Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

  Jutarnje mučnine u trudnoći

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Ketica
Ljubitelj foruma
Ketica


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 4357
Godine : 34
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 10.12.2010

 Jutarnje mučnine u trudnoći Empty
PostajNaslov: Jutarnje mučnine u trudnoći    Jutarnje mučnine u trudnoći I_icon_minitime06.02.11 23:52

 Jutarnje mučnine u trudnoći Mx150_20090309152324_jutarnje-mucnine-u-trudnoci

Jutarnje mučnine samo su dio onoga što ćete vjerojatno osjetiti, a što se naziva tim pojmom.
Jutarnje mučnine u trudnoći



Termin jutarnje mučnine pomalo je nespretan jer se ne događaju samo ujutro, a s druge strane do povraćanja može doći i bez prethodne mučnine.

Takav osjećaj vezan je uz promjene s hormonima, a neka znanstvena istraživanja kažu da je povraćanje i prirodni način obrane tijela u trudnoći od namirnica koje mu ne odgovaraju.

Ipak, mučnine se zaista pojavljuju najčešće ujutro jer je razina hormona najveća ujutro, a zbog praznog želuca su izraženije ujutro.

S druge strane neke žene osjećaju kako „im je zlo“, ali se ne mogu ispovraćati.

Zbog svega navedenog morate znati kako su jutarnje mučnine samo dio onoga što ćete vjerojatno osjetiti, a što se naziva tim pojmom.

Ako ne možete jesti dovoljno zbog mučnina koje osjećate nemojte brinuti kako će bebi nešto nedostajati. Ona će crpiti energiju i nutrijente za svoj razvoj iz vaših nakupljenih zaliha. Zbog toga je važno stalno se zdravo hraniti, a ne samo za vrijeme trudnoće.

Mučnine se ne mogu potpuno izbjeći,ali se mogu ublažiti. Sami ćete otkriti što vama pomaže.

- Jedite redovito manje količine hrane, tako da želudac nikad nije prazan.

- Stalno pijuckajte vodu.

- Više spavajte i odmarajte se.

- Smanjite kavu i izbacite alkohol.

- Budite što više na svježem zraku.

- Pomoći će vam hrana s kvascem u sebi poput kruha i peciva.

izvor
[Vrh] Go down
http://uradilako4you.forumcroatian.com/
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

 Jutarnje mučnine u trudnoći Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje mučnine u trudnoći    Jutarnje mučnine u trudnoći I_icon_minitime10.02.11 17:23

Sreča moja ja ih nisma imala ..dva ili tri puta mi je navečer bilo mučno i to je sve. Baš mi je bila predivna trudnoča respect
[Vrh] Go down
 
Jutarnje mučnine u trudnoći
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Promjene na tijelu u trudnoći za koje morate znati
» Vodene kozice u trudnoći
» Je li dozvoljena masaža u trudnoći?
» Njega kose u trudnoći
» Istine i zablude o trudnoći i trudnicama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Obitelj, dom, kultura življenja :: Obitelj i prijatelji :: Sve o trudnoci i bebama-
Forum(o)Bir: