Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kausticna soda

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Kausticna soda Empty
PostajNaslov: Kausticna soda   Kausticna soda I_icon_minitime27.06.11 21:30

gde ima kupiti kausticnu sodu u srbiji ili u hrvatskoj pa da porucim treba mi za ciscenje delova hvala unapred ;)
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kausticna soda Empty
PostajNaslov: Re: Kausticna soda   Kausticna soda I_icon_minitime28.06.11 14:46

Kakva je to soda..izvini ako sam neznalica ali nisam čula za taj naziv nikada i za čega se ona upotrebljava?
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Kausticna soda Empty
PostajNaslov: Re: Kausticna soda   Kausticna soda I_icon_minitime30.06.11 22:46

to je najjača najopasnija sodan na svetu udahneš ono njeno isparenje pogore ti glasne žice i ne možeš da govoriš prsne ti na prst ostajes bez prsta toliko je jaka

a koristi se za čišćenje metala kad metal korodira ili je prljav onda se on provuče kroz kaustičnu sodu i izađe beo kao da je nov posle se provuče kroz čistu vodu da možeš da uhvatiš da ti ne pogori ruke i odma špricaš u zaštitnu boju i farbaš

UPOZORENJE AKO NEKO PLANIRA DUGO DA RADI SA KAUSTIČNOM SODOMNABAVITE OPREMU KAO ŠTO JE JA IMAM JER ONA ISPARENJA KADA SE UDIŠU KROY NOS RAZMASTE PLUĆA I ZA MESEC DANA UMIRE ČOVEK


ja radim zato što imam opremu inače nebi ni pomislio e sad gde ima da se kupi kaustična soda ona se rastvara u vodi i u metalnoj posudi kadi ili tako nešto jede plastiku drvo sve osim metala e sad mi vi kažite gde mogu da je nabavim pošto imam gomilu delova da čistim

a vi ako cete da radite sa njom samo opreyno molim vas


Kausticna soda 148_289_big52710829


Namena : koristi se za beljenje i bojanje, pri rafinaciji ulja, u proizvodnji sapuna, hartije, boja, veštačke svile itd.



Sastav : Kaustična soda (NaOH) je kristalna supstanca koja brzo apsorbuje vodu iz vazduha. U vodi se lako rastvara uz izdvajanje znatne količine toplote. Vodeni rastvor je ljigav, korozivan i ima svojstva jake alkalije.



Zaštitne mere : Pri radu sa kaustičnom sodom obavezno koristiti zaštitnu opremu (zaštitne rukavice, naočare i zaštitnu masku) jer je vrlo otrovan.



Skladištenje : Vrlo je hidroskopan, zato je neophodno lagerovati ga u suvoj prostoriji.



Rok upotrebe : neograničen

[Vrh] Go down
Sponsored content





Kausticna soda Empty
PostajNaslov: Re: Kausticna soda   Kausticna soda I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kausticna soda
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Sport, automobilizam i navijači :: Auto-moto svijet-
Forum(o)Bir: