Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Biti glup i živjeti u neznanju

Go down 
+6
Besna_glista
RiinO
mobile
bodomiere
Blizanka
Kikica
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 12:49

,,Najveći problem roditelja jest što misle da znaju što je najbolje za njihovo dijete. Često griješe. Ponekad su i u pravu, kao što je to slučaj s kineskim pjesnikom Su Tung Poom (1036.-1101.), koji je gotovo prije tisuću godina napisao ovu pjesmu:

Prigodom rođenja mog sina

Kad se sin rodi
obitelj želi da bude pametan.
Ja sam svojom pameću
potratio cijeli život;
i preostaje mi samo nada da će mi sin
biti glup i živjeti u neznanju.
Onda bi živio mirnim životom
postavši ministar na carevu dvoru.''

A. Brahm, Krava koja je plakala

biste li svom djetetu poželjeli da bude glupo i živi u neznanju, kao preduvjet njegove sreće i mira?


Zadnja promjena: Hot chili Yana; 27.12.10 13:26; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 13:01

Ne nikada.
Iako zbilja nije lako imati imalo mozga u glavi..znaš sve i svašta i to večinom otežava život. Još ako u životu i promašiš školovanje, pa s mozgom kojeg imaš moraš slušati druge kako ti zapovjedaju..zato da bi donio kući kruh.

Lakše je biti malo manje pametan..odeš odradiš svoje..dođeš kući s posla, uzmeš novine ili daljinski..pročitaš naslove i pregledaš slike i čekaš klopu i čekaš plaču svaku mjesec. Kupuješ sve na kredit..ne moraš mozgati kako da skupiš novac da ne moraš na kredit..jer si navikao da ga nemaš.

To je samo pogled iz jednog kuta.
Moj muž zna imati problem i sanjati ga dok sppava..da bi se ujutro probudio s riješenjem.

Neka mu tko god dijeli pamet..ali nebih da moram tj mogu cijelu noć mozgati i razmišljati i problemima zaboravio
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 13:08

a ne bih ni ja...ne bih...iako sam mnogo puta znala pomisliti: joj da sam bar glupa, manje bi razmišljala....

možda je od tog kineskog pjesnika bilo plemenito i nesebično što je poželio da mu sin bude glup i živi u neznanju, ali ja ne mogu tako...

jer život je borba. to je činjenica. a dobar ratnik ili vojskovođa, svejedno, ipak treba imati nešto u glavi... ;)
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 13:14

Istina..često se dovedemo u situacije kada se treba izvući iz njih razmišljanjem. A opet nebi došlo do njih da se nismo s nekim kombinacijama u njima našli.
Ja volim što je takav kakav je..možda imam neodsttataka..ali neke sam si sama napravila..jer mi je tako lakše..a oopet kada mi treba jako brzo mi proradi Laughing

Ako može dam joj svoju pamet..samo neka ga ona ipak malo više koristi ood mame.
A preduvijek sreće i mira nije vezan samo za kvocijent..več i za duševni mir..kolikoo smo voljni stvari prihvatiti takvim kakve jesu..ako ih več ne možemo promijeniti..
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 13:21

točno. i za postizanje duševnog mira, unutarnjeg mira, treba imati isto tako nešto u glavi. težak je put do toga da postignemo unutarnji, duševni mir...i samo mogu svom djetetu prenijeti želju da krene tim putem...
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 13:23

Baš tako..njima će biti lakše jer pokazane su im smjernice što i kako.
Ja tek sada sa 30 mogu reći da sam mirna. Oni to možda več imaju u sebi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 14:16

Zanimljivo,

prije nego sto dam odgovor na tvoje pitanje Yano, moram baciti neki komentar...

Sta znaci biti pametan a sta biti glup? Ko to odredjuje ko je pametan a ko glup?

Koliko ja znam ne postoji nikakva mjera za pamet i glupost, nego se svodi na nasu krajnje subjektivnu ocjenu, pa kazemo za nekoga(prema nekim nasim kriterijumima) da je glup ili pametan. Dali smo objektivni u tome? Dali smo u tim procjenama objektivni prema sebi?

Po meni to je cista subjektivna procjena...i vrlo rijetko realna.

Niti je zivot ministra na carevom dvoru apriori miran, niti je "protracen" zivot(ma sta to znacilo) apriori los...

Ja bi svome djetetu pozelio da nadje svoj put, ma kakv on bio.
A sebi bi pozelio da to isto dijete ne opteretim svojim zeljama, stremljenjima, htijenjim...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 15:33

vitez je napisao/la:

Koliko ja znam ne postoji nikakva mjera za pamet i glupost, nego se svodi na nasu krajnje subjektivnu ocjenu, pa kazemo za nekoga(prema nekim nasim kriterijumima) da je glup ili pametan. Dali smo objektivni u tome? Dali smo u tim procjenama objektivni prema sebi?

Po meni to je cista subjektivna procjena...i vrlo rijetko realna.

a postoje neki testovi inteligencije, čini mi se ;)

ne mislim ovdje na testove inteligencije koje ispunjavamo na netu radi zabave, nego na testove inteligencije koje smo, ovisno o situaciji (naprimjer kod zapošljavanja), svi jednom ispunili u životu....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 15:55

Biti glup i živjeti u neznanju  648851 Biti glup i živjeti u neznanju  648851 Biti glup i živjeti u neznanju  648851 Biti glup i živjeti u neznanju  648851
tacno je da postoje testovi inteligencije, ali oni odredjuju samo koeficijent inteligencije, i njegovi razultati mogu pokazati da je neko manje ili vise inteligentan.(ne postoji suprotan pojam od inteligentan, samo u vecoj ili manjoj mjeri inteligentan)

s druge strane su pamet i glupost..suprotstavljeni i jako apstraktni pojmovi...

postoje jako inteligentni ljudi koji nisu u stanju, nisu sposobni ili nisu dovoljno pametni da iskoriste taj svoj potencijal...
isto tako postoje oni koji su manje inteligentni a sposobni, ili dovoljno pametni da do maksimuma iskoristw to sto imaju pa cak i vise....

nikako se ne mogu poistovijetiti pamet i inteligencija....bar po meni
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 16:09

a dobro, prema nekim shvaćanjima inteligencija i pamet su sinonimi, prema nekim drugim shvaćanjima nisu i tako se možemo vrtiti u krug ;)

uglavnom, mislim da sam bila jasna u uvodnom postu....
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 16:13

ma dobro, i ja sam dao jasan odgovor, sve je tu jasno...

sto se tice inteligencije i pameti, tesko da ces od onoga ko te testira (psiholog najcesce) cuti da ce upotrijebiti to "pametan" ili "glup" Biti glup i živjeti u neznanju  41576

bar ja nisam imao priliku, a testiran sam nekoliko puta od strane ispiraca mozgovaBiti glup i živjeti u neznanju  12363
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime27.12.10 16:20

ne bih nikad pozeljela da mi dijete zivi u neznanju i da bude glupo... zelim da misli svojom glavom i da se bori..vjerujem da ce se snaci i biti spremno na izazove u zivotu uz pomoc svoje inteligencije..

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Biti glup i živjeti u neznanju  Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
bodomiere
Ljubitelj foruma
bodomiere


Male
Sagittarius Horse
Broj postova : 3910
Godine : 33
Lokacija : Kaštel Sućurac
Datum registracije : 30.05.2010

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime03.01.11 17:48

Citat :
Najveći problem roditelja jest što misle da znaju što je najbolje za njihovo dijete. Često griješe. Ponekad su i u pravu

Citat :
biste li svom djetetu poželjeli da bude glupo i živi u neznanju, kao preduvjet njegove sreće i mira?

roditelji ne znaju uvijek kako je šta kad dobro za njihovo dijete,ali kad nešto znaju 100 % kao npr 1+1=2 to je druga stvar.al kad se prave pametni jer misle da je dobro a kad dijete moli preklinje za drugo i objašnjava ko budala a na kraju ništa,i onda kad shvate da su pogriješili onda nikom niš...bolje je možda pustit dijete da se nekad malo i opeče bar će 100 % naučit šta smije šta ne smije šta će mu naškodit.
nikad ne bi pustio da mi dijete bude glupo i živi u neznanju.ako znaš neke stvari stvorit ćeš si sreću i mir,a ako ne...to je samo prividna sreća i mir...kao u filmu stepfordske supruge...
[Vrh] Go down
http://dzungla-forum.forumcroatian.com/
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime03.01.11 19:05

vitez dobro si to napiso.. bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime07.01.11 14:10

tija je napisao/la:
vitez dobro si to napiso.. Biti glup i živjeti u neznanju  477390

hvala Tija Biti glup i živjeti u neznanju  457257 ...jednostavno mislim da olako dajemo kvalifikacije da je neko glup a neko pametan...nije sve tako jednostavno Biti glup i živjeti u neznanju  41576
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime07.01.11 14:16

sve je jednostavno, samo mi kompliciramo. istina je uvijek jednostavna.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime07.01.11 14:20

istina mozda jeste, ali pamet i glupost nisu Biti glup i živjeti u neznanju  12363 nikome na celu ne pise IQ
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime07.01.11 14:24

na žalost, tako je. zato i dolazimo u zabludu, često.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime07.01.11 14:28

Biti glup i živjeti u neznanju  477390 Biti glup i živjeti u neznanju  477390 Biti glup i živjeti u neznanju  477390 bravo Iano ali i u jednom i u drugom smjeru ....i to je poenta onoga sto sam zelio reci Biti glup i živjeti u neznanju  71877
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime07.01.11 14:30

ti si, možda, sumnjao u moju inteligenciju? Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime07.01.11 14:32

Hot chili Yana je napisao/la:
ti si, možda, sumnjao u moju inteligenciju? Biti glup i živjeti u neznanju  765814

Biti glup i živjeti u neznanju  648851 Biti glup i živjeti u neznanju  648851 Biti glup i živjeti u neznanju  648851 Biti glup i živjeti u neznanju  648851 e as me zanima odakle li si to izvukla? Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363 Biti glup i živjeti u neznanju  12363

ako u nesto nisam sumnjao ovdje onda je to tvoja inteligencija Biti glup i živjeti u neznanju  41576 Biti glup i živjeti u neznanju  0450
[Vrh] Go down
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime26.04.11 21:11

to je mnogo primitivno da zivis u neznanju
[Vrh] Go down
RiinO
Početnik
Početnik



Male
Sagittarius Pig
Broj postova : 33
Godine : 28
Datum registracije : 08.08.2012

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime12.10.12 20:15

Zanimljivo je ovo sto sam ovde pricota,mada ja nemam takvih problema
[Vrh] Go down
Besna_glista
Zagrijao tipkovnicu
Besna_glista


Female
Gemini Dragon
Broj postova : 496
Godine : 59
Datum registracije : 17.02.2013

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime15.03.13 10:28

..chinjenica je da chovek puno uchi i nauchi o zhivotu ali ipak umre glup..to je poslovica rodjena iz naroda koja nosi duboku istinu..evo da ne kazhete da filozofiram,naveshcu vam neke primere..

..svima nam se desi da saznamo neke novine iz oblasti za koju se smatramo eksperti..mnoge stare domacice dodju do nekog saznanja iz kuvanja a mislile su da su tu neprevazidjene,tako i u drugim oblastima..chovek treba da uchi i da skuplja kako znanja tako i saznanja o novim stvarima..
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime24.03.13 1:04

covjek se uci cijei zivot i umre ko budala...to stoji...medjtim ako nesto ne znas, treba priznati i ne stiditi se...ne mozemo sve znati...mi mozda svi znamo od svega samo 1% da nismo ni svjesni toga...dok u glavama mislimo da smo Boga za bradu uhvatili...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Biti glup i živjeti u neznanju  Empty
PostajNaslov: Re: Biti glup i živjeti u neznanju    Biti glup i živjeti u neznanju  I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Biti glup i živjeti u neznanju
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kriminalno glup kriminalac: Mladić pokušao opljačkati policijsku postaju
» Živjeti u harmoniji s pustinjom
» Može li mozak živjeti bez tijela?
» Gay svećenici u Bavarskoj mogu živjeti s partnerima
» Najopasnije je živjeti u Puli i Slavonskom Brodu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: