Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Registriraj se i relaxiraj sa nama
Relax forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Zabava, druženje i diskusije u opuštenoj atmosferi
 
Početna stranicaRegistracijaLogin

 

 Kako donosite važne odluke?

Go down 
+4
hien
Rokerka
Procyon
Kikica
8 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime26.10.10 12:25

Problem koji ima rješenje zahtijeva odluku. Ali kako donosimo važne odluke u životu?
Obično tražimo od nekog drugog da odluči umjesto nas. Na taj način, ako nešto pođe po zlu, imat ćemo koga okriviti. Neki moji prijatelji žele me uvući u donošenje odluka umjesto njih samih, ali ja ne pristajem na to. Jedino ih mogu poučiti kako da samostalno donesu mudru odluku.
Kada se nađemo na nekom raskrižju i nismo sigurni u kom smjeru krenuti, sjednimo sa strane, odmorimo i pričekajmo autobus. Uskoro, obično kada ga najmanje očekujemo, on stiže. S prednje strane autobusa postoji natpis s velikim masnim slovima, na kojem piše kamo autobus ide. Ako nam to odredište odgovara, sjednemo u njega. Ako ne, čekajmo drugi. Uvijek dođe drugi autobus.
Drugim riječima, trebamo li donijeti neku odluku, a nismo sigurni kakvu, moramo se odmoriti i malo pričekati. Uskoro, kad to ne očekujemo, rješenje će doći. Svako rješenje ima svoje vlastito odredište. Ako nam to odredište odgovara, tako ćemo i odlučiti. Ako ne, pričekajmo. Uvijek postoji i drugo rješenje.
Tako ja donosim svoje odluke. Skupim sve važne informacije i čekam rješenje. Dobro rješenje uvijek dođe, dokle god imam strpljenja. Ono dođe iznenada, kada i ne razmišljam o njemu.

Autor: A. Brahm

Kako vi donosite važne odluke?
Vjerujete li da uvijek postoji drugo rješenje?
[Vrh] Go down
Kikica
VIP član
Kikica


Female
Taurus Goat
Broj postova : 43765
Godine : 45
Datum registracije : 04.03.2009

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime27.10.10 9:22

Uvijek ih donosim skupa sa suprugom. O svemu bitnom razgovaramo i nikada niti jedno nema završnu rijeć več zadničiki zakljućimo ono što je najbolje.
On je dobar analitičar, a ja više slušam srce i tu se nađemo.. razum i osječaji. Smile

Ne volim nikada nikome govoriti što da radi ..ako me i zatraže savjet, pri nekoj bitnoj odluci, više volim ispričati kako sam ja postupila u takvoij situaciji. Naravno ako sam imala sličnu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime28.10.10 12:46

Dobro rješenje uvijek dođe, dokle god imam strpljenja. Ono dođe iznenada, kada i ne razmišljam o njemu.

ovo mi se posebno sviđa....
[Vrh] Go down
Procyon
Totalno relaxiran
Procyon


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1261
Godine : 34
Datum registracije : 26.07.2010

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime22.11.10 19:27

Važne odluke donosim uz što više informacija na raspolaganju tako da mogu bolje i preciznije odlučiti. Informacije podrazumijevaju obične informacije o tome što trebam, razgovor s drugima i slično.

Uvijek postoji drugo rješenje, nekad ne možda u toj mjeri kvalitetno i nama poželjno ili ga čak niti ne vidimo. To me podsjeća na lateralno razmišljanje koje nam omogućuje drugačiji pristup stvarima i traženja rješenja.
[Vrh] Go down
Rokerka
Ljubitelj foruma
Rokerka


Female
Cancer Rat
Broj postova : 4199
Godine : 27
Lokacija : Nedođija ^^
Datum registracije : 31.12.2009

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime23.11.10 16:42

Kad trebam da donesem neku važnu odluku uglavnom popričam s mojima. Na kraju sama odlučim šta ću da uradim, ali volim da čujem i njihovo mišljenje, ipak su stariji i iskusniji. Inače, prilikom donošenja nekih odluka, dosta razmišljam o posledicama. Kako će biti kad uradim ovo, a kako bi bilo da sam uradila drugačije... Za sad se ni zbog koje bitnije odluke u životu nisam kajala. Smile
[Vrh] Go down
hien
Početnik
Početnik
hien


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 6
Godine : 56
Lokacija : zagreb
Datum registracije : 20.03.2011

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime20.03.11 20:13

iskreno, ključno je otkriti što smo već odlučili. jer smo sami postavili i iskušenje a imamo u đepu i odluku. osvješćivanje je sve.
[Vrh] Go down
http://vanjazlatovic.blogspot.com/
jasna49
Zagrijao tipkovnicu
jasna49


Gemini Buffalo
Broj postova : 526
Godine : 74
Lokacija : Beograd
Datum registracije : 31.01.2011

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime20.03.11 21:15

dosta vagam... razmišljam, vagam i odaberem....
[Vrh] Go down
Blizanka
Administratorica
Administratorica
Blizanka


Female
Gemini Broj postova : 74186
Godine : 173
Datum registracije : 21.01.2009

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime30.03.11 19:37

Citat :
Obično tražimo od nekog drugog da odluči umjesto nas.

nikad ne trazim od drugog da odluci umjesto mene ..jer to nije fer i nije uredu...trazim savjet saslusam ga i onda sve izvagam i donesem sama odluku ako se samo mene tice...ako se i drugih tice onda zajedno donosimo odluke ...naucila sam ne zuriti ..ako imam dvojbu ..jer uvijek se nesto desi sto mi pomogne da donesem odluku ..kad sam god donijela odluku u trenu ..pokajala sam se ...

_________________
Ono sto MOGU ne mora da znači i da HOĆU,
ali ono što HOĆU uvijek znači da MOGU
ellaMarigo



Kako donosite važne odluke? Admin10
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/pages/Carpe-diem-citati-lijepe-misli-po
mobile
VIP član
mobile


Male
Virgo Horse
Broj postova : 17288
Godine : 33
Datum registracije : 23.04.2011

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime06.05.11 12:39

brzo i pametno
[Vrh] Go down
Sumrak
VIP član
Sumrak


Male
Aquarius Horse
Broj postova : 33607
Godine : 57
Lokacija : šuma
Datum registracije : 31.03.2011

Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime04.06.15 23:00

Gost je napisao/la:

Kako vi donosite važne odluke?
Vjerujete li da uvijek postoji drugo rješenje?



razmislim, sve izvagam što mi je na raspolaganju i donesem...nema tu puno filozofije...riješenje drugo uvijek postoji...međutim ovisno o težini odluke i njenim oklonosima donešenja nije mogućno to drugo riješenje primjeniti...što zbog vremena, što zbog trenutne situacije u kojoj se nalazite pri donošenju te važne odluke...jer netko ili nešto tamo negdje ne može da čeka vjećno na Vašu odluku...to bi bio moj odgoor...kafa
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako donosite važne odluke? Empty
PostajNaslov: Re: Kako donosite važne odluke?   Kako donosite važne odluke? I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako donosite važne odluke?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ne donosite odluke u ime drugih
» Zašto su važne žene
» Važne naredbe ostani i mjesto
» Važne rasprave - samo za admine i moderatore
» Prije važne odluke ispijte slatko gazirano piće

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Relax forum :: Društvo i zabava :: Filozofija-
Forum(o)Bir: