Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći

Go down 
Autor/icaPoruka
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći Empty
PostajNaslov: Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći   Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći I_icon_minitime01.08.11 13:36

Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći 76752_961136692

Bio je među prvim pjevačima koji su spajali jazz s prepoznatljivim zvucima folklora
Pjevač Ljubiša Stojanović Luis (59) poginuo je jutros oko pet sati u lančanom sudaru na putu Bačka Topola - Feketić, dok je šestoro lica teže i lakše povrijeđeno.
U saobraćajnoj nesreći povrijeđen je i mađarski državljanin, koji je bio u automobilu s poznatim srbijanskim pjevačem. Uzrok nesreće još nije poznat.

Luis se muzikom bavio od 1970. godine. Nadimak je dobio još kad je imao devet godina, jer je veoma uspješno izvodio pjesme Louisa Armstronga.

Bio je među prvim pjevačima koji su spajali jazz s prepoznatljivim zvucima folklora. Zvanično priznanje za začetnika etno popa dobio je 1994. godine.

U svojoj dugogodišnjoj karijeri višestruko je nagrađivan zlatnim plaketama, oskarima popularnosti, dijamantnim, zlatnim i platinastim pločama.

Tvorac je mnogobrojnih hitova među kojima su "Dunjo moja", "Sve se osim tuge deli", "Obriši suze, mala moja", "Ciganski san", "Opa, opa", "Slike u oku"...

izvor


_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći Empty
PostajNaslov: Re: Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći   Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći I_icon_minitime01.08.11 13:37

Reakcije na vijest o smrti Ljubiše Stojanovića Luisa



Stojanović: Poginuo u lančanom sudaru
Bili smo krasni prijatelji. Sve kolege su ga voljele, kaže Hanka Paldum
Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo je jučer ujutro u lančanom sudaru nekoliko automobila između Feketića i Vrbasa u Srbiji. Kako je javila agencija Beta, u lančanom sudaru poginuo je i jedan državljanin Mađarske, čiji identitet još nije utvrđen. U nesreći je povrijeđeno šestero osoba. Najteže povrede zadobili su majka i dvoje djece iz drugog automobila. Troje Luisovih saputnika lakše je povrijeđeno i pušteno na kućno liječenje nakon što im je pružena ljekarske pomoći.

Jedan od muzičara koji je bio s Luisom u trenutku nesreće, rekao je za srbijanske medije da ne zna kako je došlo do nesreće, jer su u tom momentu spavali svi putnici u automobilu, koji je vozio pjevač.

Strašan čovjek

Vijest o smrti poznatog pjevača šokirala je mnoge njegove kolege u Srbiji, ali i u našoj zemlji i regionu. Hanka Paldum bila je veoma potresena nakon što je doznala tužnu vijest.

- Bili smo krasni prijatelji. Izuzetno sam cijenila njegovo pjevanje i sve što je uradio tokom karijere. Strašno mi je žao, baš me je potreslo. Maloprije, evo, šaljem poruke prijateljima da im čestitam ramazan i onda me ta vijest tako presječe. Voljele su ga sve kolege, imao je tu harizmu, zračio je pozitivnom energijom, bio je veoma druželjubiv - kaže Paldum.

Haris Džinović bio je, u najmanju ruku, zaprepašten informacijom o pogibiji Ljubiše Stojanovića Luisa:

- Ma šta mi kažeš?! Poginuo, kad, gdje?! Jao, tuge goleme! Volio sam ga kao brata, bili smo veliki prijatelji. Strašan čovjek... Pokoj mu duši - govori Džinović.

Školski drugovi

Sarajevski džez pijanista Sinan Alimanović bio je, također, dobar prijatelj s Luisom, stoga je s velikom tugom primio vijest o njegovoj smrti.

- Luis je bio moj školski drug u Srednjoj muzičkoj školi u Nišu. Sjećam se da je baš u tom periodu naše rane mladosti i dobio nadimak Luis, jer je odlično izvodio pjesme Luisa Armstronga. I poslije škole putevi su nam se često ukrštali tako da smo ostali u kontaktu. Imao je specifičan stil, koji ga je odvajao od ostalih. Bio je, stvarno, jedan fin i dobar čovjek, veoma mi je žao - kaže Alimanović.

Šestero djece

Ljubiša Stojanović Luis rođen je 25. juna 1952. godine u Leskovcu, a muzikom se bavio od 1970. godine. Bio je među prvima na muzičkoj sceni bivše Jugoslavije koji je kombinirao džez sa srbijanskim folklorom, a 1980. godine snimio je prvi album pod imenom "Ne kuni me, ne ruži me, majko", koji je ostvario veliki tiraž. Kako su se redali novi albumi, tako su pristizala i nova priznanja: zlatne plakete, oskari popularnosti, zlatne, platinaste i dijamantske ploče... Ukupno je izdao 14 albuma.

Luis je iza sebe ostavio šestero djece. Nakon prvog braka sa suprugom Nevenom, u kojem je dobio sina Miodraga (37), pred oltar je otišao s izabranicom Dubravkom, koja mu je rodila kćerku Maju (28) i sina Marka (27). Nakon što je i njegov drugi brak doživio krah, pjevačevo srce osvojila je 19 godina mlađa Silvana Stojnić, s kojom ima sinove Andreja (7) i Sergija (5) i kćerkicu Elu Mitu (2).

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
 
Pjevač Ljubiša Stojanović Luis poginuo u saobraćajnoj nesreći
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» U saobraćajnoj nesreći poginulo 30 članova iste porodice
» Mladoženja poginuo u prometnoj nesreći
» U nesreći poginuo talijanski bračni par, obitelj u šoku
» "Prljavci" povrijeđeni u saobraćajnoj nesreći
» Uhapšen pjevač Tarkan pod sumnjom da je povezan s dilerima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Estrada-
Forum(o)Bir: