Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Videoigrice izazivaju depresiju

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Videoigrice izazivaju depresiju Empty
PostajNaslov: Videoigrice izazivaju depresiju   Videoigrice izazivaju depresiju I_icon_minitime21.01.11 9:38

Videoigrice izazivaju depresiju GetImage

Istraživanje provedeno na 3.000 učenika pokazalo je porazne rezultate – videoigrice stvaraju tinejdžere koji su depresivni i razvijaju druge psihičke poremećaje
Istraživanje je provedeno u Singapuru, a rezultati su tiskani u američkm časopisu Pediatrics.

Pokazalo se da djeca koja su impulzivnija i neugodno im je u društvu drugih tinejdžera češće i više igraju videoigrice. U prosjeku su igrali 31 sat videoigrica tjedno. Nakon dvije godine ponovno su ih liječnici promatrali i otkrili da ih je većina razvila određeni oblik depresije , ali i drugih psihičkih poremećaja poput nervoze i fobija. Uz ovo, ovi su tinejdžeri imali slabije ocjene u školi te su se lošije slagali s roditeljima od tinejdžera koji nisu tako puno igrali igrice.

Dr. Gentile koji je sudjelovao u provedbi istraživanja smatra kako tinejdžeri koji već imaju određenih problema, kao što su impulzivnost, socijalna neosjetljivost i neprilagodljivost često igraju videoigrice i pretvaraju se u tzv. patološke igračke. No, upravo igrice pojačavaju te poremećaje, prije svge depresiju i izlolaciju te ih stvaraju još vidljivijima i prisutnijima.

Pokazalo se i da tinejdžeri koji su mnogo vremena igrali videoigrice, a potom su to smanjili, patili su od slabijih oblika depresije i ostalih psihičkih poremećaja.

Dakle, smatraju liječnici, treba limitirati sate za igranje videoigrica te uz njih svakako izlaziti van, baviti se fizičkom aktivnoću i družiti se s prijateljima.
Tportal.hr
[Vrh] Go down
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Videoigrice izazivaju depresiju Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice izazivaju depresiju   Videoigrice izazivaju depresiju I_icon_minitime13.02.11 23:55

Citat :
Uz ovo, ovi su tinejdžeri imali slabije ocjene u školi te su se lošije
slagali s roditeljima od tinejdžera koji nisu tako puno igrali igrice.

No, upravo igrice pojačavaju te poremećaje, prije svge depresiju i izlolaciju te ih stvaraju još vidljivijima i prisutnijima.

Pokazalo se i da tinejdžeri koji su mnogo vremena igrali videoigrice, a
potom su to smanjili, patili su od slabijih oblika depresije i ostalih
psihičkih poremećaja.

jel se u ovom tekstu misli da je ovako baš kod svakoga?ili?kod mene recimo nije.men je draže izać vani nalokat se i napravit njesra il izać vani i zezat se s ekipom nego sjest za komp i igrat.al isto tako obožavam igrat to jest itekako Smile ,al ipak draže mi je bit vani.u mene recimo igre služe da se ispušem.ček jel bolje da sjednem 1-2-10 sati pa igram far cry 2,doom 3,call of duty pa da se tako ispušem i olakšam si nego da dođem bjesan vani il bilo gdje pa da onda njesra napravim???to mene opušta tako da ne djeluje na svakoga isto.kad puknem jednostavno sjednem koji sat,malo ubijam virtualne ljude,zatučem ih palicom i onda sam wuiiiiiiiiiiiiii olakšan i lakše i bolje komuniciram sa svima...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Videoigrice izazivaju depresiju Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice izazivaju depresiju   Videoigrice izazivaju depresiju I_icon_minitime14.02.11 0:02

e da,ovo je slika iz igre The Chronicles Of Riddick,nasilna pucačina i strašna mjestimično...zašto su baš tu sliku stavili?zašto nisu stavili npr Age Of Mythology?puno ljudi puca na igre a na ostalo niko niš.čito sam u bug-u jednom starom da roditelji više brinu DA LI IM dijete IGRA NA KOMP OPĆENITO (nebitno je li to pucačina,trka) nego oće li ga na ulici u večernjem izlasku premlatit,oće li se nalokat tolko da će past u alkoholnu komu itd...a ona glupača bivša prva dama SAD-a je angažirala ZARAZNI odjel da ispita kako igre djeluju na koga,sad,koji zarazni odjel nemam pojma...mislim da je od svjetske zdravstvene organizacije
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Videoigrice izazivaju depresiju Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice izazivaju depresiju   Videoigrice izazivaju depresiju I_icon_minitime10.07.11 12:23

znam zato ih i ne igram
[Vrh] Go down
Sponsored content





Videoigrice izazivaju depresiju Empty
PostajNaslov: Re: Videoigrice izazivaju depresiju   Videoigrice izazivaju depresiju I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Videoigrice izazivaju depresiju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Nezdrava prehrana odgovorna za žensku depresiju
» Izazivaju li sapunice moždanu smrt?
» Istraživanje: Autizam izazivaju otrovne hemikalije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Tehnologija :: Informatička tehnologija :: Video igre-
Forum(o)Bir: