Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Odnos službenika prema građanima

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime15.12.10 11:01

Etičkim kodeksom državnih službenika propisano je:

ODNOS SLUŽBENIKA PREMA GRAĐANIMA

Članak 8.
U odnosu prema građanima službenik postupa profesionalno, nepristrano i pristojno.
Službenik u obavljanju dužnosti primjenjuje stručno znanje na takav način da građanima pomaže u ostvarivanju njihovih prava, postupajući pritom u skladu s načelom zakonitosti i načelom zaštite javnog interesa.

Članak 9.
U službenom ophođenju s građanima službenik se služi hrvatskim jezikom i razumljivim rječnikom.

Članak 10.
Službenik postupa jednako prema svim građanima, bez diskriminacije ili povlašćivanja na osnovi dobi, nacionalnosti, etničke ili socijalne pripadnosti, jezičnog i rasnog podrijetla, političkih ili vjerskih uvjerenja ili sklonosti, invalidnosti, obrazovanja, socijalnog položaja, spola, bračnog ili obiteljskog statusa, spolne orijentacije ili na bilo kojoj drugoj osnovi.
Službenik postupa s posebnom pažnjom prema osobama s invaliditetom i drugim osobama s posebnim potrebama.

kakva su vaša iskustva s državnim službenicima?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime15.12.10 11:06

ma sluzbenici su fenomenalni Laughing Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime15.12.10 11:13

ozbiljno sam pitala Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime15.12.10 11:15

meni su uglavnom ok....naravno desi se da naletis na nekoga ko jede sendvice Laughing Laughing
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime17.12.10 17:39

Do prije 7-8 godina bili su blago rečeno užasni. Bila me jeza hvatala kada sam morala po neki papir ili nešto od drž. službi tražiti. Bili su svi uvijek tako nervozni i nadr.ani i bezobrazni. Naletjeti na nekog pristojnog i normalnog bilo je jako teško.
Srečom danas ..ne znam iz kojeg razloga ..dali zbog interneta i računala pa im je posao olakšan..danas su uglavnom prijazni i ljubazni..čak se znaju i nasmiješiti i za divno čudo znaju i pomoći, daju savjet. Daju svoj broj telefona ako nešto ne bude u redu s papirima koje ste od njih tražili, pa da ih onaj kome papiri idu može nazvati. Sve sam svaki puta u šoku kada odem u neku javnu upravu.

Naravno ne treba zaboraviti da su i oni ljudi i da rade s ljudima, a nema goreg posla od imati posla s ljudima i da se i njima moože dogoditi da zaborave na osmjeh ..ali zato smo mi s druge starne, jer rijetko tko može ostati nadr.an ako mu se s druge strane netko ljubazno smješka.
[Vrh] Go down
naociti
Zagrijao tipkovnicu
naociti


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 116
Godine : 43
Lokacija : Rijeka
Datum registracije : 02.11.2011

Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime11.02.14 21:11

ma ja bi te poljubio, da mogu

a kakvih sve stranaka ima, nekad poželiš zaboraviti da si - JAVNI službenik i reći mu što ga ide
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime30.09.14 9:50

odnos treba biti profesionalan i pri tome službenik treba imati non-stop na umu da je tu uposlen zbog građana i da njihove zahtjeve obrađuje ili riješava...sad isto i građanin treba znati da službenik nije koka nosilja i da ne pravi čuda...jednostavno da trebaju jedni druge poštivati i tako surađivati...e, sad je jedno teoriija, a praksa drugo...problem je naš mentalitet, naročito onaj dio koji se zove fotelja...jer kad službenik u nju sjedne ili političar...to je vjećno i nema Boga da ga skine, tako dosta njih razmišlja...svi ne...i onda kada naletimo na takvu osobu, znamo kako izgleda to...s druge strane zna i klijentela da bude užas...nijedna strana nije čista...ali da fali profesionalizam, fali itekako...i to s obje strane...osobno sam doživio svsšta, pozitivno i negativno...ali sam se uvijek trudio da budem fer i korektan...ipak taj biro u koji idem ili šalter nije moja svojina i da mora sve po mom biti...samo je stvar kako će Vam se i na koji način nešto uraditi ili objasniti... kafa
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime30.09.14 9:59

Svi bi trebali biti fer i korektni bilo s one strane saltera ..stola ili ove druge strane...Koliko ima sluzbenika drskih i umisljenih kao da su Bogovi toliko ima i gradana koji misle da susluzbenici duzni trpiti njihove izljeve bijesa ..tako da s obje strane ima onih koji ne znaju osnovnu kulturu ...cinjenica je da su sluzbenici tu zbog nas a ne mi zbog njih i da bi trebali biti malo vise ljubazniji i pojasniti nam sta trebamo ane vracati se po par puta za jedan isti papir ....

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Odnos službenika prema građanima Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime30.09.14 10:21

Blizanka je napisao/la:
Svi bi trebali biti fer i korektni bilo s one strane saltera ..stola ili ove druge strane...Koliko ima sluzbenika drskih i umisljenih kao da su Bogovi toliko ima i gradana koji misle da susluzbenici duzni trpiti njihove izljeve bijesa  ..tako da s obje strane ima onih koji ne znaju osnovnu kulturu ...cinjenica je da su sluzbenici tu zbog nas a ne mi zbog njih i da bi trebali biti malo vise ljubazniji i pojasniti nam sta trebamo ane vracati se po par puta za jedan isti papir ....

slažem se, nijedni nisu čisti...po meni najgori su oni u konzularnim i veleposlanskim mjestima...e, oni ko da su se rodili sa konzulatom ili veleposlanstvom... Laughing
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime30.09.14 10:42

bome nije ni opcinarskim sluzbenicima mane ti su meni opet najgori ...dodes lijepo pokucas udes i doceka te sluzbenik koji jede burek na stolu i kroz zvakanje smrsi ti izadi zvat cu te kad zavrsim ...ono u stilu od kud ti pravo da mu smetas .... Laughing

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Odnos službenika prema građanima Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime20.01.23 12:30

jeben je taj korov kancelarijski...a, što nisam doživio od te gamadi, mogao bi se roman napisati... Laughing

ali čast izuzetcima i kapu im skidam... kafa
[Vrh] Go down
Sponsored content





Odnos službenika prema građanima Empty
PostajNaslov: Re: Odnos službenika prema građanima   Odnos službenika prema građanima I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Odnos službenika prema građanima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Poziv građanima da ne plate račun za plin
» Kakav je vaš odnos sa susjedima?
» Odnos djece i životinja
» Vaš odnos sa samom sobom
» Seksualni odnos brata i sestre više se neće kažnjavati?!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Pravo-
Forum(o)Bir: