćavati se sa svojim osjećajima i osjećati se vrijednim života u punoći. Život samo promatrati, ne mjeriti mu vrijednosti i lijepo dopustiti da se dogodi ispravno.

3. POZITIVNO HTJETI
Htjeti učiti i htjeti razumijeti, Htjeti se ispričati i htjeti samo ispravno činiti. Htjeti što se treba! Željeti ćuti što želi život i htjeti osloboditi vlastitu volju i htjeti ispuniti vlastitu volju!

4. POZITIVNO GOVORITI
Naučiti se jasno izražavati i zaustaviti inflaciju riječi. Ne davati netraženi savjet i naučiti šutjeti. Biti iskren riječju i dijelom i davati darove u obliku riječi. Ohrabriti, utješiti i riječi upotrebljavati samo sa pomaganje, zahvaljivanje i blagoslivljanje.

5. POZITIVNO DJELOVATI
Djelovati promišljeno, istančano i obazrivo. Biti ljubazan, konstruktivan i spreman za pomaganje. Ostati pouzdan, pun obzira i ustrajan i neovisan o očekivanjima drugih. Ostati svjestan odgovornosti i samosvjestan u svemu što radim. Učiti druge i prihvaćati učenje drugih i prema "unatrašnjem vodstvu" činiti ono ispravno u pravom trenutku. Također svjesno i umjereno jesti ono što je ispravno. Veselo i slobodno poštovati i slobodu drugoga.

6. POZITIVNA SVIJEST
U spoznaji istine i stvarnosti biti harmoničan, nesebičan i skriven. Redovito se povlačiti u mir i uzimati si vremena za meditaciju i molitvu. Cjelokupno postojanje usmjeriti na najviše. Živjeti duhom u sadašnjosti i životom ispunjenim smislom.

7. POZITIVNO ŽIVJETI
Pridržavati se duhovnih zakona, kroz život ići bez briga i opušteno. Njegovati skladne odnose i radovati se i malim stvarima. Rado živjeti, ali u svakom trenutku biti spreman otići. Ali dok god živim, živjeti razumno, uzorno i zdravo. Cjelokupno postojanje usmjeriti na najviše i spoznavati Boga u svemu.
[Vrh] Go down
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime26.10.11 19:54

Ljepi i od srca pozdrav cure moje Smile Hvala Kikice što ti se sviđa jako sam veseli Marinela ostavila si me bez riječi...predivno mi je sve što si napisala Hvala puno velikiii kissi za vas!
[Vrh] Go down
anna79
Početnik
Početnik
anna79


Female
Leo Goat
Broj postova : 70
Godine : 44
Datum registracije : 17.09.2011

Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime26.10.11 20:05

duga Znam da me Bog stavlja u oganj kušnje. Prihvatio sam udarce koje mi život zadaje i ponekad se osjećam hladno i neosjetljivo poput vode koju čelik izlaže mukama. Ali jedino što molim jest : Bože moj, ne odustaj dok ne poprimim oblik koji od mene tražiš. Čini što smatraš najboljim, koliko god dugo želiš, ali nikada me nemoj odbacitit. (Paulo Coehlo) ♥️
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kutak mira Empty
PostajNaslov: Re: Kutak mira   Kutak mira I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kutak mira
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Centar mira i harmonije
» Meditacijom do unutrašnjeg mira
» Kosova oaza mira
» Malo dvorište, velika oaza mira
» Mira Furlan nema razloga kriti godine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Partnerstvo, sponzori i oglasi :: Razmjena bannera, linkova i reklame vaših foruma-
Forum(o)Bir: